Blog

Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 2
24.03.2022

Pocisk niekierowany

W artykule znajdziesz:

Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 3
Pocisk niekierowany

Pocisk niekierowany - pocisk odrzutowy nie mający możności zmiany toru swego lotu bez zmiany warunków zewnętrznych, którego kierunek lotu ustalony jest przez odpowiednie ustawienie prowadnicy wyrzutni pocisk nieuzbrojony - pocisk artyleryjski, w którym zamiast zapalnika wkręcony jest korek chroniący ładunek pocisku przed szkodliwym działaniem otoczenia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pocisk odrzutowy - pocisk napędzany silnikiem odrzutowym, składający się z głowicy bojowej, kadłuba, jednego lub kilku silników odrzutowych oraz w wypadku pocisków kierowanych z układów kierowania; p.o. z silnikiem rakietowym nazywa się pociskiem rakietowym, z silnikiem przepływowym i rakietowym - pociskiem o napędzie mieszanym, z silnikiem przepływowym - pociskiem przepływowym; p.o. mogą mieć głowice konwencjonalne lub jądrowe (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pocisk pod kalibrowy - pocisk artyleryjski, którego średnica jest mniejsza od kalibru działa; środkowanie pocisku w lufie osiąga się za pomocą płaszcza lub specjalnych kołnierzy na skorupie pocisk przeciwpancerny - pocisk przeznaczony do zwalczania celów opancerzonych pocisk przepływowy - pocisk odrzutowy pocisk rakietowy - pocisk odrzutowy pocisk rozpryskowy - pocisk wybuchający w powietrzu w określonym punkcie toru w zależności od nastawy zapalnika o działaniu czasowym pocisk samosterujący dalekiego zasięgu - pocisk odrzutowy dalekiego zasięgu ze sterowaniem automatycznym programowanym pocisk smugowy - pocisk, wyposażony w części dennej w smugacz, pozostawiający za sobą smugę, używany do strzelania na wprost, zwłaszcza do celów ruchomych (uprawnienia budowlane).

Pocisk uderzeniowy - pocisk artyleryjski lub strzelecki rażący cel dzięki swej energii kinetycznej lub wybuchający przy zetknięciu z przeszkodą pocisk uzbrojony - pocisk artyleryjski z wkręconym zapalnikiem (program egzamin ustny).

Poczerwienienie galaktyk

Poczerwienienie galaktyk - przesunięcie widma galaktyk w kierunku czerwieni (ku falom dłuższym) proporcjonalne do odległości badanej galaktyki od Ziemi; mniema się na ogół, że jest wywołane oddalaniem się galaktyk od siebie (efekt Dopplera) poczet - pomiar kąta wdwupółpoczetach, z których każdy jest wykonany przy innym położeniu koła pionowego (opinie o programie).

Poczet - każdy z n podzbiorów alfabetu telegraficznego, wyróżnianych w danym systemie telegraficznym według umownego kryterium; np. w dalekopisie stosuje się na ogół dwa p.: literowy, zawierający litery alfabetu łacińskiego i cyfrowy zawierający cyfry oraz niektóre znaki przestankowe, matematyczne itp. poczta hydrauliczna - w reaktorze jądrowym - urządzenie analogiczne do stosowanej również w reaktorach poczty pneumatycznej, lecz oparte na wykorzystaniu cieczy zamiast powietrza sprężonego; p.h. służy do przesuwania wzdłuż kanału doświadczalnego pojemnika (tzw. królika), zawierającego materiał poddawany napromienieniu (segregator aktów prawnych).

Poczta pneumatyczna - urządzenie do transportu pneumatycznego drobnych przesyłek na małe odległości (np. w urzędach pocztowych, w bankach) przy użyciu puszek cylindrycznych przenoszonych rurociągami, w których utrzymywane są odpowiednie różnice ciśnienia powietrza podajnik - urządzenie do ręcznego lub mechanicznego podawania materiału lub półwyrobów do następnych operacji (promocja 3 w 1).

Podajnik - część broni strzeleckiej (najczęściej zamka) podająca nabój z donośnika w położenie poprzedzające jego ruch do przodu (do komory nabojowej) podatność akustyczna właściwa - wielkość charakteryzująca ośrodek płynny (ciecz lub gaz) pod względem jego właściwości sprężystych; p.a.w. wyraża się stosunkiem względnej zmiany objętości elementu do wywołującego tę zmianę ciśnienia akustycznego podatność elektryczna - wielkość fizyczna charakteryzująca zdolność polaryzacji dielektryku, określona stosunkiem wektora polaryzacji elektrycznej w dielektryku do natężenia zewnętrznego pola elektrycznego podatność magnetyczna - wielkość charakteryzująca zdolność do zmiany namagnesowania określonej substancji przy zmianie natężenia pola magnetycznego.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 8 Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 9 Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 10
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 11
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 12 Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 13 Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 14
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami