Blog
Praktyka zawodowa – oświadczenie
W artykule znajdziesz:
Praktyka zawodowa – oświadczenie
Od 25 września 2014 roku odbycie praktyki zawodowej potwierdza się za pomocą oświadczenia (https://uprawnienia-budowlane.pl). Wzór tego dokumentu znajduje się w załączniku do rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
Taki dokument musi być podpisany przez kierownika lub projektanta, który sprawuje nadzór nad praktyką, ma odpowiednie uprawnienia budowlane i jest czynnym członkiem samorządu zawodowego (program na komputer). Wraz z oświadczeniem należy złożyć inne dokumenty, do których zalicza się:
• zestawienie zbiorcze odbytej praktyki zawodowej,
• decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych osoby nadzorującej praktyki,
• zaświadczenie potwierdzające, że osoba nadzorująca praktyki jest wpisana na listę członków właściwej miejscowo izby samorządu zawodowego (program na telefon).
Warto pamiętać, że każdy z opiekunów praktyki musi wypełnić osobne oświadczenie, które potwierdza praktykę kandydata na uprawnienia budowlane (opinie o programie). Do każdego z oświadczeń musi być dołączone osobne zbiorcze zestawienie praktyki – jedno zestawienie nie wystarczy. W oświadczeniu musi być wypełniona rubryka dotycząca specjalności i zakresu uprawnień budowlanych, przy czym trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby oświadczenie było wypełnione kompletnie i zgodnie z opisem pól (segregator aktów prawnych). Nie można też zapomnieć o wykonaniu skreśleń, wskazanych w oznaczonymi gwiazdką fragmentami tekstów.
Kwestie specjalności uprawnień
Jeśli chodzi o kwestie specjalności uprawnień, to osobno wpisuje się specjalność i zakres uprawnień, o które ubiega się kandydat oraz specjalność i zakres uprawnień, które posiada składający oświadczenie opiekun praktyki. Dotyczy to każdego opiekuna, który nadzoruje praktykę do uprawnień budowlanych (promocja 3 w 1).
Specjalność uprawnień należy określić, w przypadku kandydata na uprawnienia budowlane, zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo budowlane. W przypadku opiekuna praktyki specjalność musi być zgodna z posiadaną decyzją. Ponadto należy zaznaczyć, czy uprawnienia są do projektowania, kierowania robotami budowlanymi lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, a także czy są bez ograniczeń czy w ograniczonym zakresie (program egzamin ustny).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32