Blog

Cenoza zdjęcie nr 10
30.05.2018

Prawidłowa budowa aneksu kuchennego

W artykule znajdziesz:

Prawidłowa budowa aneksu kuchennego


Prawidłowa budowa aneksu kuchennego

Aneks kuchenny jest to ostatnio bardzo modny trend, który dominuje w budownictwie mieszkaniowym nastawionym na maksymalnie użyteczne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej. Obecne kanony mieszkaniowe preferują raczej duże otwarte przestrzenie. Klasyczny podział mieszkań, w którym dominował wyraźny podział na pomieszczenia o określinych funkcjach odchodzi do lamusa.

Aneks kuchenny w starym mieszkaniu

Posiadanie aneksu kuchennego w mieszkaniu, które zostało wybudowane według starych wzorców jest możliwe. Wiele osób decyduje się na układ mieszkania, w którym pokój dzienny jest współdzielony z aneksem kuchennym. Daje to oczywiste zalety. Przede wszystkim możemy więcej czasu spędzać wspólnie oraz oszczędzamy mnóstwo miejsca. Pomieszczenia takie wydają się być jednocześnie bardziej rodzinne oraz przytulne. Jednak zanim zaczniemy przebudowę naszego mieszkania, powinniśmy wiedzieć o paru rzeczach.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Przebudowa

Istnieją dwa główne warianty przebudowy. Pierwszy, w którym kuchnia pierwotnie jest położona zaraz obok pokoju dziennego. Drugi kiedy tak nie jest. Pierwsza opcja jest prostsza w realizacji, należy przede wszystkim wyburzyć ściany dzielące obydwa pomieszczenia. W drugim przypadku czeka nas większa robota. Wiąże się ona z wyburzaniem ścian sąsiednich pomieszczeń w celu uzyskania niezbędnej przestrzeni oraz adaptacji starej kuchni w formie przyłączenia jej do innego pokoju, lub zmiany jej przeznaczenia.

 

Niezależnie od tego, która z tych dwóch rzeczy nas czeka, powinniśmy skonsultować się z architektem. Architekt określi przede wszystkim, czy wyburzane ściany mają charakter nośny. Jeśli okaże się, że tak mamy więcej spraw do załatwienia. Przebudowa taka ma przede wszystkim charakter budowy i musimy na nią uzyskać zgodę nadzoru budowlanego. Prawo również wymaga, aby na takie prace wyrazili zgodę inni współużytkownicy naszego bloku lub kamienicy, czyli nasi sąsiedzi. W wielu przypadkach konieczna jest również poważna przebudowa instalacji wodnej oraz gazowej. W związku z tym, musimy spełnić również odpowiednie standardy.

Najnowsze wpisy

14.06.2024
Cenoza zdjęcie nr 11
Budownictwo osób fizycznych a uprawnienia budowlane

Do 2015 roku Komisja Kwalifikacyjna PIIB stosowała interpretację opartą na rozporządzeniu Ministra Regionalnego i Budownictwa z 1991 roku. Zgodnie z…

14.06.2024
Cenoza zdjęcie nr 12
Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej

Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej w Polsce wymagane jest dla osób, które zamierzają samodzielnie kierować robotami drogowymi. Aby uzyskać takie…

Cenoza zdjęcie nr 15 Cenoza zdjęcie nr 16 Cenoza zdjęcie nr 17
Cenoza zdjęcie nr 18
Cenoza zdjęcie nr 19 Cenoza zdjęcie nr 20 Cenoza zdjęcie nr 21
Cenoza zdjęcie nr 22

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Cenoza zdjęcie nr 23

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Cenoza zdjęcie nr 24

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Cenoza zdjęcie nr 31 Cenoza zdjęcie nr 32 Cenoza zdjęcie nr 33
Cenoza zdjęcie nr 34
Cenoza zdjęcie nr 35 Cenoza zdjęcie nr 36 Cenoza zdjęcie nr 37
Cenoza zdjęcie nr 38

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Cenoza zdjęcie nr 39

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Cenoza zdjęcie nr 40

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami