Blog
Podwyższenie wydajności pracy
W artykule znajdziesz:
Podwyższenie wydajności pracy
Celem podwyższenia wydajności pracy stosuje się cięcie prętów podawanych wiązkami.
Oczywiście liczba prętów w wiązce zależy od rodzaju nożyc i średnicy prętów (program uprawnienia budowlane na komputer).
W krajach przodujących pod względem mechanizacji robót budowlanych agregaty hydrauliczne o konstrukcji zbliżonej do wyżej opisanych są zaopatrzone w wymienne urządzenia robocze. Przykładem takiego urządzenia może być agregat typu ,.Kamax” produkcji. Jest on wyposażony w trzy typy nożyc hydraulicznych: SK-15 o ciężarze 4 kG do cięcia stali do 0 15 mm, SK-22 o ciężarze 7 kG do stali do 0 22 mm i SK-42 o ciężarze 14,5 kG do cięcia stali do 0 42 mm. Poza tym na wózku agregatu można zamontować tarczę do gięcia stali (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przy cięciu prętów krótkich, długości poniżej 30 cm, nie można podawać ich ręcznie ze względu na bezpieczeństwo. Stosowane są w tym przypadku specjalne kleszcze.
Cięcie nożycami mechanicznymi jest przeprowadzane w ten sposób, że pręty ze składu podaje się na stoły wałkowe wysokości 75 cm. Stąd przesuwa się je na stoły niższe o wysokości 60 cm, zaopatrzone w listwy i suwaki pomiarowe.
Przy ustalaniu długości pręta bierze się za punkt stały ostrze noża nieruchomego. Odmierza się od niego na listwie pomiarowej żądaną długość i zamoco- wuje opór. Operator wkłada pręty przeznaczone do cięcia między noże maszyny i uruchamia ją, a jeden pomocnik podaje po stolach wałkowych pręty operatorowi, drugi zaś układa na stosy obcięte odcinki i odpady (uprawnienia budowlane).
Stanowiska do cięcia znajdujące się na otwartym powietrzu są zazwyczaj chronione dachem.
Stanowiska do cięcia stali można ze względu na średnicę prętów podzielić na dwa rodzaje: stanowiska do cięcia stali cienkiej, prostowanej z kręgów
i stanowiska do cięcia stali grubszej prętowej (program egzamin ustny). Do cięcia małych ilości cienkiej stali za pomocą ręcznych nożyc dźwigniowych, stanowisko robocze jest wyposażone oprócz nożyc w prowadnicę prętów, wykonaną przeważnie jako korytko z desek i zaopatrzoną w łatę pomiarową oraz suwak do odmierzania długości prętów. Na stanowisku pracuje zwykle jeden wykwalifikowany zbrojarz i jeden pomocnik przyuczony. Zbrojarz odmierza wymaganą długość pręta i wprowadza w ruch nożyce, a pomocnik przynosi stal do cięcia i odkłada pocięte pręty.
Wymiary stanowiska
Wymiary stanowiska do cięcia stali cienkiej nożycami dźwigniowymi wynoszą zazwyczaj: 3-M m szerokość i 7-M3 m długość (opinie o programie).
Organizację stanowiska cięcia stali cienkiej przy użyciu nożyc mechanicznych.
W urządzeniu tym ważną rzeczą jest, by wierzch stołu wałkowego ustawionego z lewej strony maszyny i płyta stołu z praw’ej strony, zaopatrzonego w łatę pomiarową oraz suwak - ustawione były na jednym poziomie .z poziomem noży maszyny. Stanowisko to, podobnie jak stanowisko nożyc ręcznych, obsługuje jeden zbrojarz i pomocnik przyuczony. Wymiary stanowiska podano na rysunku. Podobnie urządzone są stanowiska do cięcia stali grubej. Z uwagi na większą jej sztywność zbędne są stoły podające stal na nożyce, a umieszcza się je tylko za nożycami. Wyższe stoły, ustawiane jak poprzednio w poziomie noży, są zaopatrzone w suwaki oporowe (segregator aktów prawnych). Ucięte pręty zsuwa się po pochyłych prętach na stoły niższe, skąd idą do dalszej przeróbki. Obsługę stanowi operator nożyc i dwóch pomocników, z których jeden donosi pręty, drugi zabiera pocięte.
Kształt prętów zbrojeniowych podyktowany jest rozkładem sił wewnętrznych w elemencie i zbliżony do trajektorii naprężeń rozciągających. Dlatego pręty wymagają odpowiedniego wygięcia. Są one najczęściej odginane pod kątem 45°. rzadziej pod kątem 30 i 60°. Odgięcia pod kątem 60° spotyka się w wysokich belkach, a pod kątem 30° w płytach. W konstrukcjach powierzchniowych spotyka się też odgięcia pod innymi kątami (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32