Blog

Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 2
31.03.2020

Podkładka papowa

W artykule znajdziesz:

Podkładka papowa

Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 3
Podkładka papowa

Podkładkę papową daje się w celu przeciwdziałania zaciekom wody i odpadaniu wskutek tego tynków (program uprawnienia budowlane na komputer).
Pokrycie okapów nad rynnami wykonuje się przeważnie z pasa blachy cynkowej ala ocynkowanej, podsuniętej pod warstwę pokrycia połaci i zakończone kapinosem nad rynną.

Kapinos należy umocować do muru za pomocą kawałków miękkiego ocynkowanego 0 2 mm. rozmieszczonych co 30-35 cm.
Na długości gzymsu dokonuje się połączenia arkuszy przez lutowanie, a co ok. 4 31 na podwójny rąbek leżący, spełniający rolę dylatacji.
Na występach i pasach blachę trzeba wywinąć na mur do wysokości 10 cm, wpuści brzegiem w spoiny i przytwierdzić do muru haczykami wbijanymi w ścianę co 50 cc. Przy pokryciach blaszanych kosze obrabia się pasem blachy jednocześnie z krycie połaci (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Połączenia arkuszy z blachy ocynkowanej wykonuje się na rąbek leżący podwójny.
Przy pokryciach z dachówek lub z płyt azbestowo-cementowych kosze wykonuje wę z blachy o szerokości 0,6 m w podobny sposób jak w pokryciach blaszanych, z tym jednak, że oba brzegi pasa ułożonego wzdłuż linii koszowej zagina się w rąbek leżący pojedynczy i podsuwa pod pokrycie płytowe (uprawnienia budowlane).
W celu podwyższenia szczelności pokrycia w długich koszach, zwłaszcza przy niewielkim ich nachyleniu, powinno się umieszczać pod blachą warstwę papy asfaltom powlekanej.
Przy kryciu dachu blachą gładką złącza prostopadłe do spadku kosza (zlewu) wykonuje się na rąbki leżące pojedyncze lub podwójne. Górne brzegi arkuszy blach cynkowych łączy się na zakłady 100-200 mm, a dolne brzegi na języki. Łączenie blach kosza (zlewu) z pokryciem dachowym wykonuje się za pomocą arkuszy pośrednich równoległych do okapu na rąbki podwójne leżące (program egzamin ustny).
Przy kryciu dachu papą blacha koszy powinna być łączona na zakłady szerokość 100-120 mm. prostopadle do spadku i lutowane na całej długości zakładów. Z boku papa powinna zachodzić na blachę kosza na 1404- 150 mm. Przy kryciu dwuwarstwowym blacha powinna być wsunięta między warstwy na 120-150mm.
Przy kryciu dachu innymi materiałami blacha kosza powinna mieć brzegowe ząbki leżące odcięte do środka kosza.

Krycie murów ogniowych

Mury ogniowe powinny być z wierzchu pokryte pasem blachy ocynkowanej łączonej na rąbki leżące, przy czym mury pośrednie (w środku budynku) kryje się blachą ze spadkami na obie strony, szczytowe zaś (od strony sąsiada) na jedną stronę (opinie o programie).
Jeżeli mur ogniowy wystaje ponad dach nie więcej niż 30 cm, to powinien być on obrobiony blachą całkowicie.
Natomiast jeśli wystaje on więcej niż 30 cm, pokrywa się go tylko z wierzchu, a z boków jedynie do wysokości 15 cm od powierzchni pokrycia (segregator aktów prawnych).
Dolna część kominów powinna być obrobiona blachą do wysokości 15-20 cm na całym obwodzie, przy czym od strony kalenicy wykonuje się odboje powodujące odprowadzenie wody zza kominów na boki.
Oprócz kominów z przewodami dymowymi i spalinowymi, w których mogą być wykonane tzw. wydry, istnieją kominy wentylacyjne, wykonywane dość często z prefabrykatów betonowych o cienkich ściankach, gdzie nie ma możliwości wykonania wspomnianych wyder. Uszczelnienie pokrycia papowego na płaskich dachach żelbetowych. Odbój powinien być wykonany z zaprawy cementowej zaraz po ułożeniu płyt dachowych i ustawieniu komina. Zaprawa powinna być oddzielona od komina paskiem luźno ułożonej papy (promocja 3 w 1). Po przyklejeniu pokrycia papowego na połacie wraz z odbojami należy ich styk z kominem uszczelnić kitem asfaltowym uszczelniającym (np. Bitizolem KF lub SB).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 8 Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 9 Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 10
Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 11
Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 12 Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 13 Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 14
Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Projektowanie stacji kolejowych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami