Blog
Podniesienie wydajności pracy
W artykule znajdziesz:
Podniesienie wydajności pracy
W budownictwie, jak i w innych gałęziach gospodarki narodowej stosowane są wszystkie odmiany stylów zarządzania, z tym, że z uwagi na rozproszenie budownictwa i jego specyfikę częściej występują formy zarządzania dyrektywnego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Podniesienie wydajności pracy stanowi jedno z podstawowych zadań gospodarki uspołecznionej. Wzmożenie wydajności pracy decyduje w ostatecznym wyniku o wzroście produkcji i z kolei o wzroście konsumpcji, dlatego też temu istotnemu problemowi w budownictwie wypadnie poświęcić nieco więcej miejsca.
Budownictwo wyróżnia się wśród innych gałęzi gospodarki narodowej znamienną specyfiką swej podstawowej jednostki gospodarczej, jaką jest przedsiębiorstwo budowlane, jak też swoistą technologią produkcji budowlanej (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Specyficzne cechy budownictwa i warunki z nich wynikające sprawiają, że zarówno organizacja, jak i zarządzanie w budownictwie znajdują się w obiektywnie trudniejszych warunkach niż organizacja i kierownictwo w zakładach przemysłowych wytwórczych.
Poza obiektywnymi trudnościami organizacyjnymi nie brak w budownictwie powodów subiektywnych, które pogarszają niełatwe z istoty rzeczy zadania organizacyjne tej gałęzi gospodarki narodowej (uprawnienia budowlane)..
Dlatego też specyfika warunków pracy w budownictwie powoduje, iż organizacja pracy i produkcji wysuwa się na czoło zadań tej gałęzi gospodarki narodowej (program egzamin ustny).
Podstawowym punktem wyjścia dla generalnej poprawy poziomu organizacyjnego w budownictwie powinno być dążenie do największego upodobnienia metod organizacji w budownictwie do metod organizacji zakładu wytwórczego, co już częściowo realizuje się w budownictwie poprzez uprzemysłowienie budownictwa, mechanizację, pracę rytmiczną (metoda pracy równomiernej) itd.
Rozwój techniczny i wzrost wydajności pracy w budownictwie nie nadążał dotychczas za przemysłem. Ze względu na to, że od budownictwa zależy stopień zaspokojenia najistotniejszych potrzeb socjalnych i kulturalnych społeczeństwa, problem wydajności pracy w budownictwie jest jednym z głównych zagadnień współczesnej kultury materialnej (opinie o programie).
Supremacja znaczenia organizacji
Podstawowym i wyjściowym miejscem badań stanu wydajności pracy w budownictwie powinno być miejsce powstawania produkcji budowlanej, tj. budowa oraz przedsiębiorstwo budowlane. Systematyczna i sumienna rejestracja nakładu pracy z podziałem na rodzaje robót i określenie tego nakładu, w odniesieniu do jednostek naturalnych produkcji (m, m, T, sztuka), jest obowiązkiem budowy i przedsiębiorstwu i, a dobra orientacja kierownika budowy oraz zarządu przedsiębiorstwa w aktualiom stanie wydajności pracy głównych rodzajów robót jest podstawowym obowiązkiem tych organów.
Warunkiem należytej wydajności pracy na budowie jest opracowanie właściwej metody wykonywania prac i właściwa organizacja produkcji.
Supremacja znaczenia organizacji w trudnych warunkach, w jakich przebiega produkcja budowlana, sprawia, iż nawet dobra metoda wykonania przy nieracjonalnej organizacji może być znacznie mniej wydajna w porównaniu nawet z gorszą metodą realizacji jednak w warunkach dobrej organizacji. Tłumaczy to częściowo przyczynę niektórych niepowodzeń lepszych, nowocześniejszych metod technologicznych (segregator aktów prawnych). Stąd ustalić można zasadę, iż w budownictwie, jak w każdej innej produkcji, wydajność, metoda wykonania, zastosowane środki oraz forma organizacji - stanowią nierozerwalny kompleks, a rozważania o wydajności bez uwzględnienia tego minimalnego kręgu zależności byłyby mało celowe.
Aktualny stan wydajności w budownictwie polskim nie jest łatwy do ustalenia. Stosunkowo najlepiej opracowane dane zarówno u nas, jak i za granicą dotyczą budownictwa mieszkaniowego typu masowego. Szczegółowe nakłady pracy dla tego rodzaju budownictwa są ustalone zarówno dla pracy żywej, świadczonej przez pracowników fizycznych na placu budowy w produkcji podstawowej, jak również dla prac pomocniczych. Można również określić nakłady pracy na produkcję prefabrykatów budowlanych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32