Blog

Praca użyteczna
W artykule znajdziesz:

Praca użyteczna - praca przekazywana przez układ do otoczenia lub pobierana z otoczenia praca wirtualna - praca przygotowana praca właściwa rozrywania - praca wykonana przez siłę rozciągającą przy próbie rozciągania, odniesiona do jednostki objętości próbki odpowiadającej jej długości pomiarowej praca właściwa skrawania - praca skrawania odniesiona do jednostki objętości usuniętego materiału praca wyjścia - elektron, najmniejsza energia potrzebna do wywołania emisji jednego elektronu z danego materiału równa różnicy energii potencjalnej elektronu na zewnątrz ciała emitującego oraz energii odpowiadającej poziomowi Fermiego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Praca z podziałem czasu - sposób pracy komputera cyfrowego, polegający na współbieżnym wykonywaniu wielu programów przy czym czas pracy procesora jest dzielony między wykonywane programy znajdujące się równocześnie w pamięci komputera według określonej reguły praca znamionowa - rodzaj pracy, do której maszyna lub przyrząd zostały przeznaczone prace rozwojowe - ostatni etap działalności badawczej, mający na celu przeniesienie wyników badań do bezpośredniego wykorzystania do produkcji nowego wyrobu lub procesu technologicznego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Prace wdrożeniowe - prace związane z uruchomieniem w skali przemysłowej po raz pierwszy w kraju produkcji nowych wyrobów lub zastosowaniem nowych metod wytwarzania (nowej technologii, organizacji produkcji, mechanizacji, automatyzacji) odpowiadających kryteriom nowoczesności pracochłonność - ilość pracy potrzebna do wykonania określonego zadania, wyrażona w roboczo- godzinach zużytych (lub przewidzianych do zużycia) przez robotników oraz maszyny i urządzenia; p. jest odwrotnością wydajności pracy (uprawnienia budowlane).
Pracownia izotopowa
Pracownia izotopowa - pomieszczenie lub zespól pomieszczeń przeznaczonych do pracy z izotopami promieniotwórczymi pracownia radiologiczna - pomieszczenie lub zespół pomieszczeń przeznaczonych do pracy ze źródłami promieniowania jonizującego pragaz - gaz wytlewny pragmatyka - dział semiotyki opisujący stosunki zachodzące między znakami a ich użytkownikami (np. stwierdzanie, rozumienie itp.) prakryształy - min. duże kryształy w drobnoziarnistej lub szklistej masie skał wulkanicznych o strukturze porfirowej wykrystalizowane w ciekłej magmie w głębi Ziemi (program egzamin ustny).
Prakseologia - ogólna teoria sprawnego działania, dziedzina badań naukowych dotycząca metod wszelkiego celowego działania ludzi (z tego względu zwana też metodologią ogólną) pralka - maszyna do prania małych ilości bielizny, używana w gospodarstwach domowych pralko-gładziarka - maszyna składająca się z urządzenia zasilającego (ramy odwijającej lub natykowej), piorącego, susząco-gładzącego i ew. rozciągarki (opinie o programie).
Pralnia - pomieszczenie lub zespól pomieszczeń, w których czyści się, pierze, suszy i prasuje bieliznę, odzież lub inne tkaniny użytkowe pralnica - maszyna do prania, płukania i ew. napawania tkanin prasa - maszyna robocza, której działanie jest oparte na wywieraniu statycznego nacisku na materiał lub przedmiot umieszczony między jej częściami roboczymi; jedna z nich jest nieruchoma i stanowi zwykle część kadłuba prasy, druga (suwak, belka poprzeczna, tłok itp.) wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne prasa-autoklaw - połączenie autoklawu i prasy hydraulicznej stosowane głównie do wulkanizacji opon pneumatycznych.
Prasa badawcza - rodzaj prasy przeznaczony do wykonywania prób ściskania, szczególnie do badań wytrzymałościowych materiałów budowlanych, które w większości są materiałami kruchymi prasa bokserka, bokserka - prasa mechaniczna do gięcia i prostowania kształtowników stalowych na zimno prasa ciągowa - prasa (mechaniczna lub hydrauliczna) do głębokiego tłoczenia (ciągnienia) wyrobów z blachy (segregator aktów prawnych).
Prasa cierna - prasa śrubowa (do tłoczenia), w której nacisk suwaka uzyskuje się za pomocą wrzeciona śrubowego napędzanego za pośrednictwem przekładni cienkiej prasa do rdzeni - rdzeniarka prasująca prasa do tłoczenia -maszyna do tłoczenia materiału przez wywieranie stałego lub zmiennego nacisku na kształtowany materiał za pomocą suwaka prasy; zależnie od rodzaju napędu rozróżnia się p. mechaniczne, hydrauliczne, pneumatyczne i elektromagnetyczne a w zależności od liczby suwaków p.d.t. pojedynczego, podwójnego lub potrójnego działania; ze względu na konstrukcję na p.d.t. wysięgowe ramowe i słupowe (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32