Blog

Kształt zamków zdjęcie nr 2
29.08.2022

Port morski

W artykule znajdziesz:

Kształt zamków zdjęcie nr 3
Port morski

W ostatnich latach coraz większe znaczen - odgrywają montownie urządzeń elektr: nicznych, produkujące przede wszystkim r eksport. W eksporcie dominują jednak produkr. przetwórstwa rolno-spożywczego (ok. wartości), owoce, warzywa, przyprawy (piepr; oraz wyroby rzemiosła artystycznego, a ic tradycyjnymi odbiorcami pozostają Star. Zjednoczone i Wielka Brytania. PNB w przeliczeniu na I mieszkańca wynosi 4800 USD (program uprawnienia budowlane na komputer).

W ostatnich latach kraj nawiedzały klęski żywiołowe: w 1989 huragan Hugo, a w 199~ erupcja wulkanu Soufriere. W ramach odbudowy zniszczeń realizowany jest w pn. części wyspy projekt nowego miasta i portu Port Diana. Sieć komunikacyjną wyspy tworzą drogi kołowe o łącznej długości ok. 270 km. Centrum- komunikacyjnym jest Plymouth, gdzie znajduje się gł. port morski i lotniczy (Blackburne) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Najważniejszym ośrodkiem ruchu turystycznego jest Plymouth, pełniące funkcję nadmorskiego kąpieliska i uzdrowiska (znajdu : się tu źródła wód mineralnych). W bazie hotelowej Montserratu (1,5 tys. pokoi) w 199? zarejestrowano 18 tys. gości zagranicznych - ze Stanów Zjednoczonych (39%), innych krajów basenu Morza Karaibskiego (34%), Wielkie Brytanii (14%) i Kanady (7%). Wpływy z turystyki zagranicznej wyniosły 14 min USD (26% PNB) (uprawnienia budowlane).

Wyspa została odkryta przez Krzysztof; Kolumba w 1493 i nazwana Montserado - o; nazwy klasztoru w Katalonii (stąd późniejsze Monserrat). W 1 632 osiedlili się pierw; angielscy i irlandzcy kolonizatorzy, a Koror; Brytyjska przejęła wyspę w posiadanie od Hiszpanów. Status kolonii brytyjskie uzyskała w 1783. W latach 1871-1956 wchodziła w skład federacji Wysp Podwietrznych a w okresie 1958-1962 Federacji Indii Zachodnich. Od 1962 posiada status brytyjskiej kolon koronnej. Turks i Caicos, najdalej na pd. wsch. wysunięta część archipelagu Bahamów. Leży na Oceanie Atlantyckim. Składa się z 30 wysp otoczonych rafami koralowymi, podzielonych na dwie grupy: Turks i Caicos (program egzamin ustny).

Nizinny krajobraz wysp

Nizinny krajobraz wysp zbudowanych z wapieni oolitowych urozmaicają niewielkie wzniesienia (Blue Hills, 49 m n.p.m.). Wiele jest rozległych bagnisk, słonych błot i obszarów zalewowych, brak rzek. Panuje tu klimat podrównikowy, o stosunkowo niewielkich opadach (700-800 mm), co powoduje trudności z zaopatrzeniem w wodę pitną. Średnia roczna temp. wynosi 25-28°C. Wyspy są często nawiedzane przez huragany. Grenlandia leży w północnej części Oceanu Atlantyckiego, u wybrzeży Ameryki Północnej. jest największej wyspą świata (pow. 21 75,6 tys. knr’). Stanowi terytorium autonomiczne Danii (opinie o programie).

84% pow. Grenlandii pokrywa czasza lodowa o grubości do 3500 m (większa część wyspy leży na pn. od koła podbiegunowego). Wybrzeża (z wyjątkiem pn.-zach. i pd .-wsch.) są wolne od lodów i mają charakter fiordowy (najdłuższy fiord - cieśnina Scoresby, 290 km). Otaczają je liczne wyspy. W podłożu Grenlandii (stanowiącej pn.-wsch. fragment bloku lądowego Ameryki Północnej - część tarczy kanadyjskiej) zalegają gł. archaiczne gnejsy i granity, przykryte osadowymi utworami paleozoiku i mezozoiku oraz miejscami skałami trzeciorzędowymi. Najwyższym szczytem jest Góra Gunnbjorna (3700 m n.p.m.) (segregator aktów prawnych).

Grenlandia ma klimat polarny, we wnętrzu kontynentalny, na wybrzeżu pd.-zach. sub- polarny, wilgotny. Średnia temp. stycznia wynosi od -7°C na pd. do -36°C na pn. i -47 w środkowej części wyspy (absolutne minimum - 70°C), natomiast lipca od 10°C na pd. do 3°C na pn.-zach. Najwięcej opadów występuje na wybrzeżu pd.-zach. (ok. 11 70 mm rocznie).

Na pd. wybrzeżu Grenlandii i we wnętrzu fiordów wybrzeża zach. występują płytkie, słabo wykształcone gleby tundrowe i torfowe glejowe, florę wybrzeża pd. stanowią subarktyczne łąki, niekiedy porośnięte krzewami, gł. wierzbami i brzozami, natomiast wsch. i zach. wybrzeże pokrywa typowa tundra, najczęściej krzewinkowa. Przedstawicielami fauny Grenlandii są m.in.: ren, wół piżmowy, niedźwiedź polarny, wilk, lis, zając, gronostaj, foka i wieloryb. W pn. i pn.-wsch. części wyspy znajduje się park narodowy Północno-Wschodniej Grenlandii (Nordgronland og Ostgronland) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Kształt zamków zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Kształt zamków zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Kształt zamków zdjęcie nr 8 Kształt zamków zdjęcie nr 9 Kształt zamków zdjęcie nr 10
Kształt zamków zdjęcie nr 11
Kształt zamków zdjęcie nr 12 Kształt zamków zdjęcie nr 13 Kształt zamków zdjęcie nr 14
Kształt zamków zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kształt zamków zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kształt zamków zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami