Blog

29.03.2022

Powłoka dekoracyjno-ochronna

W artykule znajdziesz:

Powłoka dekoracyjno-ochronna

Powłoka dekoracyjno-ochronna - powłoka nałożona w celu zarówno nadania przedmiotowi ładnego wyglądu jak i zabezpieczenia przed korozją powłoka dyfuzyjna - powłoka otrzymana przez dyfuzję atomów substancji chroniącej do metalu chronionego powłoka elektrolityczna, powłoka galwaniczna - powłoka metalowa wytworzona na przedmiocie metodą elektrolityczną (program uprawnienia budowlane na komputer).

Powłoka elektronowa atomu, warstwa elektronowa atomu - zbiór elektronów atomowych o tej samej głównej liczbie kwantowej powłoka galwaniczna - powłoka elektrolityczna powłoka emalierska - powłoka ochronna otrzymana przez nałożenie na metal chroniony substancji niemetalowych (najczęściej krzemianowych) a następnie stopienie ich (wypalenie) powłoka jonowa - elektron, warstwa jonów, która tworzy się w bezpośredniej bliskości lub na samej powierzchni mającej potencjał różniący się od potencjału wyładowania (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Powłoka kabla - jednorodne i ciągłe pokrycie przeznaczone do ochrony izolacji kabla, zwłaszcza od wilgoci, lub do ochrony wewnętrznego ekranu metalowego albo pancerza od korozji powłoka katodowa - powłoka z metalu, który w określonym środowisku korozyjnym jest bardziej szlachetny niż chroniony metal, a więc wykazuje potencjał elektrodowy bardziej dodatni niż potencjał metalu podłoża; p.k. chroni metal podłoża tylko mechanicznie przez oddzielenie go od otaczającego środowiska i zapewnia ochronę przed korozją jedynie wówczas, gdy jest całkowicie szczelna (uprawnienia budowlane).

Powłoka kondensacyjna - powłoka otrzymana drogą odparowania lub destylacji środka chroniącego w próżni i osadzeniu go na metalu powłoka kontaktowa - ochronna powłoka metalowa otrzymana przez redukcję metalu bez stosowania zewnętrznego źródła prądu powłoka konwersyjna - powłoka niemetalowa wytworzona na powierzchni metalu w wyniku obróbki chemicznej lub elektrochemicznej, stanowiąca dodatkową warstewkę, w skład której wchodzą związki tego metalu, np. powłoki chromianowe na cynku, kadmie, srebrze, powłoki tlenkowe na stali (program egzamin ustny).

Powłoka malarska

Powłoka malarska - powłoka wytworzona wskutek zestalenia się ciekłego powłokotwórczego materiału malarskiego (pokostu, farby, lakieru) rozprowadzonego na powierzchni pokrywanego podłoża w postaci przylegającej do niego zwartej warstewki powłoka ochronna - powłoka wytworzona na powierzchni przedmiotu w celu zabezpieczenia go przed korozją lub uszkodzeniem powłoka ochronna smarowa - niewysychająca warstwa smaru nałożona na metal w celu czasowego zabezpieczenia przed korozją (np. przy magazynowaniu i transporcie wyrobów metalowych).

Powłoka ochronna uszczelniona - powłoka, w której pory wprowadzono środki chemiczne w celu polepszenia własności ochronnych powłoka ogniowa - powłoka zanurzeniowa powłoka osadzona, powłoka cementacyjna - powłoka metalowa otrzymana przez osadzenie metalu z roztworu wskutek elektrochemicznej reakcji wymiany bez użycia wewnętrznego źródła prądu (opinie o programie).

Powłoka platerowa, plater - ochronna powłoka metalowa uzyskana przez zgrzewanie warstwy powłoki z powierzchnią chronionego przedmiotu metalowego, np. przez walcowanie na gorąco powłoka przeciwodblaskowa - powłoka naniesiona na elementy optyczne w celu zmniejszenia współczynnika odbicia światła i zwiększenia kontrastowości obrazu w układzie optycznym powłoka przypalona - powłoka elektrolityczna chropowata lub o nieodpowiedniej przyczepności wytworzona w wyniku zastosowania zbyt dużej gęstości prądu (segregator aktów prawnych).

Powłoka serowa -powłoka ochronna naniesiona na skórkę sera; p.s. mogą być parafinowane lub z tworzywa syntetycznego o selektywnej przepuszczalności; zmniejszają straty w czasie dojrzewania sera i chronią przed pleśniami powłoka solwatacyjna - obszar wokół jonu lub cząsteczki utworzony przez cząsteczki rozpuszczalnika w wyniku solwatacji powłoka techniczna - powłoka nałożona w celu uzyskania określonych własności fizycznych lub mechanicznych.

Powłoka tlenkowa - powłoka osadzona na metalu lub stopie, w skład której wchodzą tlenki metalu podłoża powłoka walencyjna, warstwa walencyjna - zewnętrzna powłoka elektronowa zajęta przez elektrony w podstawowym stanie atomu powłoka zanurzeniowa, powłoka ogniowa - ochronna powłoka metalowa otrzymana przez zanurzenie przedmiotu w roztopionym metalu chroniącym (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami