Blog

30.05.2018

Projekt i budowa domu

W artykule znajdziesz:

Projekt i budowa domu

 

Budowa domu to bardzo duża inwestycja i skarbonka bez dna. Na czym zaoszczędzić, a w co zainwestować, by - za rozsądną kwotę - stać się właścicielem wygodnego, a jednocześnie niedrogiego i łatwego w utrzymaniu domu?(program na komputer) Sekret niskich kosztów tkwi w prostocie, a nie w przesadnym ograniczaniu metrażu, kupowaniu przecenionych materiałów czy wynajmowaniu tanich ekip. Warto pamiętać, że do wyboru mamy dwie opcje: projekt gotowy (zwykle tańszy przy zakupie; niekoniecznie potem) oraz indywidualny (którego zamówienie sporo kosztuje, ale już w trakcie realizacji, a potem i eksploatacji - przynosi spore oszczędności).(program na telefon)

Zamówienie domu “na miarę"

W przypadku standardowej parceli o szerokości około 25 m można zacząć od szukania domu w ofercie katalogowej.(promocja 3 w 1) Ale uwaga! Na projekcie typowym oszczędzimy tylko wtedy, gdy nie będzie wymagał zmian, słowem - gdy znajdziemy dom w 100% (no, może w 95%) zgodny z oczekiwaniami; w innej sytuacji w ostatecznym rozrachunku zwykle bardziej opłaci się zamówienie domu “na miarę" - zwłaszcza jeśli trzeba go dopasować do nietypowej lokalizacji bądź szczególnych potrzeb inwestora (duża rodzina, praca w domu itp.).(program na egzamin ustny) Nie warto wznosić zbyt małego domu, ani budować go z byle jakich materiałów, nawet jeśli nie dysponujemy sporą ilością gotówki. Takie “oszczędności" mogą sprawić, że w rezultacie dom okaże się nie dość, że droższy, to jeszcze zupełnie niefunkcjonalny. Gwarancji wygody trzeba szukać nie w samym metrażu, ale w rozwiązaniach funkcjonalnych, czyli relacjach między poszczególnymi pomieszczeniami lub strefami.

Zależy nam ograniczaniu kosztów

I jeszcze jedno: warto skorzystać z rad fachowców, by nie narazić się na dodatkowe wydatki.(segregator) Na polecenie zasługują domy o zwartej bryle: na planie kwadratu lub lekko wydłużonego prostokąta. Jeśli zależy nam ograniczaniu kosztów, wybierzmy dom z prostym, dwuspadowym zadaszeniem lub dachem płaskim. Warto zainteresować się przede wszystkim stropodachem odwróconym - nieco droższym na etapie wykonania, ale gwarantującym (przy poprawnie wykonanych warstwach) długoletnią, bezawaryjną eksploatację.(opinie

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami