Blog

Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 2
07.05.2021

Podgrzewacz szlamu

W artykule znajdziesz:

Podgrzewacz szlamu

Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 3
Podgrzewacz szlamu

Każda sekcja tego podgrzewacza składa się z czterech komór usytuowanych promieniście, w postaci krzyża, przy czym ściany komór prostopadłe do osi pieca wykonane są z blachy pełnej, a ściany równoległe do osi są rusztowe (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wolne sekcje między komorami roboczymi, oznaczone na rysunku cyframi I i II, są na przemian jednostronnie zaślepione blaszanymi przegrodami w płaszczyźnie przekroju pieca. Tak więc nadchodzące ze strefy łańcuchowej gazy odlotowe wpadają np. do sekcji oznaczonych I, ale dalszą wędrówkę w kierunku swego wylotu z pieca mają zamkniętą blaszanymi przegrodami, toteż muszą być przessane przez komory robocze, aby przedostać się do sekcji oznaczonych II, które są przymknięte od strony łańcuchowej, ale mają wolny przelot w kierunku zimnego końca pieca (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Opisywane urządzenia, obok ich ważnego działania wyrażającego się intensywnym ogrzewaniem szlamu, spełniają równocześnie bardzo istotną rolę jako filtry zatrzymujące znaczną część pyłów niesionych przez gazy piecowe. Warto dodać, że technolodzy radzieccy zasadniczą zaletę omawianych urządzeń widzą właśnie w strącaniu przez nie pyłów piecowych; znajduje to także wyraz w radzieckiej nomenklaturze technologicznej, która omawiane urządzenia nazywa filtrami podgrzewaczami. Istotnie, w niektórych konkretnych przypadkach stwierdzono, że podgrzewacze szlamu zmniejszają zapylanie gazów odlotowych do 2-3% w stosunku do wprowadzanego do pieca surowca suchego. W zakresie gospodarki cieplnej urządzenia te obniżają jednostkowe zużycie ciepła o ok. 210 kJ/kg klinkieru (uprawnienia budowlane).

Zespół podgrzewacza szlamu i strefy łańcuchowej bywa często uzupełniany dodatkowym wymiennikiem, które zadaniem jest intensyfikacja ogrzewania materiału wysuszonego w strefie łańcuchowej. Istota działania tego wymiennika polega na rozdzieleniu materiału wychodzącego ze strefy łańcuchowej na kilka, najczęściej sześć równoległych strumieni, z których każdy wędruje odrębnym kanałem o przekroju stanowiącym wycinek kołowego przekroju pieca (program egzamin ustny). Rozdzielenie materiału na kilka strumieni powoduje zwiększenie jego powierzchni zetknięcia z gorącymi gazami i w ostatecznym wyniku intensyfikuje wymianę ciepła.

Przestrzeń pieca

Podział wewnętrznej przestrzeni pieca na sześć odrębnych sektorowych kanałów dokonany jest za pomocą płyt z żeliwa żaroodpornego, które przeznaczone są do pracy w gazach o temperaturze 700-1000°C. Płyty te montowane są czasem w taki sposób, że utworzone przez nie kanały sektorowe ukształtowane są wzdłuż pieca śrubowo (spiralnie), co ma powodować zawirowanie gazów i sprzyjać lepszej wymianie ciepła (opinie o programie).

Niektóre konstrukcje pieców przewidują przedłużenie omawianego wymiennika aż do tych części pieca, gdzie temperatura gazów sięga 1400°C; elementy wymiennika wykonane są wówczas z ogniotrwałych kształtek ceramicznych, a kołowy przekrój pieca podzielony jest tylko na trzy kanały. Koncepcja wielokanałowego wymiennika stosowana była także w długich piecach pracujących metodą suchą, a więc nie mających strefy łańcuchowej.
Podział przestrzeni roboczej pieca na kilka kanałów, o przekroju w kształcie wycinka koła, zwielokrotnia przesypywanie się wędrującego wzdłuż pieca materiału, co intensyfikuje wymianę ciepła, ale jednocześnie zwiększa zapylenie gazów piecowych i może prowadzić do zwiększenia strat pyłowych (segregator aktów prawnych).

Zagadnienie pylenia w powiązaniu z pracą strefy łańcuchowej i z działaniem wymiennika wielokanałowego było przedmiotem interesującej dyskusji, jaka toczyła się na łamach leningradzkiego czasopisma „Cemient” w latach 1973-1974.
Jest rzeczą niewątpliwą, że zakłócenie pracy strefy łańcuchowej prowadzące do nadmiernego przesuszenia materiału daje w wyniku wzrost pylenia, a wymiennik wielokanałowy z samej natury jego działania jest źródłem intensywnego pylenia. Dlatego korzystny z punktu widzenia gospodarki cieplnej zespół strefy łańcuchowej i wymiennika wielokanałowego powinien być uzupełniony podgrzewaczem szlamu, który strąca i zawraca wraz ze szlamem do pieca znaczną ilość pyłów niesionych przez gazy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 8 Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 9 Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 10
Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 11
Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 12 Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 13 Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 14
Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Umieszczenie szyny w osi zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami