Blog
Prawo rozpadu promieniotwórczego
W artykule znajdziesz:
Prawo rozpadu promieniotwórczego - prawo głoszące, że liczba jąder, które w jednostce czasu ulegają przemianie promieniotwórczej jest proporcjonalna do liczby jąder niezmienionych istniejących w danej chwili prawo równoważności fotochemicznej Einsteina - prawo głoszące, że liczba cząsteczek ulegających przemianie fotochemicznej jest równa liczbie pochłoniętych przez nie kwantów promieniowania wywołującego tę przemianę prawo równoważności masy i energii - prawo Einsteina (program uprawnienia budowlane na komputer).
Prawo stałości kątów - prawo, które stwierdza, że w kryształach danego rodzaju, niezależnie od ich wymiarów oraz od usterek, związanych z warunkami ich wzrostu, kąty zawarte pomiędzy tymi samymi ścianami zachowują niezmienną wartość w danej temperaturze prawo stałości składu - prawo stosunków stałych prawo Stefana-Boltzmanna - prawo określające zależność emitancji energetycznej promiennika zupełnego od jego temperatury bezwzględnej prawo Stokesa - prawo, głoszące, że długość fali światła luminescencji jest większa niż długość fali światła wzbudzającego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Prawo stosunków objętościowych - prawo, zgodnie z którym objętości gazowych substratów i produktów reakcji mają się do siebie jak niewielkie liczby całkowite (w stałej temperaturze i pod stałym ciśnieniem) (uprawnienia budowlane).
Prawo stosunków stałych, prawo stałości składu, prawo Daltona pierwsze - prawo, według którego stosunek mas pierwiastków lub składników określonego związku chemicznego jest stały prawo stosunków wielokrotnych, prawo Daltona drugie - prawo, głoszące, że jeżeli dwa pierwiastki tworzą ze sobą kilka związków chemicznych, tomasyjednegoznich wiążące się z tą samą masą drugiego pierwiastka mają się do siebie jak niewielkie liczby całkowite przy czym stosunek liczb h, k, / (zwanych wskaźnikami ściany R) jest zawsze wymierny, a więc da się przedstawić za pomocą liczb całkowitych (program egzamin ustny).
Prawo wynalazcze
Prawo wynalazcze - zbiór norm prawnych regulujących stosunki w zakresie projektów wynalazczych, a więc wynalazków, wzorów użytkowych oraz projektów racjonalizatorskich prawo wzrostu entropii - zasada wzrostu entropii prawo z rejestracji wzoru użytkowego - prawo wyłącznego korzystania z wzoru użytkowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na terytorium państwa, w którym dokonano rejestracji, trwające określony czas (np. w Polsce - 10 lat) prawo z rejestracji znaku towarowego - prawo wyłącznego oznaczania określonych towarów lub wyrobów tym znakiem (opinie o programie).
Prawo zachowania - prawo stwierdzające, że w układzie odosobnionym pewne wielkości fizyczne nie ulegają zmianie w czasie mając zawsze tę samą wartość liczbową; do najważniejszych p.z. należą: p.z. pędu, energii, momentu pędu, ładunku elektrycznego, liczby barionowej, liczby leptonowej (segregator aktów prawnych).
Prawo zachowania dziwności - prawo, według którego w oddziaływaniach silnych i elektromagnetycznych sumy dziwności cząstek początkowych i końcowych danego procesu są sobie równe; p.z.dz. nie jest spełniane w oddziaływaniach słabych prawo zachowania izospinu - prawo, według którego w odziaływaniach silnych wektorowe sumy izospinów cząstek początkowych i końcowych danego procesu są sobie równe prawo zachowania liczby barionowej - prawo, według którego sumy liczb barionowych cząstek początkowych i końcowych danego procesu są sobie równe; p.z.l.b. jest spełniane we wszystkich oddziaływaniach.
Prawo zachowania liczby leptonowej - prawo, według którego sumy liczb leptonowych cząstek początkowych i końcowych danego procesu są sobie równe jest spełniane we wszystkich oddziaływaniach (promocja 3 w 1).
Prawoskrętność - właściwość czynnych optycznie substancji polegająca na skręcaniu płaszczyzny polaryzacji przechodzących przez substancję promieni światła spolaryzowanego w płaszczyźnie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, gdy patrzy się w stronę źródła światła; substancję prawoskrętną oznacza się symbolem ( + ), dawniej oznaczano ją symbolem d praż - minerał, odmiana kwarcu zabarwiona na kolor zielony wrostkami aktynolitu; stosowany w jubilerstwie.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32