Blog

24.03.2022

Pojemność ładunkowa

W artykule znajdziesz:

Pojemność ładunkowa

Pojemność ładunkowa - objętość przestrzeni ładunkowej środka transportowego pojemność magazynowa - wielkość charakteryzująca zdolność pomieszczenia określonej ilości zapasów w przestrzeni magazynowej pojemność paliwowa kotła - wyrażona w jednostkach objętości zawartość paliwa w kotle przy całkowicie wypełnionym zasobniku paliwa; dotyczy to kotłów, w których zasobnik paliwa znajduje się wewnątrz kotła, spełniając również rolę komory paleniskowej pojemność pamięci - liczba jednostek informacji, które mogą być przechowywane w pamięci komputera (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pojemność pneumatyczna - wielkość wyrażona stosunkiem przyrostu objętości płynu do wywołującego go przyrostu ciśnienia w układzie pneumatycznym pojemność skokowa cylindra - stała objętość, o którą na przemian zwiększa się i zmniejsza przestrzeń robocza podczas poruszania się w nim posuwisto-zwrotnie tłoka pojemność skokowa silnika - suma pojemności skokowych wszystkich jego cylindrów pojemność statku - objętość wewnętrznej przestrzeni statku wyrażona w metrach sześciennych; p.s. brutto obejmuje objętość wszystkich pomieszczeń statku znajdujących się pod pokładem (z wyłączeniem zbiorników dna podwójnego) oraz objętość nadbudówek i pokładówek, p.s. netto otrzymuje się po odjęciu objętości pomieszczeń kapitana i załogi, pomieszczeń do prowadzenia nawigacji oraz urządzeń napędu statku wraz z szybami (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pojemność utworów wodonośnych - wielkość określana ilością wody wolnej, którą zdolna jest wchłonąć i zmagazynować skała o określonej objętości pojemność użyteczna akumulatora - zdolność akumulatora do pracy w określonych warunkach, wyrażona w amperogodzinach, watogodzinach lub czasem wyładowania (uprawnienia budowlane).

Pojemność wodna kotła

Pojemność wodna kotła - zawartość wody w kotle wyrażona w jednostkach objętości; w kotłach parowych jest to objętość liczona przy najwyższym poziomie wody w kotle pojemność wymienna robocza (kolumny), pojemność wymienna do przebicia - chem. w chromatografii jonitowej liczba milirównoważników danego jonu zatrzymanego przez kolumnę do momentu przebicia pojemność zładu - ilość wody o temperaturze pokojowej, która mieści się w zładzie c.o. z wyłączeniem naczynia wzbiorczego woda z różnymi dodatkami przeznaczona do pojenia zwierząt (program egzamin ustny).

Pokarm, pożywienie -. substancje pobierane z otoczenia przez organizmy roślinne i zwierzęce, stanowiące materiał budulcowy ciała i źródło energii procesów życiowych pokład - złoże pochodzenia osadowego ograniczone dwiema równoległymi płaszczyznami, mające znaczne rozmiary w dwóch kierunkach w stosunku do trzeciego kierunku (tzn. grubości); w zależności od grubości wyróżnia się p. cienkie o grubości do 1,5 m, p. pośrednie o grubości od 1,5 do 3,5 m oraz p. grube o grubości ponad 3,5 m (opinie o programie).

Pokład - konstrukcja zamykająca kadłub statku od góry lub stanowiąca w nim poziomą przegrodę pokład dziobowy - pokład gazonośny - skała nasycona gazem ziemnym i wodą pokład główny - pokład wodoszczelny, biegnący nieprzerwanie na całej długości statku; zwykle jest on pokładem grodziowym pokład grodziowy - pokład biegnący na całej długości statku, do którego doprowadzone są grodzie wodoszczelne (segregator aktów prawnych).

Pokład roponośny - skała nasycona ropą naftową i gazem ziemnym lub ropą naftową i wodą pokład rusztu - podstawowy element rusztu paleniskowego składający się z rusztowin, między którymi są prześwity do przepływu powietrza pokład wodonośny - skała nasycona wodą pokład wolnej burty - najwyższy ciągły pokład, który uwzględnia się przy ustalaniu niezatapialności statku i do którego mierzy się wolną burtę pokład wytrzymałościowy - ciągły pokład stanowiący górne wiązanie kadłuba statku krawężnikowa - skrajne zewnętrzne klepki pokładu drewnianego, często mające wgłębienie ze szpigatami środkowa - rybka pokładnik - poprzeczne wiązanie kadłuba statku, na którym spoczywa pokład pokładówka - nadbudówka na pokładzie statku nie sięgająca do burt pokładówka przymasztowa - masztówka (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami