Blog

30.05.2018

Praktyczny poradnik

W artykule znajdziesz:

Praktyczny poradnik


Egzamin na uprawnienia budowlane – jak się przygotować?

 

Egzamin na uprawnienia budowlane jest bardzo trudny. Czas spędzony na oczekiwaniu na odpowiedź izby na złożone dokumenty warto efektywnie wykorzystać. Dzięki systematycznej nauce można doskonale przygotować się do egzaminu. Materiał jest bardzo obszerny, dlatego warto skorzystać ze specjalnych programów, dzięki którym można usystematyzować swoją wiedzę.

 

Praktyczny poradnik

 

Przygotowania do egzaminu na uprawnienia budowlane warto szczegółowo zaplanować. Konieczne jest rozpisanie celów i ich konsekwentne realizowanie. Dlaczego jest to tak ważne? Cóż, wystarczy wspomnieć, że zakres wiedzy obejmuje około 80-150 aktów prawnych. Ilość pytań, które mogą zostać zadane do 2-3 tysiące, więc naprawdę jest się czego uczyć. Mając przed sobą ok. 3,5 miesiąca nauki należy przyjąć, że dziennie trzeba się uczyć po 20-30 pytań. Jest to plan ambitny, ale jak najbardziej możliwy do zrealizowania.


Pracować trzeba systematycznie, ponieważ jakiekolwiek opóźnienia są praktycznie nie do odrobienia. Tutaj liczy się konsekwencja i samozaparcie – bez tego nie ma szans, aby przyswoić cały materiał. Oczywiście ważne jest to, aby raz nauczonych pytań nie zapominać. Materiał należy powtarzać, dlatego codzienną naukę najlepiej rozpoczynać od powtórzenia materiałów przyswojonych dzień wcześniej. Co więcej, raz w tygodniu warto zrobić powtórkę całości przyswojonego materiału.


Do nauki warto wybrać miejsce, w którym nikt nie będzie przeszkadzał i nic nie będzie rozpraszać. Oczywiście każdy uczy się inaczej, niektórzy wymagają bezwzględnej ciszy, inni wolą słuchać ulubionej muzyki. Liczą się efekty, dlatego warto uczyć się tak, by jak najwięcej wiedzy przyswoić. Kolejną ważną kwestią jest to, aby mieć odpowiednie podejście do nauki. Należy pamiętać, że jej celem nie jest zadowolenia innych, ale samego siebie. Zdobycie uprawnień daje mnóstwo możliwości pracy w wyuczonym zawodzie. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy pojawi się kryzys. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie drobnej nagrody za wytrwałość. np. wizyty w kinie.

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami