Praca cykliczna ciągła

Praca cykliczna ciągła

W betonowni istnieje możliwość pracy cyklicznej ciągłej, jak również pracy przy cyklach pojedynczych. Przy pracy pojedynczymi cyklami operator po każdym wykonanym cyklu (po wykonaniu jednego mieszania) za pomocą odpowiedniego przycisku musi przygotować punkt produkcji do następnego cyklu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Natomiast przy pracy ciągłej liczba wykonanych cykli jest praktycznie nieograniczona, zależna tylko od zapotrzebowania na masę betonową. Cykle powtarzają się automatycznie jeden po drugim, aż do momentu zatrzymania (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W skład automatycznego punktu BPA-32p z programowym zdalnym sterowaniem wchodzi automatyczna betoniarka BWA-250, konstrukcja nośna na podstawie, z automatycznym dozatorem suchych składników DAZ-500, ze skrzynką zawierającą sygnalizację świetlną oraz z mechanizmem podnoszenia zasobnika dla ustawienia zasobnika cementu na konstrukcji jezdnej, zasobnik cementu 15 T z podajnikiem wibracyjnym PWZ-700 2, automatyczny dozownik wody PWZ-51, dwa przenośniki taśmowe PT-10 z zasypami i z rolkami do prowadzenia liny łopaty mechanicznej, łopata mechaniczna ŁM-701, pulpit sterowniczy i przyczepa jednoosiowa do przewozu zasobnika cementu, wprost z której ustawia się zasobnik na konstrukcji jezdnej (uprawnienia budowlane).

Dwustopniową zasobnikową przenośną wytwórnią masy betonowej (betonow nią) jest krajowej produkcji zestaw WBP-4 oraz jego unowocześnio ne wersje 4A i 4B.
Kruszywo dostarczane jest ze składowiska przenośnikiem taśmowym PT na przenośnik rewersyjny ustawiony nad czterokomorowym zbiornikien kruszywa. Zadaniem przenośnika rewersyjnego jest kierowanie odpowiednie frakcji kruszywa do określonej komory zasobnika (program egzamin ustny).

Dozownik kruszywa samojezdny

Pod zasobnikiem kruszywa znajduje się samojezdny dozownik kruszywa DSK-1 z głowicą wagową pełnouchylną. Dozowanie odbywa się wagowo, jednak dokładność zależy od pracy operatora, ponieważ otwiera ręcznie zasuwę łupinową kruszywa i obserwując wskazówkę wagi, zamyka ją po odważeniu porcji ustalonej receptą. Po odważeniu jednej frakcji kruszywa doważa następną itd. Cement dostarczany jest luzem do zbiornika typu Z-25, skąd przenośnikiem ślimakowym podawany jest do dozownika typu DCa-1.

Do ważenia zastosowano wagę dźwigniową o zakresie działania od 0 do 150 kg (opinie o programie). Dozownik cementu wyłącza się automatycznie po odważeniu porcji określonej w recepcie. Kruszywo odważone w dozowniku zostaje dostarczone wraz z odważonym cementem do kosza wsypowego betoniarki.
Dla umożliwienia odbioru masy betonowej wysokimi środkami transportu zastosowano betoniarkę przeciwbieżną typu BP-500 III (na trzykondygnacjo- wej konstrukcji wsporczej). Pod betoniarką usytuowany jest zasobnik masy betonowej dla umożliwienia ciągłej pracy wytwórni, bez potrzeby ciągłego podstawiania środków odbioru masy. W skład wytwórni wchodzą następujące części składowe: łopata mechaniczna typu ŁM-701 o wydajności 25 mVh przy odległości 5 m. przenośnik taśmowy typu PT-25, przenośnik taśmowy rewersyjny o długości 6 m. zasobnik kruszywa czterokomorowy o pojemności 4×7.5 ms, dozownik kruszywa samojezdny typu DSK-1 o zakresie ważenia od 0 do 1000 kg, zbiornik cementu luzem o pojemności 25 ton (typ Z-25), dozownik cementu w zakresie ważenia od 0-M50 kg, typu DCa-1, betoniarka przeciwbieżna BP- -500 III o pojemności zasypowej 500 z dozownikiem wody. Ciężar zestawu wynosi 28000 kG.

Obsługa składa się z 4 osób w tym: 1 operator łopaty mechanicznej, 1 operator przenośnika rewersyjnego, operator dozowników operator betoniarki. Wydajność wytwórni osiąga 10 m*/h. Odbiór masy betonowej może mieć miejsce przy zastosowaniu wysokich środków transportu, dochodzących do wysokości 4,0 m (segregator aktów prawnych).

Odmiany wytwórni WBP-4A i WBP-4B mają zmodernizowane niektóre elementy, jak zbliżenie do siebie otworów wysypowych w komorach kruszywa i zastosowanie dozownika stałego w miejsce samojezdnego. Usprawniono system automatycznego sterowania itp. W wyniku tej modernizacji i dokonaniu zmian konstrukcyjnych obniżono ciężar ogólny do 18000 kG oraz zwiększono wydajność eksploatacyjną do 15 ms/h (promocja 3 w 1).

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !