Blog
Próby wypalania rurek drenarskich
W artykule znajdziesz:
Próby wypalania rurek drenarskich o dużej średnicy (175-200 mm) w piecach tunelowych prowadzą zwykle do ich pękania z następujących przyczyn: 1) dużych spadków temperatury wzdłuż pieca w strefie wypalania powodujących zmiany skurczliwości, 2) znacznych spadków temperatury na wysokości pieca, 3) małych odstępów czasu przepychania wózków, 4) nierównomiernej wymiany ciepła na powierzchni rurki (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kalinauskasa, którzy wykazali, że wypalając mazutem w 105-metrowym piecu tunelowym Rosstromprojektu o szerokości kanału 1,74 m, przy właściwym systemie ustawiania rurek o średnicy 175 mm w czterech warstwach na wysokość, z dwoma podłużnymi przejściami w najniższej warstwie, można zapewnić dobrą turbulent ność strumieni gazowych i wypalić rurki w temperaturze 1020°C (braków było 8,8%) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Typowy projekt pieca tunelowego do wypalania 50 min szt. rurek drenarskich o małej średnicy rocznie, konstrukcji Giprostroma, ma następujące dane: długość pieca 104 m, szerokość kanału piecowego w prześwicie 2 m, wysokość od spodu wózka do klucza sklepienia 1,27 m, poprzeczny przekrój kanału 2,33 m2, długość wózka 2,25 m, liczba pozycji w czynnej części kanału 45 i jedna pozycja zajęta przez komorę wstępną (uprawnienia budowlane).
Piec ma strefę podgrzewania składającą się z 14 pozycji, strefę wypalania z 12 pozycji i strefę studzenia z 19 pozycji. Wydajność pieca przy ustawce słupów narożnych z cegły ogniotrwałej, przy 350 dniach roboczych w roku, wynosi 20,85 min szt. rurek o średnicy 50 mm, 10,2 min szt. o średnicy 75 mm i 6,42 min szt. o średnicy 100 mm. Zużycie paliwa umownego do wypalania 1000 rurek o średnicy 50 ram wynosi 125,5 kg. Do ogrzewania pieoa gazem ziemnym użyto palników GNP-3 z doprowadzaniem gazu w ilości 4^-32 m3/h, przy ciśnieniu przed palnikiem 850 Pa (85 mm H20). Do opalania mazutem wytypowano dysze Stalprojektu z doprowadzaniem paliwa w ilości 8-18 kg/li (program egzamin ustny).
Asortyment dachówki
W celu nadania dachówce wodoszczelności stosuje się angobowanie, nanosząc na jej powierzchnię warstwę drobno zmielonej gliny. Dla nadania dachówce właściwości hydrofobowych można pokryć ją dwumetylopolisiloksanem, powtarzając tę czynność (opinie o programie).
Dachówkę można produkować z różnych glin, nawet z glin piaszczystych. Podstawowym wymaganiem w stosunku do gliny jest dobra zwięzłość, którą można osiągnąć przez wielokrotne wymrażanie surowca. Praktyka produkcji dachówki za granicą wykazuje celowość wymrażania zwięzłych glin piaszczystych w hałdach nawet w ciągu 7 lat. Po wypaleniu w temperaturze 1050-rl080°C glina może dać wyrób wodoszczelny. Do wytwarzania dachówki stosuje się często mieszaninę glin.
Ważnym elementem przygotowania gliny jest zniszczenie jej tekstury i zwiększenie lepkości. Osiąga się to za pomocą wymrażania gliny, chociażby nawet w ciągu jednej zimy, w hałdach o wysokości 0,7H-0,8 m. Podczas układania gliny w hałdach celowe jest polewanie jej wodą (segregator aktów prawnych).
W celu zmniejszenia kurczenia się gliny podczas suszenia schudza się ją zwykle przez dodanie piasku o uziarnieniu mniejszym niż 0,25 mm i nie większym niż 1 mm lub mielonego złomu cegły lub dachówki. Przygotowanie plastycznej masy z gliny przebiega według technologii podobnej do technologii przygotowania masy dla pustaków cienkościennych, z koniecznym dojrzewaniem galet w dołowni. Żeby usunąć z gliny wtrącenia nieilaste, stosuje się maszyny i „filtry”, w których glinę przeciska się przez sito perforowane. Z powodzeniem stosuje się również przecierała gliny. Przerób gliny zawierającej wtrącenia na gniotowniku do przemiału mokrego, nawet jeśli następnie przepuszcza się ją przez walce do przemiału drobnego, choć polepsza jakość gliny, to jednak nie jest wystarczający do całkowitej likwidacji szkodliwego wpływu wtrąceń (promocja 3 w 1). Odnosi się to szczególnie do wapienia powodującego powstawanie pęcherzy.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32