Blog

20.06.2022

Powłoki malarskie

Powłoki malarskie

Określenie. Fungol jest preparatem składającym się z drobnych kryształków o barwie jasnoniebieskiej. Właściwości. Fungol łatwo rozpuszcza się w wodzie. Nie przenika przez tynki i powłoki malarskie. Jest łatwo wymywalny, np. przez opady deszczu. Zastosowanie. Stosuje się jako środek grzybobójczy do impregnacji drewna w postaci 10% roztworu wodnego, wewnątrz budynku, powyżej podłogi parteru, aż do strychu włącznie. Zużycie. Zużycie wynosi 1 litr roztworu na 1 m2 powierzchni drewna. Określenie. Fungonit GF2 jest preparatem składającym się z drobnych kryształków soli (program uprawnienia budowlane na komputer).

Właściwości. Fungonit GF2 łatwo rozpuszcza się w wodzie. Nie ma zapachu. Jest łatwo wymy walny i można stosować go tylko do nasycania elementów nie narażonych na dziaałnie opadów atmosferycznych. Nie przenika przez tynki i powłoki malarskie. Zastosowanie. Fungonit GF2 stosuje się do zwalczania grzyba domowego i innych szkodników biologicznych w drewnie i materiałach drewnopochodnych wewnątrz budynku. Preparat ten stosuje się również do odgrzybiania i odkażania podsypek podłogowych, zasypek i polep (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Do powlekania drewna używa się w postaci 10% roztworu wodnego. Zużycie. Zużycie wynosi 30-50 gramów soli na 1 m2 powierzchni lub 3 kg soli na 1 m3 podsypki. Określenie. Fungomur jest preparatem składającym się z drobnych kryształków o zabarwieniu niebieskim (uprawnienia budowlane).

Właściwości. Fungomur nie przenika przez tynki i powłoki malarskie. Jest łatwo wymywalny. Zastosowanie. Fungomur stosuje się w postaci 10°/o roztworu wodnego do niszczenia grzybów w murach oraz impregnacji drewna wewnątrz budynku. Zużycie. Zużycie wynosi 0,5-1 litra 10% roztworu na 1 m2 powierzchni lub 3 kg soli na 1 m3 podsypki. Określenie. Fungonit NW jest proszkiem o barwie żółtej. Właściwości. Fungonit NW łatwo rozpuszcza się w wodzie. Słabo przenika przez tynki i powłoki malarskie (program egzamin ustny).

Opady atmosferyczne

Zastosowanie. Fungonit NW stosuje się w postaci 10% roztworu wodnego do zabezpieczania drewna suchego, a także o zwiększonej wilgotności, przeciw grzybom domowym i innym szkodnikom biologicznym. Preparat ten można stosować do impregnacji elementów drewnianych zarówno wewnątrz budynku, jak i na otwartej przestrzeni, ponieważ po upływie 4 tygodni staje się trudno wymywalny. Zużycie wynosi 0,5 litra 10% roztworu wodnego na 1 m2 powierzchni drewna (50 g proszku na 1 m2 powierzchni lub 3 kg proszku na 1 m8 podsypki) (opinie o programie).

Określenie. Soltox jest żółtoszarym proszkiem o słabym przemijającym zapachu. Właściwości. Soltox nie przenika przez farby i tynki. Nie koroduje metali. Nieznacznie obniża palność drewna. Zastosowanie. Soltox stosuje się do zwalczania grzybów domowych i zabezpieczenia przed ich niszczącym działaniem części drewnianych i drewnopochodnych będących w stanie powietrz- nosuchym lub wilgotnym. Do powlekania drewna używa się go w postaci 10% roztworu wodnego. W postaci suchej stosuje się do impregnacji bardzo wilgotnego drewna oraz zabezpieczenia przed zgrzybieniem podsypek i polep. Zużycie. Zużycie wynosi 0,5 litra 10% roztworu wodnego na 1 m2 powierzchni drewna (50 g soli na 1 m2 powierzchni) lub 3 kg soli na 1 m3 podsypki (segregator aktów prawnych).

Określenie. Soltox 5F jest jasnobrunatnym proszkiem o słabym przemijającym zapachu. Właściwości. Soltox 5F nieznacznie barwi drewno na kolor szary. Nie przenika przez tynki i powłoki malarskie. Nieznacznie koroduje metale. Jest trudno wymywalny z drewna przez opady atmosferyczne. Nieznacznie obniża palność drewna. Zastosowanie. Soltox 5F stosuje się w postaci 10-15% roztworu wodnego do zwalczania grzyba domowego w drewnie, murze, cegle rozbiórkowej i betonie. Stosuje się również do zabezpieczania i odkażania podsypek, zasypek i polep (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

10.01.2024
Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji jest kluczowym aspektem projektowania i budowy budynków oraz innych struktur. Oznacza to zdolność konstrukcji do zachowania swojej funkcji…

10.01.2024
Prace spawalnicze

Prace spawalnicze to proces łączenia materiałów, takich jak metal, za pomocą ciepła i/lub ciśnienia. Spawanie jest powszechnie stosowane w różnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami