Blog

Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 10
21.01.2020

Posadzki terakotowe, ceglane

W artykule znajdziesz:

Posadzki terakotowe, ceglane

Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 11
Posadzki terakotowe, ceglane

Posadzki terakotowe są to podłogi twarde, mało ścieralne, zimne, odporne na działanie wilgoci, dają się łatwo myć i są śliskie, mało odporne na uderzenia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Stosuje się płytki o grubości 13-15 mm, kwadratowe, sześciokątne, ośmiokątne, w różnych barwach (białe, szare, niebieskie, żółte, czerwone). Stosowane są również posadzki z drobnych i cienkich płytek mozaikowych, tzw. irysów lub gorsecików.

Posadzki terakotowe układane są na podłożu betonowym na zaprawie cementowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Mają one zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie podłoga narażona jest na zawilgocenie i na ścieranie, na łatwe zabrudzenie, a więc: do łazienek, ustępów, pralni, suszarni, na podestach klatek schodowych, w korytarzach, hallach, sklepach, na tarasach itd. Posadzkę terakotową układa się przy użyciu poziomnicy i sznura. Posadzki ceglane są mniej trwałe i mało odporne na ścieranie. Układane są na rąb (o grub. 12 cm) lub na płask (o grub. 6,5 cm) normalnie na podłożu piaskowym lub betonowym, po ułożeniu zalewane są zaprawą cementowo-wapienną. Posadzki ceglane mają zastosowanie jako podłogi w piwnicach, w budynkach gospodarczych lub jako podłogi na strychach (uprawnienia budowlane).

Posadzki klinkierowe

Posadzki klinkierowe są trwałe, mało ścieralne i ogniotrwałe, a przy zaspoinowaniu asfaltem - również kwasoodporne. Układane są z cegieł klinkierowych lub płytek, a po ułożeniu zalewane są zaprawą cementową. Sposób układania uzależniony jest od roli, jaką ma spełniać podłoga. Układane są przeważnie na podłożu betonowym. Zastosowanie mają zwykle na przejazdy, bramy itp (program egzamin ustny).

Posadzki płytowe z kamieni naturalnych. Stosowane są granitowe, andezytowe, z wapienia krystalicznego, piaskowcowe lub marmurowe, jako mało podatne na ścieranie. Grubość płyt wynosi 3-10 cm. Posadzki stosowane są wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, np. na tarasy, chodniki, na okładziny schodowe, na podesty klatek schodowych. Posadzki marmurowe stosowane są w hallach, przejściach i na klatkach schodowych, w budynkach bogato wyposażonych (opinie o programie).

Materiał drzewny na podłogi powinien być wysuszony, legary, do których są przybijane deski - impregnowane dla zabezpieczenia przed gniciem. Deski podłogowe mogą być surowe lub strugane (heblowane), z wyrobioną przylgą (półszpuntowe), żłobkiem i wpustem albo grzebieniem (tzw. szpuntowe) (segregator aktów prawnych).

W pomieszczeniach nad piwnicami stosuje się niekiedy układanie podłogi z desek na ślepej podłodze, tj. na warstwie desek, która stanowi podkład ocieplający (promocja 3 w 1). Pomiędzy te dwie warstwy układa się czasami tekturę bez- smołową dla lepszej izolacji. Przy ścianach podłogi obija się listwą przyścienną. Należy pamiętać, że podłogi można kłaść po całkowitym wyschnięciu tynków, gdyż deski łatwo wchłaniają wilgoć.

Najnowsze wpisy

19.06.2024
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 12
Uprawnienia wodno-melioracyjne

Prawa do nabywania wody i gruntów oznaczają prawa i obowiązki związane z inicjatywami w zakresie zaopatrzenia w wodę i nabywania…

18.06.2024
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 13
Uprawnienia majstra budowlanego

Kwalifikacje kierownika budowy różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują zestaw kwalifikacji i umiejętności, które umożliwiają nadzorowanie prac…

Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 16 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 17 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 18
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 19
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 20 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 21 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 22
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 32 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 33 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 34
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 35
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 36 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 37 Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 38
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Oświetlenie placu budowy zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami