Blog

29.03.2022

Pomiar stykowy

W artykule znajdziesz:

Pomiar stykowy

Pomiar stykowy - pomiar, przy którym narzędzie pomiarowe styka się z powierzchnią mierzonego przedmiotu, przy czym styk może być powierzchniowy, liniowy lub punktowy pomiar telemetryczny - pomiar zdalny pomiar twardości Brinella (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pomiar zdalny, pomiar telemetryczny - pomiar obiektów znajdujących się w znacznej odległości od miejsca wykonywania pomiaru, dokonywany za pomocą urządzeń i metod telemetrycznych pomiary naukowe - podstawowe zabiegi poznawcze, których celem jest dostarczenie danych do ilościowego opisu badanych przedmiotów i zjawisk; p.n. przyporządkowują cechom przedmiotów i zjawisk pewne liczby rzeczywiste jako ich miarę (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pomiary podstawowe - zespół pomiarów astronomicznych, grawimetrycznych i geodezyjnych, w wyniku których powstaje podstawowa osnowa geodezyjna pomiary sytuacyjne - geod. zespół czynności geodezyjnych mających na celu określenie wzajemnego położenia punktów w terenie pomiary warsztatowe - pomiary długości i kąta stosowane w celu określenia poprawności wymiarów, kształtów oraz chropowatości powierzchni elementów maszyn lub poprawności ich wzajemnego położenia w zespołach mechanizmów pomiary wysokościowe - zespół czynności geodezyjnych mających na celu określenie położenia punktów względem przyjętej powierzchni odniesienia (uprawnienia budowlane).

Pomiary złożowe - badanie w odwiercie parametrów złożowych oraz pobieranie próbek płynu złożowego lub skały pomieszczenie (w budynku) - część budynku wydzielona przegrodami budowlanymi pomoce pomiarowe - przybory pomiarowe pomoce warsztatowe - środki produkcji stosowane przy obróbce, montażu, kontroli lub transporcie stanowiskowym przedmiotu, które są uzupełnieniem maszyn i urządzeń produkcyjnych łub służą bezpośrednio robotnikowi przy pracy, np. uchwyty, przyrządy, narzędzia do obróbki maszynowej i ręcznej (program egzamin ustny).

Narzędzia pomiarowe

Narzędzia pomiarowe pomologia - dział sadownictwa obejmujący naukę o morfologicznych, autonomicznych, fizjologicznych oraz użytkowych właściwościach odmian drzew i krzewów owocowych pomost - element konstrukcji w postaci płaskiej płyty służącej do celów komunikacyjnych, transportowych lub dla obsługi urządzeń pomost bojowy, wieża dowodzenia - silnie opancerzone pomieszczenie na szczycie wieżowej konstrukcji, wyrastające ponad nadbudówkę okrętu wojennego, przeznaczone na stanowisko dowódcy okrętu i jego sztabu podczas walki morskiej (opinie o programie).

Pomost gardzielowy - pomost wsadowy pomost izolacyjny - pomost do izolowania od ziemi pracownika obsługującego dane urządzenie pomost najazdowy - konstrukcja zaopatrzona w pochyłe szyny umożliwiające wjazd samochodu na pewną wysokość, aby uzyskać łatwy dostęp od dołu do jego podwozia (segregator aktów prawnych).

Pomost nawigacyjny - mostek pomost obsługowy - konstrukcja budowlana mająca na celu umożliwienie swobodnego dostępu do dolnych części pojazdu w czasie jego obsługi; składa się z dwóch belek stanowiących podporę dla kół pojazdu oraz pochylni, umożliwiającej wjazd na te belki; p.o. stosuje się zazwyczaj na otwartej przestrzeni pomost roboczy - pomost przeznaczony do pracy robotników, np. pomost rusztowania roboczego pomost wahadłowy - urządzenie umożliwiające wprowadzenie wozów do klatki szybowej, mimo że nie znajduje się ona dokładnie na poziomie przyszybia (promocja 3 w 1).

Pomost wsadowy, pomost gardzielowy - pomost znajdujący się na wysokości okna wsadowego pieca, ułatwiający ładowanie wsadu pomost wentylacyjny - most wentylacyjny pompa - urządzenie do przenoszenia płynów przez wytwarzanie różnicy ciśnień między stroną ssawną a stroną tłoczną elementu roboczego pompa - w elektronice kwantowej - urządzenie stosowane w maserach i laserach do wytwarzania silnego pola elektromagnetycznego lub strumienia nośników prądu w celu wzbudzenia atomów ośrodka czynnego do określonych stanów energetycznych.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami