Blog

Podsuszanie półfabrykatów
W artykule znajdziesz:

Podsuszanie półfabrykatów przeprowadza się metodą konwekcyjną lub elektrostykową. Przy podsuszaniu konwekcyjnym w komorach obserwuje się nie- równomierność wysychania i nierównomierność kurczenia się, co powoduje dość często powstawanie pęknięć w półfabrykatach (program uprawnienia budowlane na komputer).
Elektryczne podsuszanie przeprowadza się prądem o częstotliwości produkcyjnej w zamkniętych komorach przy stałych parametrach w ich wnętrzu. Dzięki nałożeniu styków na powierzchnie czołowe półfabrykatów następuje ich nagrzanie w całej objętości. Wobec tego, że gradienty temperatur i wilgotności odpowiadają sobie co do kierunku, suszenie przebiega równomiernie (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przykładowe warunki elektrostykowego podsuszania półfabrykatów dla izolatorów wsporczych długopniowych średnicy 280d-310 mm i wysokości 1040-y 1670 mm, wykonanych z masy wzbogaconej tlenkiem glinowym, są następujące: napięcie prądu-380 V, temperatura powietrza w komorze - 35-y40°C, czas podsuszenia-16 li, czas studzenia - 4-6 h (uprawnienia budowlane).
S u s z (‘nie małych i średnich izolatorów przeprowadza się w suszarkach komo- rowych i tunelowych. Wskaźniki suszenia izolatorów typów PFG-5, PFG-8, OS-1 OFR-10-750, przy średniej wilgotności względnej powietrza 55%, podano w tabl. 5-12 (wg danych Fabryki Izolatorów Zbrojonych im. Artiema) (program egzamin ustny).
Na jednym wózku suszarki tunelowej rozstawia się następujące ilości wyrobów: PF-6W, PFG-5A, PFG-6a - po 96 szt,, PF-16A - 64 szt., SF-110 28 szt., OFR-10- 750 - 384 szt., TF-20 - 960 szt. Temperatura suszenia w strefach: 1-50°C, 2 • 65-f-70°C, 3 - 75y-90°C, 4 - 85y 100°C, 5 • 105°C. Wilgotność powietrza - 60-50%, Czas suszenia od wilgotności 19% do wilgotności 1% 48 h. Na przykład izolatory TF-20 schną od wilgotności 16% do wilgotności 2-3% 24 h (opinie o programie).
Okres odmuchiwania
Rzeczywisty postęp w technice suszenia dużych izolatorów uzyskano i rozpowszechniono w przemyśle przez połączenie promieniowania i konwekcji w procesie suszenia. W pierwszym okresie suszenia tą metodą, opracowaną przez Burienina, wyroby podaje się na przemian oddziaływaniu promieniowania podczerwonego i strumienia powietrza o wymuszonym kierunku. Okres odmuchiwania i następującego po nim napromieniowania wynosi 15 min, temperatura powietrza 27y32°C, wilgotność względna -50%, prędkość przepływu powietrza wewnątrz wyrobu 0,8-4,3 m/s (zależy od wymiaru wyrobu), prędkość przepływu nośnika cieplnego wzdłuż użebrowanej powierzchni nie większa niż 0,4 m/s. W drugim okresie wykorzystuje się jedynie ukierunkowane konwekcyjne suszenie gorącym powietrzem (segregator aktów prawnych).
Metoda radiacyjno-konwekcyjna polega na ustawieniu izolatorów przepustowych na metalowym dziurkowanym spodzie komory. Do wnętrza każdego izolatora wprowadza się grzejnik prętowy. Jest to pręt porcelanowy z nawiniętym chromo- nikielinowym spiralnym elementem grzejnym o mocy od 0,33 do 1,7 kW.
Na podstawie badań izolatorów o grubości ścianek 30-70 mm ustalono dopuszczalny gradient temperatur powierzchni poddanej działaniu promieniowania w pierwszym okresie suszenia. Wynosi on 8°C na 1 cm grubości ścianki izolatora, co odpowiada temperaturze źródła promieniowania 200y300 C.
W przypadku suszenia wyrobów o dużych wymiarach w warunkach produkcyjnych przy seryjnej produkcji izolatorów wykorzystuje się suszarki komorowe ogrzewane nagrzewaczami. Wymiary komory są różne, np. długość 7,0 m, szerokość 1,5 m i wysokość 2,5 m. Wyroby można podzielić według wymiarów na kilka grup i dla każdej grupy opracować właściwe warunki suszenia. Pozwala to na pracę suszarek według ustalonych parametrów (promocja 3 w 1).
Trzy warianty suszenia izolatorów. 1 wariant odpowiada parametrom suszenia stosunkowo niedużych wyrobów izolatorów wsporczych, przepustowych i wiszących o masie 2-10 kg. Czas suszenia 2440 h. II wariant odpowiada parametrom suszenia izolatorów wsporczych, przepustowych i sworzeniowych o masie od 6 do 20 kg. Czas trwania procesu 60-80 h. III wariant odpowiada parametrom suszenia izolatorów o masie od 20 do 80 kg. Czas suszenia 90-110 h.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32