Blog

Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 2
01.04.2020

Posadzki z wykładzin z PCW

W artykule znajdziesz:

Posadzki z wykładzin z PCW

Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 3
Posadzki z wykładzin z PCW

Przed złączeniem klejonych powierzchni podkładu i wykładziny zaleca się nałożeni na podkład w miejscu odgięcia arkuszy, prostopadle do ich długości, wąskiego 5 - 20 cm paska wykładziny (program uprawnienia budowlane na komputer).

Uniemożliwia to sklejenie łączonych powierzchni w tym miejscu, a następnie eliminując przy klejeniu drugiej połowy arkusza potrzebę nanoszenia kleju w miejscu odgięcia arkusza, zapobiegając tym samym podciekaniu kleju i wynikającym z tego usterkom.

Po odparowaniu rozpuszczalnika i nałożeniu paska nasuwa się odwiniętą część arkusza na posmarowany klejem podkład, dopasowuje starannie styki i dociska wykładzinę do podkładu, aby nie pozostały pod nią pęcherze powietrza. Te same czynności powtarza się przy klejeniu drugiej połowy arkusza i arkuszy następnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Schemat czynności przy klejeniu arkuszy wykładziny. Przycięcie spoin następuje po przyklejeniu arkuszy. Klejenie wykładziny wykonuje się w sposób poprzednio omówiony smarując klejem całą spodnią powierzchnię arkuszy (z uwzględnieniem zakładów na stykach arkuszy) (uprawnienia budowlane).

W tym wypadku przed nasunięciem klejonych arkuszy na podkład należy w linii przyszłej spoiny podłożyć na podkładzie taśmę z blachy cynkowej szer. ok. 10 cm. co zabezpiecza przed przyklejeniem brzegów arkuszy. Po nasunięciu i dociśnięciu kolejnych arkuszy do podkładu, należy przeciąć spoinę przez dwa zachodzące na siebie brzegi arkuszy oddzielone taśmą z blachy od warstwy kleju na podkładzie. Po usunięciu ścinków i taśmy z blachy należy starannie docisnąć brzegi arkuszy do podkładu (program egzamin ustny).

Sposób II zapewnia lepsze wykonanie spoiny, ponieważ cięcie okładziny wykonywane jest po przyklejeniu arkuszy i ich wzajemne przesunięcie lub rozsunięcie jest niemożliwe. Oba sposoby klejenia wymagają starannego nanoszenia kleju cienką warstwą równomiernej grubości i przyklejania arkuszy po całkowitym odparowaniu rozpuszczalnika z warstwy kleju (opinie o programie).
Posadzki z wykładzin z PCW z warstwą izolacyjną. Posadzki z tych materiałów są bardzo pożądanym rozwiązaniem na stropach międzypiętrowych wykazujących wymaganą izolacyjność na dźwięki powietrzne.

Charakterystyka warstwy wierzchniej

Materiałami stosowanymi najczęściej są wykładziny z PCW z warstwą izolacyjną z filcu igłowanego z włókien roślinnych (jutowych, lnianych), wzmocnioną przekładką z tkaniny jutowej. Przykładem takiego materiału jest wykładzina Lentex (file z odpadków Iniarskich) produkowana w arkuszach o szerokości 2 m i grubości całkowitej 3.5 mm. w tym grubość warstwy PCW nie mniejsza niż I mm (segregator aktów prawnych).

Wykładzina Lentex może mieć na powierzchni wzór barwny uzyskany technologią moletowania i nanoszenia różnobarwnych past PCW lub naniesiony metodą drukarską (np. wzór imitujący powierzchnię posadzki drewnianej). W tym ostatnim wypadku warstwę użytkową wykładziny stanowi przezroczysta folia z czystego PCW o grubości 0.3 mm. która chroni nadruk motywu wzorniczego. Innym rodzajem materiału jest wykładzina z PCW z warstwą izolacyjną ze spienionego PCW.

Przykładem takiego materiału jest wykładzina Winigam Rekord E. Własności i charakterystyka warstwy wierzchniej tej wykładziny są identyczne jak wykładziny Winigam Rekord. Szerokość wykładziny wynosi 2 m. grubość całkowita 3.5 mm. w tym grubość warstwy izolacyjnej ze spienionego PCW nie mniejsza niż 2 mm. Do przyklejania wykładzin z warstwą izolacyjną stosuje się kleje dyspersyjne (promocja 3 w 1).

Wymagania techniczne stawiane podkł idom są analogiczne jak dla wykładzin bez warstw izolacyjnych. Przy stosowaniu wykładzin Lentex należy zwrócić szczególną uwagę na to aby podkład nie miał nadmiernej wilgotności, która w żadnym wypadku nie może przekraczać wartości dopuszczalnej, tj. 3 ciężarowo w wypadku podkładu cementowego (lub gładzi cementowej).
Przyklejanie wykładziny Lentex na wilgotnym podkładzie może spowodować szybko postępjący proces gnicia warstwy izolacyjnej.

Najnowsze wpisy

30.06.2025
Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…

23.06.2025
Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 5
Sylikat czyli materiał na dom

Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…

Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 8 Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 9 Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 10
Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 11
Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 12 Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 13 Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 14
Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zabezpieczenia ochronne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami