Blog

15.11.2023

Produkcja dachówek

W artykule znajdziesz:

Produkcja dachówek

Produkcja dachówek do procesu wytwarzania elementów elementów dachowych, które są używane do pokrycia dachu budynku. Dachówki są jednym z najpopularniejszych produktów w budownictwie, a ich produkcja jest wytwarzana na bazie produktów przemysłowych. Poniżej przedstawiono ogólny opis procesu produkcji dachówek:

  1. Surowce:
    • Surowce podstawowe do produkcji dachówek do głównych glin, pół, wody i różnych akcesoriów, takich jak jednostki celulozowe lub inne materiały wzmacniające. Skład może być zależny od rodzaju dachówek i lokalizacji produkcji (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer).
  2. Przygotowanie preparatu:
    • Gline i pięć są głęboko wydobywane i poddawane procesom podstawowym i podstawowym. Surowce muszą być odpowiednio przygotowane, aby uzyskać jednolity, plastikowy materiał.
  3. Formowanie:
    • Przygotowana masa podstawowa jest formowana w kształtowniku dachówkowym. Pierwsze różne techniki formowania, w tym prasowaniu, wyciskanie i ręczne kształtowanie. Formy mogą mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od rodzaju dachówek.
  4. Suszenie:
  5. Wypalanie:
    • Wypalanie do procesu poddawania dachówek o bardzo wysokiej temperaturze w kawałkach. To nadaje dachówkom ich trwałość i twardość. Temperatura wypalania może być kontrolowana, aby uzyskać różne parametry dachówek, takie jak ceramiczne, cementowe czy betonowe.
  6. Malowanie i wykończenie (opcjonalne):
    • Niektóre dachówki mogą być malowane lub pokrywane powłokami ochronnymi, aby uzyskać efekt i ochronę przed działaniem czynników chorobotwórczych.
  7. Kontrola jakości:
    • W trakcie produkcji dachówek poddawanych kontroli jakości, aby spełnić wymagania, że ​​spełniają one wymagania dotyczące wytrzymałości, kształtu i innych parametrów.
  8. Pakowanie i dostawa:
    • Po wydaniu danych są pakowane w opakowania, które są dostarczane do miejsca przeznaczenia, gdzie można je wykorzystać do ujawnienia dachów budynków (uprawnienia budowlane).

Powłoki ochronne

Powłoki ochronne, znane także jako osłony antykorozyjne lub ochronne przed korozją, do materiałów stosowanych na powierzchniach metalowych, betonowych lub innych materiałach w celu ochrony przed korozją. Korozja do destrukcyjnego procesu chemicznego, w którym metal ulega degradacji w wyniku czynnika głównego, składowych, chemicznych lub innych czynników chorobotwórczych. Powłoki ochronne, które uniemożliwiają korozji i przedłużanie materiałów oraz konstrukcji. Oto kilka rodzajów powłok ochronnych:

  1. Powłoki malarskie:
    • Powłoki malarskie to jedne z najważniejszych powłok ochronnych. Materiał być wykonany na farbach, lakierach, emalii lub innych materiałach. Powłoki malarskie, bariera między metalową powierzchnią, a generatorami, co zapobiega kontaktowi metalowemu z wilgocią i tlenem.
  2. Powłoki antykorozyjne:
    • Powłoki antykorozyjne do specjalnych projektów w celu określenia korozji. Zawierają inhibitory korozji lub ryzyko niebezpieczne, które zmniejszają działanie chemiczne między metalami a czynnikami korodującymi (program egzamin ustny).
  3. Powłoki cynkowe:
    • Powłoki cynkowe, takie jak cynkowanie ogniowe lub cynkowanie elektrolityczne, polegają na pokryciu metalu warstwą cynku. Cynk działa jako anoda ofiarna i chroni metal przed korozją. Jest często stosowany w ochronie konstrukcji stalowych (opinie o programie).
  4. Powłoki galwaniczne:
    • Powłoki galwaniczne polegają na pokryciu metalu inną substancją o wyższej wartości elektrodowej. Proces galwanizacji może być stosowany do ochrony metalu przed korozją, a także w przypadku korzystania z niego.
  5. Powłoki ceramiczne:
    • Powłoki ceramiczne, takie jak emalie ceramiczne, są stosowane w przypadku konstrukcji, które są narażone na temperaturę i działanie chemiczne. Powłoki ceramiczne charakteryzują się obciążeniem na temperaturę i ryzyko niebezpieczne (segregator aktów prawnych).
  6. Powłoki epoksydowe:
    • Powłoki epoksydowe to rodzaj powłoki, które są odporne i odporne na działanie. Są często stosowane na powierzchniach betonowych i metalowych w miejscach, gdzie obowiązują agresywne wymagania.
  7. Powłoki polimerowe:

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami