Blog

02.07.2018

Pracowałem na budowie jako majster

W artykule znajdziesz:

Pracowałem na budowie jako majster

Witam, do swojego egzaminu na uprawnienia budowlane uczyłem się z programu testy uprawnienia budowlane 2018 ze strony https://uprawnienia-budowlane.pl/. Od razu mogę Wam powiedzieć, że nie ma lepszego sposobu, żeby się do niego przygotować (program na komputer). Próbowałem wypożyczać książki, wkuwać akty prawne, ale to wszystko nie miało sensu, bo trzeba oswoić się z pytaniami, podobnie jak na egzaminie na prawko. Bez tego szanse zdania są mizerne, o czym przekonałem się na własnej skórze (program na telefon). Pierwsze podejście było taką porażką, że na długo zniechęciło mnie do starania się o uprawnienia. Uznałem, że widocznie nie jestem na tyle inteligentny, żeby zostać kierownikiem robót budowlanych i odpuściłem sobie.

Nie przepadaliśmy za sobą, więc w pracy zaczęło być trochę nerwowo. Do tego dowiedziałem się, że zaczął zarabiać trzy raz więcej ode mnie pomimo krótszego stażu pracy (opinie o programie). Tego nie mogłem znieść, więc ponownie złożyłem papiery do izby. Moim celem były uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, a egzamin zdawałem w Lubuskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Tym razem od razu kupiłem licencję na program w zestawie 3w1, czyli testy na komputer i komórkę + segregator z aktualnymi aktami prawnymi.

Ustaliłem sobie dwie godziny dziennie na naukę i ściśle się tego trzymałem. Kupiłem też program egzamin ustny, żeby od razu przygotować się do obu części egzaminu. Nauczyłem się całej bazy pytań i od deski do deski przeczytałem wszystkie katy prawne dla mojej specjalności. Z programu korzystałem zarówno na kompie, jak i na komórce, dzięki czemu mogłem uczyć się także poza domem. W dniu egzaminu wstałem wcześnie i zrobiłem sobie jeszcze kilka testów w trybie Egzamin. Prawdziwy egzamin zaliczyłem bez problemu i teraz jestem już kierownikiem w mojej własnej firmie.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami