Blog

Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 2
16.01.2021

Powierzchnie stropu

W artykule znajdziesz:

Powierzchnie stropu

Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 3
Powierzchnie stropu

W systemie Topee [M2.2J uzupełnianie niemodułowych, niezadeskowanych powierzchni stropu odbywa się za pomocą dodatkowych elementów, np.: płyty wyrównawczej teleskopowej 90/180, płyt narożnych, dżwigarków wyrównawczych, nakładek itp.

Płyta wyrównawcza 90/180 umożliwia bezstopniowe regulowanie szerokości płyty w zakresie od 55 cm do 90 cm. Powstający w tej płycie pas (1 cm do 35 cm szerokości, 180 cm długości i 21 mm grubości) można zakryć sklejką (program uprawnienia budowlane na komputer).
Montaż deskowania jest stosunkowo prosty. Rozpoczyna się w narożu pomieszczenia od ustawienia trzech podpór zabezpieczonych trójnogami. Z reguły kierunek deskowania przebiega wzdłuż ściany dłuższej pomieszczenia. Montaż elementów panelowych polega na zawieszeniu płyty na dwóch podporach, uniesieniu ich za pomocą wideł montażowych i ustawieniu, podpierając tymczasowo widłami. Następnie podpora z głowicą jest ustawiana pod punkt narożny panelu i pionowana.

Strop panelowy można montować od dołu do wysokości pomieszczenia 3,50 m. Przy większych wysokościach należy używać rusztowania przejezdnego lub podnośnika.
Rozdeskowanie następuje w kierunku odwrotnym w stosunku do deskowania. Rozpoczyna się od obszarów uzupełnienia. Następnie poluzowuje się podpory, podpiera krańcowy panel widłami montażowymi i usuwa dwie podpory. Panel opuszcza się i zdejmuje z głowic. Dalszy tok postępowania jest identyczny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W roku 2008 w systemie Topec został wprowadzony nowy element; głowica opadowa. Zastosowanie głowicy opadowej zapewnia szybki i bezpieczny demontaż płyt. W trakcie pierwszego etapu rozdeskowywania stropu, następującego po 2-3 dniach od zabetonowania, demontowane są panele, podpory zaś pozostają w miejscach ustawienia i nadal podpierają (punktowo) płytę stropową. Ich usunięcie następuje w trakcie drugiego etapu demontażu, po osiągnięciu przez beton określonej wytrzymałości. Zalety stosowania deskowania stropu z głowicami opadowymi.

Urządzenia formujące

Czynniki wpływające na dobór deskowań (uprawnienia budowlane).
W robotach monolitycznych prace związane z deskowaniem konstrukcji są najbardziej kosztotwórcze i pracochłonne. Właściwie dobrany system deskowania w sposób znaczący przyczynia się do sprawnej realizacji całego obiektu (program egzamin ustny).

Według analizowanych kosztorysowych podczas realizacji monolitycznych budynków wysokościowych koszty deskowania sięgają od 30% do 50% kosztów stanu surowego. Prawie każda większa firma produkująca deskowania dysponuje komputerowymi programami wspomagającymi, umożliwiającymi znalezienie optymalnego zestawu form dla danego obiektu. Do bardziej znanych programów wspomagających dobór deskowań należą: SAMBA, RUMBA, NEMETCHEK, ELPOS, PER1CAD (opinie o programie).

W wymienionych programach wspomagających jako kryterium doboru systemu deskowań najczęściej przyjmuje się minimalną liczbę typów elementów deskowań, a także dąży się do maksymalnej powtarzalności elementów. Istotną wadą tych programów jest ich ograniczoność przy wycinkowej analizie doboru deskowań oraz brak przedstawienia rozwiązań wariantowych. Programy te nie uwzględniają zaprojektowanej koncepcji organizacji wykonania inwestycji, tempa realizacji poszczególnych etapów budowy itp. Analiza przeprowadzana za pomocą istniejących programów wspomagających ogranicza się do obliczeń kosztów zakupu lub dzierżawy deskowań oraz zestawienia elementów (segregator aktów prawnych).

Pomijane są między innymi nakłady robocizny, które w poszczególnych systemach są zróżnicowane i mogą w sposób istotny decydować o wyborze deskowania.
Dalej zostanie przedstawiony model matematyczny umożliwiający przeprowadzenie analizy doboru urządzeń formujących z uwzględnieniem zarówno warunków realizacji budowy, jak i kosztów związanych z wykonywaniem procesu deskowania.

Dobór urządzeń formujących powinien uwzględniać zbiór czynników wzajemnie powiązanych, jaki stanowią: obiekt budowlany, realizowany złożony proces - roboty betonowe (wraz z ich parametrami organizacyjnymi - terminami realizacji) oraz otoczenie, w którym wykonywany jest obiekt (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 8 Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 9 Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 10
Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 11
Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 12 Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 13 Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 14
Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wykładziny stopni schodowych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami