Blog

10.07.2020

Pomost oparty na stalowej konstrukcji

W artykule znajdziesz:

Pomost oparty na stalowej konstrukcji

Pomost oparty na stalowej konstrukcji

Pomost oparty na stalowej konstrukcji ułatwia odbiór mieszanki betonowej wsypywanej do pojemnika. Oba typy mają charakter stały i nadają się do produkcji betonu przy granulacji kruszywa do 40 mm. Obudowa mieszalnika 5 wykonana jest z blachy stalowej (program uprawnienia budowlane na komputer). Wewnątrz umieszczone są dwa wały 6, obracające się w przeciwnych kierunkach, do których przymocowane są łopatki o specjalnym kształcie. Końce tych łopatek wyznaczają linię śrubową, co upodabnia układ łopatek do systemu dwóch przenośników śrubowych.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji i układom łopatek mieszanie składników masy betonowej zachodzi w poprzek przesuwającego się ku wylotowi potoku masy, co wpływa na intensywne i dokładne przemieszanie jej składników przy stosunkowo wolnym przemieszczaniu mieszanki do przodu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Mieszarka typu wibracyjnego składa się z mieszalnika 1, ramy stałej 2 i silnika 3. W geometrycznej osi mieszalnika umieszczony jest wał, którego końce osadzone są w specjalnych łożyskach 4, przymocowanych do ramy. Między łożyskami a mieszalnikiem na wale umieszczone są z każdej strony tarcze kołowe 5. Tarcze te dla zrównoważenia wirujących mas maszyny można odpowiednio dodatkowo obciążać. Osie geometryczne czopów wału leżą mimośrodowo względem osi całego wału.

Mimośród wynosi 8 mm. Określa on wielkość amplitudy drgań mieszalnika. W pokrywie mieszalnika znajduje się otwór załadowczy i wyładowczy. Dla zwiększenia efektywności mieszania we wnętrzu umieszczone są dwie przegrody i zgarniacz. W czasie drgań mieszalnika zgarniacz ten pod działaniem wibracji obraca się w przeciwnym kierunku, zapobiegając przylepianiu się masy betonowej do wewnętrznych ścian mieszalnika (uprawnienia budowlane). Układ przegród powoduje, że do wylotu przemieszczana jest jedynie dobrze wymieszana masa betonowa. Nachylenie osi mieszalnika do poziomu wynosi 3°. W czasie obrotu wału poszczególne części mieszalnika zataczają koło o promieniu równym mimośrodowi.

Mieszalnik

Mieszalnik jest dodatkowo zamocowany do ramy sprężynowymi amortyzatorami. Pod działaniem drgań proces mieszania przebiega bardzo dokładnie.
Do zatory składników masy betonowej. Działają na zasadzie odmierzania ich wg objętości lub wg ciężaru (program egzamin ustny). Działanie dozatorów może być okresowe lub ciągłe. Dozatory objętościowe są w pracy niedokładne i zasadniczo nie powinno się ich używać w budownictwie.

Dalej omówione będą jedynie dozatory wagowe. W zależności od sposobu sterowania mogą one być ręczne, automatyczne, zdalnie sterowane lub półautomatyczne. Zasada konstrukcji dozatorów’ o działaniu półautomatycznym i automatycznym jest ta sama (opinie o programie). Dozowanie składników suchych odbywa się porcjami czyli okresowro lub w sposób ciągły; zależy to od sposobu produkowania mieszanki betonowej. Przy odmierzaniu kilku składników (głównie wielofrakcyjnego kruszywa) stosowane są różnorodne układy dozowania. Najbardziej racjonalny, jednak i najkosztowniejszy, jest układ, w którym każda frakcja kruszywa i cement odmierzane są przez oddzielny dozator. Z każdego dozatora odważony materiał spada do wspólnego leja lub na przenośnik taśmowy. Oprócz dozatorów do składników stałych co najmniej jeden dozator przeznaczony jest do odmierzania wody. Większe wytwórnie masy betonowej wyposażone są dodatkowo w dozatory płynnych plastyfikatorów (segregator aktów prawnych).
Odmierzacze porcyjne. Przy malej ilości wytwarzanej masy betonowej do odmierzania składników suchych używa się tzw. dozatorów wielofrakcyjnych, odmierzających kolejno cement i poszczególne frakcje kruszywa.

Automatyczny dozator kruszywa typu AWDJ-1200 dla kruszywa o uziarnieniu do 120 mm. Działa on w następujący sposób. Po nastawieniu układu sterującego odpowiednio do żądanej marki betonu następuje automatyczne otwarcie zasuwy odcinkowej 5 jednego zasobnika napędzanej przez jeden z dwóch cylindrów pneumatycznych 3. Kruszywo jednej frakcji spada do pojemnika 6, a jednocześnie wskazówka na tarczy 10 wskazuje ciężar materiału znajdującego się w pojemniku (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami