Blog

10.10.2018

Praca na swój rachunek

W artykule znajdziesz:

Praca na swój rachunek


Dzień dobry, nazywam się Maria, mam uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń, a zdawałam w Łódzkiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Łódź to moje ukochane miasto, dlatego wiedziałam, że muszę zrobić wszystko, aby tutaj znaleźć pracę i zamieszkać na stałe. (program na komputer)  Miasto stale się rozwija, dlatego dobrzy architekci są w cenie. Stąd też moja decyzja o kierunku studiów i specjalności uprawnień budowlanych.(program na telefon)

Mam już trochę cennych kontaktów w branży

Decyzję pomogła mi podjąć mama, która jest głównym architektem w jednej z największych korporacji w mieście. (promocja 3 w 1)  Jako dziecko często bywałam u niej pracy, dlatego wiedziałam na czym polega i chciałam robić to samo. Zależało mi jednak na samodzielności, dlatego podjęłam pracę w innym miejscu. Mam już trochę cennych kontaktów w branży i już za 2-3 lata planuję otworzyć własne biuro.(program na egzamin ustny) Najważniejsza jest baza klientów i nad tym właśnie teraz pracuję. Jednak, aby to wszystko było możliwe, musiałam najpierw skończyć studia, a potem zdobyć uprawnienia. Do egzaminu nie szykowałam się na żadnych kursach tylko sama w domu korzystając z programu testy uprawnienia budowlane 2018 ze strony https://uprawnienia-budowlane.pl. Szkoda mi było pieniędzy i czasu na kursy, chociaż miałam trochę obaw, że może samodzielne przygotowanie nie wystarczy. Z perspektywy czasu wiem, że to był dobry wybór, bo egzamin zaliczyłam z bardzo wysokimi wynikami. No, ale żeby tak było, musiałam poświęcić naprawdę sporo wolnego czasu. (segregator)

Na sali było ponad 100 osób

Generalnie nad testami siedziałem około 3 godzin dziennie i to bez względu na weekendy czy święta. Po prostu wiedziałam, że nikt się za mnie tego nie nauczy. Egzamin odbył się w wyznaczonym czasie, nie było żadnych opóźnień. (opinie)  Na sali było ponad 100 osób, ale nikt nikomu nie przeszkadzał, każdy pracował na swój rachunek. Test nie był specjalnie trudny – dużo pytań pokryło się z bazą programu, więc poszło mi dość szybko. Po ogłoszeniu wyników miałam jeszcze 2 dni do ustnego, więc powtórzyłam sobie przepisy i to, co robiłam na praktykach. To wystarczyło, żeby zdać z wynikiem 97%.

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami