Blog

Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 2
29.03.2022

Prawo Kirchhoffa

W artykule znajdziesz:

Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 3
Prawo Kirchhoffa

Prawo Kirchhoffa - prawo głoszące, że zależność efektu cieplnego reakcji od temperatury jest określona przez zmianę sumy pojemności cieplnych produktów i substratów reakcji w stanie początkowym i końcowym prawo Lamberta, prawo Bouguera i Lamberta - prawo głoszące, że podczas przechodzenia wiązki promieniowania monochromatycznego przez jednorodny ośrodek absorbujący, absorbancja A jest proporcjonalna do grubości warstwy absorbującej b,A = ab, gdzie a - współczynnik absorpcji prawo Lamberta i Beera - prawo Beera i Woltera (program uprawnienia budowlane na komputer).

Prawo Laplace’a - prawo określające siłę wywieraną na umieszczony w polu magnetycznym element przewodu, w którym płynie prąd jako proporcjonalną do iloczynu wektorowego przemieszczenia przyporządkowanego długości przewodu i wektorów indukcji magnetycznej prawo Moseleya - prawo głoszące, że pierwiastek kwadratowy częstotliwości określonej linii charakterystycznego widma rentgenowskiego pierwiastka emitującego promieniowanie jest liniową funkcją liczby porządkowej tego pierwiastka (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Prawo Ohma - prawo głoszące, że natężenie prądu stałego jest proporcjonalne do całkowitej siły elektromotorycznej w obwodzie zamkniętym lub do różnicy potencjałów między końcami części obwodu nie zawierającej źródeł siły elektromotorycznej prawo okresowości - prawo stwierdzające, że własności fizyczne i chemiczne pierwiastków nie są przypadkowe, lecz zależą od budowy atomu i zmieniają się regularnie ze wzrostem liczby atomowej (uprawnienia budowlane).

Prawo oporu Newtona

Prawo oporu Newtona - prawo, według, którego opór, jaki stawia ośrodek płynny poruszającemu się w nim ciału, jest proporcjonalny do gęstości płynu, do przekroju czołowego ciała i do kwadratu względnej prędkości opływu prawo oporu Stokesa, prawo Stokesa - prawo, według którego opór przy opływie uwarstwionym kuli jest wprost proporcjonalny do lepkości dynamicznej płynu, do średnicy kuli i do prędkości względnej ruchu, nie zależy natomiast od gęstości płynu prawo Pascala - prawo, zgodnie z którym ciśnienie wewnątrz cieczy, pozostającej w równowadze, wywołane działaniem sił powierzchniowych ma wartość jednakową we wszystkich punktach cieczy (program egzamin ustny).

Prawo Paschena - prawo, zgodnie z którym napięcie przebicia przy stałej temperaturze zależy tylko od iloczynu ciśnienia gazu przez odległość między równoległymi elektrodami płaskimi prawo pasowe - prawo, zgodnie z którym każda ściana w krysztale należy przynajmniej do dwóch przecinających się pasów krystalograficznych (opinie o programie).

Prawo Plancka - prawo określające gęstość monochromatyczną emitancji energetycznej promiennika zupełnego przy danej temperaturze w funkcji długości fali prawo podstawowe krystalochemii - prawo stwierdzające, że rodzaj sieci przestrzennej danej substancji zależy od stosunków ilościowych różnych rodzajów jonów tworzących sieć, stosunku promieni jonów, ich polaryzowalności i zdolności polaryzowania innych jonów prawo podziału (Nernsta), prawo równowagi fazowej - prawo głoszące, że w stanie równowagi międzyfazowej stosunek aktywności składnika w dwu różnych fazach zależy jedynie od temperatury i od ciśnienia (segregator aktów prawnych).

Prawo powszechnego ciążenia - prawo grawitacji prawo przesunięć - reguła Soddy’ego i Fajansa prawo Raoulta - prawo stwierdzające, że ciśnienia cząstkowe pary składników roztworu doskonałego są w stałej temperaturze proporcjonalne do stężeń tych składników w fazie ciekłej, wyrażonych w ułamkach molowych prawo rozcieńczeń Ostwalda - prawo, zgodnie z którym stopień dysocjacji elektrolitycznej jest proporcjonalny do przewodnictwa równoważnikowego elektrolitu, a zatem zwiększa się wraz z rozcieńczeniem, czyli ze wzrostem objętości roztworu, w którym rozpuszczono 1 mol elektrolitu prawo rozkładu Maxwella - statystyczne prawo rozkładu prędkości ruchu postępowego cząsteczek gazu przy ustalonej temperaturze, jedno z podstawowych praw kinetycznej teorii gazów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 8 Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 9 Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 10
Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 11
Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 12 Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 13 Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 14
Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Obszar oddziaływania obiektu budowlanego – jak go ustalić? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami