Blog

Model empiryczny zdjęcie nr 2
18.05.2022

Podłużne pręty

W artykule znajdziesz:

Model empiryczny zdjęcie nr 3
Podłużne pręty

Zawczasu przygotowane podłużne pręty o założonej długości przepuszcza się przez specjalne tuleje i poprzez otwory w tarczy uchwytowej i przednimi końcami zamocowuje w odpowiednich tulejach tarczy zaciskowej, przysuniętej na początku procesu spawania ściśle do tarczy uchwytowej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przy włączeniu silnika elektrycznego zaczyna obracać się tarcza uchwytowa i razem z nią tarcza zaciskowa; jednocześnie włącza się silnik wózka, który stopniowo przesuwając się odsuwa tarczę zaciskową od tarczy uchwytowej; tarcza zaciskowa pociąga za sobą podłużne pręty szkieletu, swobodnie ślizgające się w tulejach tarczy uchwytowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W miarę przesuwania się podłużnych prętów następuje spiralne nawijanie i zgrzewanie drutu do podłużnych prętów szkieletu. Skok spiralnego zwijania drutu w szkielecie reguluje się stosunkiem szybkości obracania się tarczy uchwytowej i szybkości przesuwania się wózka ze szkieletem. Po zakończeniu spawania szkieletu wózek z tarczą zaciskową przesuwa się w prawo na tyle, aby można było wydobyć szkielet z tarczy uchwytowej (uprawnienia budowlane).

Bardziej doskonała jest automatyczna instalacja Giprostrommasza przeznaczona do przygotowywania walcowych szkieletów o średnicy 300, 380 i 490 mm. Składa się ona z urządzenia do rozwijania drutu, mechanizmu prostującego, urządzenia do podawania podłużnych prętów, mechanizmu zwijania spirali, zgrzewarki, mechanizmów podawania szkieletów, ich cięcia i zdejmowania, stacji pomp i rozdzielczej, szafy aparaturowej i pulpitu sterowniczego (program egzamin ustny).

Praca instalacji

Praca instalacji oparta jest na skokowym poruszaniu się szkieletu z przesuwem 250 mm i zatrzymywaniem się na 2,5 s. Przy prędkości przesuwu szkieletu 0,1 m/s wydajność urządzenia wynosi do 180 m/godz. Pracę tej instalacji realizuje się w następujący sposób: drut dla podłużnych prętów szkieletu podaje się z kręgów do prostowarki, a następnie na miejsce zwijania spirali. W tym celu drut uprzednio nawija się na specjalne szpule ustawiane na tarczy uchwytowej mechanizmu nawijania. Tarcza ta, obracając się dokoła naprzód przesuwających się podłużnych prętów, nawija na nie drut. Podłużny drut z nawiniętą na nim spiralą podaje się pod elektrody zgrzewarki, zgrzewającej wszystkie skrzyżowania spirali z podłużnymi drutami. Zespawane zbrojenie wstępuje na mechanizmy cięcia i jest przecinane na szkielety o potrzebnej długości, które za pomocą mechanizmu zdejmującego są odrzucane na bok (opinie o programie).

Urządzenie może pracować zarówno automatycznie jak też ze sterowaniem ręcznym, z odrębnym włączaniem mechanizmów przy użyciu indywidualnych przycisków. Przy produkcji rur kielichowych wykonuje się zwykle oddzielne półfabrykaty dla części kielichowej i jej podłużne pręty przyłącza się do prętów podstawowego szkieletu walcowego. Czasami część kielichową wykonuje się przez odgięcie prętów szkieletu podstawowego z następnym montażem na nich spirali.

Sposoby i urządzenie do formowania rur. Istnieje szereg sposobów formowania rur, zależnych od zagęszczenia mieszanki betonowej, które może być przeprowadzone przez ubijanie, prasowanie, wibrowanie, wirowanie i wielu innymi kombinacjami tych sposobów (segregator aktów prawnych).

Ubijanie. W nowoczesnych maszynach ubijanie zachodzi przy 150-400 uderzeniach na minutę. Zagęszczanie mieszanki wykonuje się drogą kołowego postępowo-zwrotnego posuwania się ubijaka. W miarę napełniania formy mieszanką ubijak podnosi się. W przypadku stosowania ubijarek wewnętrzna część formy (rdzeń) powinna być o szczególnie sztywnej konstrukcji. Ubijanie jest skuteczne przy mieszankach o konsystencji gęstoplastycznej i formowaniu rur betonowych.

Prasowanie. Zagęszczanie mieszanki betonowej przez prasowanie może być dokonane siłami pionowymi (prasowanie osiowe) i poziomymi (prasowanie promieniowe). Przy prasowaniu w kierunku osiowym mieszankę zagęszcza się spiralnymi prasującymi łopatkami wirującej głowicy (promocja 3 w 1). Przy tym sposobie forma składa się jedynie z zewnętrznego płaszcza. W formie opuszcza się na drążku wirująca głowica w kształcie walca, na którego bocznej powierzchni znajdują się spiralne nasadki (łopatki).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Model empiryczny zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Model empiryczny zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Model empiryczny zdjęcie nr 8 Model empiryczny zdjęcie nr 9 Model empiryczny zdjęcie nr 10
Model empiryczny zdjęcie nr 11
Model empiryczny zdjęcie nr 12 Model empiryczny zdjęcie nr 13 Model empiryczny zdjęcie nr 14
Model empiryczny zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Model empiryczny zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Model empiryczny zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami