Blog

Budynki inwentarskie zdjęcie nr 2
22.02.2022

Zbrojenie osiowe

W artykule znajdziesz:

Budynki inwentarskie zdjęcie nr 3
Zbrojenie osiowe

Podwójne zakłócenie styczne. Podobnie jak w teorii sprężystości, obciążenie śniegiem na paśmie o ograniczonej szerokości powoduje większe naprężenia niż obciążenie jednostronne (program uprawnienia budowlane na komputer). Obciążenie ruchome p, i działające na szerokości 2R(pp powłoki kołowej, spowoduje dwa zakłócenia styczne P = = pR, które działają w punktach o odległościach kątowych 2cpp. Podwójne zakłócenie może być przeniesione za pomocą układu trzech wzdłużnie 4-2. Jest to jednak zagadnienie o wiele trudniejsze od poprzednio rozpatrywanych przypadków zakłóceń, gdyż kąt cpp może ulegać zmianom (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zbrojenie osiowe układu pięciowzdłużnicowego jest o 40 % mniejsze niż układu trójwzdłużnicowego. Według teorii sprężystości wartości Mip i Nx dla podwójnego zakłócenia są dokładnie dwukrotnie większe niż dla pojedynczego zakłócenia. Według teorii nośności granicznej natomiast zbrojenie osiowe odpowiadające temu momentowi ekstremalnemu wzrasta tylko o 48%. Wynika to z niemożliwości stosowania w danym przypadku prawa superpozycji, gdyż podwójne zakłócenie odpowiada kombinacji dwóch różnych układów linii załomu (uprawnienia budowlane).

Rozważania przytoczone w tym rozdziale mają na ogół charakter teoretyczny. Bardziej praktyczne znaczenie posiada jedynie określenie granicznej wielkości 2,5, która poprzednio była użyta jako stosunek odległości dwóch kolejno po sobie następujących wzdłużnie w powłoce kołowej.

Zakłócenia przy dowolnej liczbie wzdłużnie. Układ n wzdłużnie, poddany działaniu zakłócenia krawędziowego P. Naprężenia są całkowicie określone, gdy mamy ścinania jednostkowe T’, T’0… T„_x dla n - 1 odcinków (program egzamin ustny). Ponieważ dwa z nich, np. Tj i T,’ łącznie z momentem zamocowania w punkcie n wystarczą do przeniesienia obciążenia, mamy n - 3 wielkości statycznie niewyznaczalnych, które mogą być wyznaczone z warunku, że momenty zginające w n - 2 punktach liczbowo są sobie równe (opinie o programie). Momenty te są wybrane jako ekstremalne.

Siły styczne

Można wykazać, że układ optymalny nie ma punktu ekstremalnego na odcinku 1-2, ma natomiast po jednym punkcie ekstremalnym na pozostałych n - 2 odcinkach, tj. 2-3, 3-4. Punktem ekstremalnym ostatniego odcinka (n-1, n) jest punkt n. Nie będziemy tu omawiać warunku równości liczbowej momentów ekstremalnych, omówimy natomiast warunki optymalności układu wzdłużnie. Jeżeli wzdłużnice doznają nieskończenie małego przesunięcia, to w punktach 2, 3… n powstaną siły styczne. (Należy wziąć pod uwagę brak siły stycznej w punkcie 1; widocznie optymalne położenie wzdłużnicy 1 znajduje się na krawędzi.) Należy teraz tak ułożyć kombinację tych n-1 sił stycznych, ażeby zbrojenie osiowe nie uległo zmianie. Wypadkowa jest sumą n - I sił stycznych (segregator aktów prawnych).

Ponieważ każda z sił może być rozłożona na siły wzdłuż 3 danych linii, możemy dowolnie obrać n - 4 sił stycznych oraz moment w punkcie n; razem n - 3 wielkości. Siły styczne muszą być tak dobrane, aby momenty w n - 2 punktach ekstremalnych (tj. o jeden punkt więcej niż liczba dowolnych wielkości) nie występowały. Wtedy kombinacja tego rodzaju daje tylko jeden stosunek między odległościami wzdłużnie. Jeżeli kolejno i przyjmuje wartości 2, 3.. .n - 1, otrzymamy n - 2 kombinacji sił, które nie powodują zmiany w zbrojeniu. Odpowiednie n - 2 wartości dają możność wyznaczenia stosunków n - 1 odległości między wzdłużnicami. Mając żądaną wielkość momentu ekstremalnego, wyznaczamy bezwzględne wartości tych odległości.

Zbadamy teraz kombinację ścinań. Na odcinku 2-3 znajduje się jeden punkt ekstremalny. Na lewo od tego punktu działa tylko siła styczna w punkcie 2(promocja 3 w 1). W związku z tym, jeżeli w punkcie ekstremalnym nie będzie momentu, siła ta musi być równa zeru. Następnie, jeżeli moment w punkcie ekstremalnym odcinka 3-4 nie występuje, siła styczna w punkcie 3 musi być równa zeru. Rozumując podobnie, dochodzimy do wniosku, że na lewo od punktu i - 1 nie występuje żadna siła styczna do obwodu.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Budynki inwentarskie zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Budynki inwentarskie zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Budynki inwentarskie zdjęcie nr 8 Budynki inwentarskie zdjęcie nr 9 Budynki inwentarskie zdjęcie nr 10
Budynki inwentarskie zdjęcie nr 11
Budynki inwentarskie zdjęcie nr 12 Budynki inwentarskie zdjęcie nr 13 Budynki inwentarskie zdjęcie nr 14
Budynki inwentarskie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Budynki inwentarskie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Budynki inwentarskie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami