Blog
Potwierdzenie odbycia praktyki zawodowej – oświadczenie
W artykule znajdziesz:
Potwierdzenie odbycia praktyki zawodowej – oświadczenie
Podstawowym dokumentem potwierdzającym praktykę zawodową jeszcze do 24 września 2014 roku była książka praktyki zawodowej (program na komputer). Obecnie wymagane jest oświadczenie, którego wzór znajduje się w załączniku rozporządzenia dotyczącego samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Taki dokument musi być podpisany przez patrona lub kierownika praktyki zawodowej, który posiada niezbędne uprawnienia zawodowe i jest czynnym członkiem samorządu zawodowego (program na telefon). Razem z oświadczeniem należy złożyć następujące dokumenty:
• zaświadczenie kierownika lub patrona praktyki o wpisie na listę członków odpowiedniej izby samorządu zawodowego,
• decyzję o nadania uprawnień budowlanych patrona lub kierownika praktyki,
• zbiorcze zestawienie praktyki zawodowej (program na egzamin ustny).
Pytania testowe na uprawnienia budowlane
Należy pamiętać, że każda osoba pełniąca funkcję opiekuna praktyki musi oddzielnie wypełnić swoje oświadczenie, które potwierdza praktykę danego kandydata (promocja 3 w 1)v. Do takiego oświadczenia należy dołączyć oddzielne zbiorcze zestawienie praktyk – oznacza to, że jedno zestawienie zbiorcze jest niewystarczające, jeśli opiekunów praktyk było kilku. W oświadczeniu musi znaleźć się informacja na temat specjalności oraz zakresu uprawnień, o które ubiega się kandydat, a także specjalności i zakresu uprawnień, które posiada osoba kierująca praktyką. Dane te należy podać zgodnie z poniższym schematem:
• specjalność uprawnień – dla osoby ubiegającej się o uprawnienia należy ją podać zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, dla kierującego praktykami należy podać ją zgodnie z posiadaną decyzją,
• czy uprawnienia są do projektowania, kierowania robotami budowlanymi czy do projektowania i kierowania robotami budowlanymi łącznie,
• czy uprawnienia są bez ograniczeń czy w ograniczonymi zakresie (segregator).
Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby oświadczenie było wypełnione prawidłowo i zgodnie z opisem pól, sprawdzając przed oddaniem m.in. miejscowość, datę oraz czy w oświadczenie jest podpisane przez osobę, która je składa. Koniecznie trzeba pamiętać, aby dokonać skreśleń wskazanych gwiazdką (opinie).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z polskim prawem budowlanym, obiekt budowlany to podstawowa jednostka konstrukcyjna. Definicja ta obejmuje trzy główne kategorie. Obiekty budowlane mają…
Prawo do kierowania budową w Polsce oznacza możliwość wykonania funkcji kierownika budowy na placu zabaw. Aby uzyskać prawo, należy podłączyć…
53 465
98%
32