Blog

Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 2
30.03.2022

Próbkowanie zmiennych

W artykule znajdziesz:

Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 3
Próbkowanie zmiennych

Próbkowanie zmiennych - czynność nadzorcza komputera cyfrowego polegająca na okresowym pomiarze wartości zmiennych fizycznych występujących np. w danym procesie produkcyjnym i porównaniu ich z wartościami dopuszczalnymi, które są przechowywane w pamięci maszyny; jeśli wartości dopuszczalne są przekroczone, komputer podaje sygnał alarmowy próbnik - przyrząd do pobierania próbek próbnik izolacji - przyrząd przenośny do badania stanu izolacji urządzeń i instalacji próbnik kosmiczny - sonda kosmiczna próbnik ropy, próbnik płynu złożowego - przyrząd do pobierania próbki z dowolnego miejsca słupa płynu złożowego (ropy) w odwiercie lub w zbiorniku (program uprawnienia budowlane na komputer).

Próbnik złoża - próbnik przeznaczony bądź do pobierania próbki kopaliny płynnej, bądź do badania wydajności odwiertu, zapuszczany na rurach lub na kablu próby kontrolne - próby wyrobu próby odbiorcze - próby wyrobu próby specjalne - próby wyrobu próby wyrobu - sprawdzanie własności i funkcjonowania wyrobu w warunkach zbliżonych do warunków pracy wyrobu podczas jego normalnego użytkowania; p.w. dzielą się na p. odbiorcze, polegające na sprawdzeniu tych cech wyrobu, które decydują o jego przydatności do zamierzonego celu, p. kontrolne, dotyczące tych wyrobów, które wykazały usterki podczas p. odbiorczej i wymagają powtórnego sprawdzenia po ich usunięciu oraz p. specjalne, których celem jest sprawdzenie pewnej określonej własności wyrobu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Próchnica, humus - bezpostaciowy, organiczny produkt mikrobiologicznego i fizykochemicznego procesu rozkładu obumarłej substancji organicznej (resztek roślinnych i zwierzęcych); p. stanowi część składową gleby, nadaje jej pożądaną strukturę i jest jednym ze źródeł składników pokarmowych dla roślin (uprawnienia budowlane).

Próchno

Próchno - produkt rozkładu drewna przez drobnoustroje tlenowe, głównie grzyby; p. łatwo rozsypuje się na proszek, występuje w nim niekiedy zjawisko luminescencji próg (drzwiowy) - listwa przykrywająca szczeliny między stykami podłóg sąsiednich pomieszczeń w prześwitach ościeżnic drzwiowych, wystająca ponad poziom tych podłóg lub łącząca styk podłóg w jednej płaszczyźnie (p. wpuszczany) (program egzamin ustny).

Próg - kopalniak lub połowica zakładane pod stojaki, jeśli spąg jest miękki albo pęczniejący próg - część rowka o ściankach równoległych między częściami łączonymi (w spoinie czołowej) próg Bidone’a - odskok Bidone’a próg ciągowy - występ w ciągowniku w postaci żebra lub listwy przytwierdzonej do płyty ciągowej lub do dociskacza, powodujący dodatkowe przeginanie blachy utrudniające wysuwanie się jej spod dociskacza w czasie ciągnienia próg czułości - aut. najmniejsza wartość sygnału wejściowego, która wywołuje dostrzegalną zmianę wartości wyjściowych (opinie o programie).

Proc denny - budowla wodna wzniesiona » poprzek koryta rzeki lub potoku górskiego w celu zmniejszenia spadku i rozproszenia energii przepływającego strumienia wody; p.d. zapobiega obniżeniu się koryta prac drogi startowej - odpowiednio oznaczony początek używanej części drogi startowej lotniska pnie falowy - największa długość fali promieniowania monochromatycznego (w próżni) powodującego określone zjawisko, np. emisję foto- ełektronową lub fotoluminescencję próg ogniowy, próg płomienny - występ oddzielający palenisko od topniska w piecu trzonowym (segregator aktów prawnych).

Próg płomienny - próg ogniowy próg pobudliwości - w fizjologii - najmniejsze natężenie bodźca konieczne do wywołania określonej reakcji żywej komórki; p.p. zależy od czasu trwania bodźca próg rzeczny - poprzeczny stopień w korycie rzecznym, powstający wskutek różnej odporności na erozję skal, w których rzeka żłobi swe koryto próg słyszalności - najmniejszy poziom ciśnienia akustycznego tonu o określonej częstotliwości wywołującego u danego słuchacza wrażenie słuchowe próg zaczernienia - najmniejsze zaczernienie emulsji światłoczułej powstałe wskutek działania światła, dające się odróżnić od zaczernienia zadymienia (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 8 Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 9 Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 10
Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 11
Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 12 Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 13 Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 14
Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Czy wiesz co było na egzaminie w 2013 roku? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami