Blog

29.03.2022

Prasa drukarska

W artykule znajdziesz:

Prasa drukarska

Prasa drukarska - maszyna do odbijania na papierze przez nacisk na formę drukarską złożoną z czcionek prasa dźwigniowa - prasa do głębokiego tłoczenia (ciągnienia) wyrobów z blachy, której suwak napędzany jest układem dźwigni prasa elektromagnetyczna - prasa, której suwak poruszony jest przez bezpośrednio z nim połączony elektromagnes; p.e. zasilane są impulsami prądu stałego z prostownika prasa filtracyjna - urządzenie do rozdzielania zawiesin zawierających duże ilości cząstek stałych; rozróżnia się p.f. ramowe służące do usuwania cieczy z zawiesin o dużej zawartości ciał stałych i p.f. komorowe służące do usuwania ciał stałych z zawiesin o dużej zawartości cieczy (program uprawnienia budowlane na komputer).

Prasa hartownicza - urządzenie mechaniczne do chłodzenia przy hartowaniu; przedmiot chłodzony jest zaciskany w stanie gorącym w odpowiednich matrycach lub między obracającymi się rolkami, aby zapobiec odkształceniom; chłodzenie odbywa się przez natryskiwanie olejem (p. h. natryskowa) lub przez zanurzenie w kąpieli olejowej (p. h. kąpielowa) prasa hydrauliczna - prasa, w której ruchoma część robocza (suwak) jest złączona z tłokiem (nurnikiem) przesuwającym się na skutek ciśnienia wywieranego na niego przez ciecz (wodę, olej) doprowadzaną pod ciśnieniem do cylindra prasy prasa jednocylindrowa - prasa hydrauliczna o jednym cylindrze głównym prasa jednopunktowa - prasa mechaniczna z jednym korbowodem przenoszącym ruch z wału korbowego na suwak (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Prasa karoseryjna - prasa korbowa ramowa do tłoczenia części nadwozi samochodowych prasa kolanowa - prasa mechaniczna, której suwak jest napędzany za pośrednictwem kolanowego układu dźwigni; p.k. stosowane są najczęściej do dotłaczania, kalibrowania, itp. operacji wymagających dużego nacisku na małej drodze prasa korbowa - prasa, w której posuwisto-zwrotny ruch suwaka uzyskuje się przez użycie mechanizmu korbowego złożonego z wału korbowego i korbowodu lub (w prasach mimośrodowych) z wału korbowego i mimośrodu prasa korektowa, korekturka - mała maszyna drukująca płaska stosowana do sporządzania odbitek korektowych, ze szpalt, kolumn lub form drukowych (uprawnienia budowlane).

Prasa krawędziowa

Prasa krawędziowa - prasa (mechaniczna lub hydrauliczna) do wzdłużnego gięcia wyrobów z blachy, wyposażona w suwak i stół o dużej długości; zastosowanie dodatkowego wyposażenia umożliwia wykorzystanie p.k. również do innych operacji tłoczniczych prasa kuźnicza - maszyna kuźnicza kształtująca nagrzany materiał przez wywieranie nań statycznego nacisku za pomocą suwaka o napędzie mechanicznym lub hydraulicznym prasa mechaniczna - prasa z mechanicznym napędem suwaka (np. prasa korbowa, kolanowa, śrubowa) (program egzamin ustny). Prasa mimośrodowa - prasa mechaniczna, której suwak napędzany jest przez mechanizm korbowy z tuleją mimośrodową umożliwiającą zmianę skoku suwaka prasa montażowa - prasa do montażu połączeń wtłaczanych (np. wciskania sworzni, tulejek itp.) (promocja 3 w 1).

Prasa nitownicza - maszyna o działaniu naciskowym służąca do zamykania nitów prasa olejarska - urządzenie do wytłaczania oleju z nasion oleistych prasa rewolwerowa - prasa z głowicami rewolwerowymi, w których umieszczone są parami stemple (głowica górna) i matryce (głowica dolna) do wykrawania w materiale otworów o różnych kształtach i wymiarach; p.r. stosuje się w przypadkach, gdy mała liczba wytwarzanych części nie uzasadnia budowy tłoczników do jednoczesnego wykrawania kilku otworów prasa smarowa, praska smarowa - urządzenie do tłoczenia smaru ciekłego lub mazistego  (opinie o programie).

Prasa ślimakowa - prasa o działaniu ciągłym, w której ruchomą częścią roboczą jest ślimak obracający się w cylindrycznym lub stożkowym kadłubie; w p.ś. formujących suwak przesuwa ładowany materiał, miesza go i zagęszcza, a następnie wytłacza przez formę (ustnik) nadającą pasmu żądany kształt; w p.ś. do wytłaczania cieczy z ciał stałych robocza część kadłuba kształtu stożkowego ma podwójne ścianki, przy czym ścianka wewnętrzna jest perforowana; wydzielająca się ciecz spływa otworami ścianki wewnętrznej kadłuba do przestrzeni między- ściankowej, skąd jest odprowadzana do odbieralnika, a pozbawiony cieczy materiał jest wytłaczany przez ślimak na zewnątrz (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami