Blog

24.03.2022

Polireakcja

W artykule znajdziesz:

Polireakcja

Polireakcja - reakcja prowadząca do powstawania makrocząsteczki z dużej liczby cząsteczek małych, np. polimeryzacja polisacharazy - enzymy należące do grupy hydrolaz glikozydowych, katalizujące hydrolityczny rozpad wiązań glikozydowych w polisacharydach (program uprawnienia budowlane na komputer).

Polistyren - tworzywo syntetyczne termoplastyczne, produkt polimeryzacji styrenu, bezbarwne, przezroczyste ciało stałe, rozpuszczalne w węglowodorach aromatycznych, różnych estrach, ketonach, benzenie itp.; odporne na działanie wody oraz większości kwasów i zasad; p. formowany jest najczęściej metodą wtrysku oraz wytłaczania, prasowania; z p. produkuje się elementy radiotechniczne, izolatory, folie do kondensatorów wysokiej częstotliwości, przedmioty gospodarstwa domowego, galanterię, zabawki itp.; p. piankowy stosuje się jako materiał izolacyjny w przemyśle chłodniczym, budownictwie polistyren piankowy - styropian polisulfony - polimery termoplastyczne zawierające w łańcuchu głównym grupę sulfonową - SO2 i pierścień chromatyczny; p. charakteryzują się doskonałą odpornością cieplną, przezroczystością, dobrą wytrzymałością mechaniczną i doskonałymi właściwościami dielektrycznymi; stosowane głównie do wyrobu kształtek izolacyjnych politechnizacja - szerzenie w społeczeństwie znajomości zagadnień i zastosowań współczesnej techniki (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Politereftałen etylenu - termoplastyczny poliester kwasu tereftalowego i glikolu etylenowego produkowany głównie w postaci folii i włókna; stosowany do wyrobu włókien welnopodobnych, folii elektroizolacyjnych, części maszyn i urządzeń elektrycznych politlenek etylenu, polietylenoglikol - tworzywo termoplastyczne otrzymywane przez polimeryzację tlenku etylenu; b. szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym (uprawnienia budowlane).

Politlenek fenylenu

Politlenek fenylenu, polioksyfenylen - termoplastyczne tworzywo sztuczne otrzymywane przez utleniającą polimeryzację fenoli, zawierających podstawniki w pierścieniu, najczęściej 2,6 ksylenolu; stosowane w przemyśle elektronicznym i elektrotechnice w urządzeniach wielkiej częstotliwości, a także do wyrobu narzędzi chirurgicznych i urządzeń szpitalnych politlenki - polietery politropa - linia na wykresie termodynamicznym przedstawiająca przemianę politropową (zachodzącą przy stałej wartości ciepła właściwego czynnika) (program egzamin ustny).

Politrójfluorochloroetylen - termoplastyczne tworzywo sztuczne z grupy lluoroplastów stosowane do wyrobu uszczelek, wykładzin chemoodpornych, elementów aparatury chemicznej politura - rozcieńczony roztwór żywicy (najczęściej szelaku) w alkoholu, który po nałożeniu na powierzchnię drewna i ulotnieniu się rozpuszczalnika, tworzy cienką warstwę nadającą połysk (opinie o programie).

Politurowanie - powlekanie powierzchni drewna politurą w celu nadania jej połysku poliuretany - grupa tworzyw sztucznych, produktów poliaddycji dwu- i trójizocyjaninów z glikolami lub poliestrami; p. są termoplastyczne lub utwardzalne stosowane jako kauczuki, tworzywa konstrukcyjne, pianki, włókna i kleje do metali i szklą.

Poliwęglany - poliestry kwasu węglowego; stosowane jako tworzywa konstrukcyjne w przemyśle elektrycznym, chemicznym, także do wyrobu narzędzi i protez medycznych poliwinyloacetole - polimery otrzymywane w’ wyniku reakcji chemicznej między polialkoholem winylowym a odpowiednimi aldehydami; p. stosowane są do produkcji klejów, lakierów do metali, folii (segregator aktów prawnych).

Pollucyt, polluks - minerał, glinokrzemian cezowy najważniejsze źródło cezu i jego soli polodia - polhodia polofiks - w futrzarstwie - skóry (najczęściej owcze i jagnięce) cienkowełniste, wyprawione i uszlachetnione przez barw ienie, strzyżenie, apreturowanie i prasowanie; p. są stosowane do wyrobu futer i konfekcji futrzanej różnych rodzajów.

Pologeny - nazwa handlowa produkowanych w Polsce barwników azowych wytwarzanych bezpośrednio na barwionym materiale z odpowiednio przygotowanych i zmieszanych składników zw. komponentami biernymi i czynnymi pololuksy - w futrzarstwie - skóry owcze i jagnięce o grubej i ścisłej mizdrzę wyprawione i uszlachetnione przez nałożenie na powierzchnie farby kryjącej plastykowej lub powłoki lakierowej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami