Blog

Materiały specjalne zdjęcie nr 2
14.09.2020

Podgrzewacz wody

W artykule znajdziesz:

Podgrzewacz wody

Materiały specjalne zdjęcie nr 3
Podgrzewacz wody

W opracowaniu konstrukcyjnym jest aktualnie specjalny podgrzewacz wody typu AGW-100, opalany olejem napędowym. Przewidziana wydajność cieplna - 60 000 kcal/h, wydajność cieplej wody - 1 000 1/h, zużycie paliwa - 8,6 1/h. Agregat będzie nieduży - w rzucie pionowym ok. 100/80 cm - ciężar - 170 kG (program uprawnienia budowlane na komputer).

Każde składowane kruszywo jest wilgotne. Najwięcej wilgoci zawierają zwykle kruszywa drobne. Ilość tej wilgoci jak i ilość pustych przestrzeni pomiędzy ziarnami decyduje o charakterze zamarzania kruszyw w pryzmach.
Grysy i żwiry przemarzają stosunkowo szybko w całej swojej masie, ale rzadko tworzą zlodowaciałe bryły, jak to się dzieje z piaskiem. Piasek z reguły nie przemarza w całej pryzmie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).W przypadku pobierania kruszywa z zamarzniętych hałd powinno się zlodowaciałą górną warstwę pryzmy odrzucić. Jeśli pobierane ilości kruszywa będą niewielkie, to zlodowaciałą powłokę pozostawia się jako ochronę, a kruszywo pobiera z głębszych warstw.

Z reguły zachodzi jednak przypadek, że kruszywo należy zużywać w całości i to o odpowiednio wysokiej temperaturze. Temperaturę kruszywa określa się przy ustalaniu mieszanki betonowej w dostosowaniu do wymaganej początkowej temperatury masy betonowej (uprawnienia budowlane).
Dla ustalenia ilości ciepła, jaką należy doprowadzić w celu ogrzania kruszywa do żądanej temperatury, koniecznie trzeba określić wilgotność tego kruszywa oraz jego temperaturę.
Przy ogrzaniu kruszywa do żądanej temperatury wystarczy do pryzmy dostarczyć ciepło tylko w ilości równej stratom Qs. Im lepszą wykona się otulinę, tym Qs będzie mniejsze.

Szczególnie należy zwrócić uwagę, żeby wśród materiałów okrywających znalazł się materiał szczelny o małym współczynniku przewodności cieplnej K (papa, brezent). Materiały takie chronią skutecznie przed szkodliwym działaniem wiatru (program egzamin ustny).

Podgrzewanie kruszywa

Podgrzewanie kruszywa może odbywać się za pomocą różnych sposobów, a mianowicie:
- przez przepuszczanie pary lub ciepłego powietrza,
- przez nagrzewanie od zewnątrz, np. promiennikami,
- przez zastosowanie płomienia.
O przyjęciu sposobu ogrzewania decyduje ilość ogrzewanego kruszywa, czas w jakim to kruszywo musi być dostarczane, temperatura powietrza, temperatura faktyczna i żądana kruszywa, posiadany sprzęt i inne warunki lokalne.

Sposób ogrzewania dużych zwałów kruszywa za pomocą zakrytych grzejników parowych. Sposób ten opracowany przez Promtransprojekt charakteryzuje się ekonomicznym wykorzystaniem energii cieplnej i dobrymi warunkami organizacyjnymi (opinie o programie). Podgrzewanie jest jednak zbyt powolne i trudno jest regulować stałą wilgotność podgrzewanego kruszywa. Jeśli kruszywo ułożone jest bezpośrednio na gruncie, to można wprowadzić parę w stos przez perforowane iglice. Iglice wbija się w stos kruszywa, najlepiej ustawiając na iglicy wibrator. Ilość i rozstaw iglic zależy od potrzebnej szybkości ogrzewania i wielkości strat cieplnych ze stosu kruszywa. Iglice perforowane można także wykorzystywać w silosach, z tym że korzystniej jest zainstalować je w sposób trwały.

Kruszywo można wtedy uzupełniać w sposób ciągły, bez potrzeby każdorazowego zakładania igieł do nowych partii kruszywa (segregator aktów prawnych). W Rosji zastosowano do rozmrażania i podgrzewania kruszywa automatyczne nagrzewanie prądem elektrycznym w czasie przesyłania przenośnikami taśmowymi. Sposób polega na ogrzewaniu napędowych bębnów przenośnika. Na powierzchni bębna zainstalowano spirale grzejne. Do wytworzenia odpowiedniej temperatury wystarcza grzejnik elektryczny o mocy 9 kW, a zatem zużycie prądu nie jest duże.

Prosty sposób jednoczesnego podgrzewania wody i kruszywa polega na przepuszczaniu spalin z pieca ogrzewającego wodę przewodem umieszczonym w stosie kruszywa. Zbudowany w Rosji pionowy wibroprzenośnik do podgrzewania kruszywa. Nadają się one do stosowania dla okresowego i ciągłego podgrzewania (promocja 3 w 1).

Zaletą wibroprzenośnika jest to, że jednocześnie podgrzewa wodę. W przypadku zapotrzebowania małej ilości kruszywa wystarczy ogrzewać go na blasze odpowiednio usztywnionej i umieszczonej nad płomieniem.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Materiały specjalne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Materiały specjalne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Materiały specjalne zdjęcie nr 8 Materiały specjalne zdjęcie nr 9 Materiały specjalne zdjęcie nr 10
Materiały specjalne zdjęcie nr 11
Materiały specjalne zdjęcie nr 12 Materiały specjalne zdjęcie nr 13 Materiały specjalne zdjęcie nr 14
Materiały specjalne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Materiały specjalne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Materiały specjalne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami