Blog

Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 2
30.03.2022

Próżnia

W artykule znajdziesz:

Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 3
Próżnia

Próżnia - (1) obszar (nie istniejący w przyrodzie) pozbawiony całkowicie cząstek materialnych (p. absolutna, p. doskonała); (2) obszar wypełniony gazem o ciśnieniu niższym od atmosferycznego; p. n i s k a - odpowiada ciśnieniu od atmosferycznego do I02 Pa; p. wysoka - 10″1 - 10 Pa; p. bardzo wysoka - poniżej 10 h Pa próżnia Torricellego - przestrzeń wypełniona tylko małą ilością pary rtęciowej, która tworzy się nad rtęcią w rurce o dostatecznej długości, zamkniętej z jednego końca, a drugim, otwartym końcem, pogrążonej w naczyniu z rtęcią, w którym panuje ciśnienie atmosferyczne próżniociąg położniczy - dzwon położniczy próżniomierz, manometr próżniowy*, wakuometr - przyrząd służący do pomiaru ciśnienia całkowitego gazu w zakresie ciśnień niższych od atmosferycznego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Próżniomierz alfatronowy - próżniomierz jonowy, w którego głowicy wytwarzanie jonów następuje pod wpływem przechodzenia przez gaz strumienia naładowanych cząstek pochodzących z rozpadu promieniotwórczego próżniomierz bezwzględny - próżniomierz, którego wzorcowanie jest dokonywane na podstawie pomiaru jego stałych fizycznych, a wskazania jego są niezależne od rodzaju gazu doskonałego próżniomierz cieplnoprzewodnościowy - próżniomierz, którego działanie jest oparte na zależności przewodności cieplnej gazu od jego ciśnienia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Próżniomierz hydrostatyczny - próżniomierz, którego działanie jest oparte na zależności różnicy poziomów cieczy w naczyniach połączonych od występującej w nim różnicy ciśnień gazu Próżniomierz jarzeniowy - próżniomierz jonowy, w którego głowicy wytwarzanie jonów następuje w warunkach wyładowania jarzeniowego próżniomierz jonizacyjny - próżniomierz jonowy, w którego głowicy wytwarzanie jonów następuje przez zderzenie elektronów z molekułami gazu (uprawnienia budowlane).

Próżniomierz jonowy - próżniomierz, którego działanie jest oparte na zależności ilości wytworzonych jonów od koncentracji gazu próżniomierz kompresyjny, próżniomierz McLeoda - próżniomierz hydrostatyczny, w którym gaz przed pomiarem ciśnienia jest sprężony w ustalonym stosunku próżniomierz lepkościowy - próżniomierz, którego działanie jest oparte na zależności lepkości gazu od jego ciśnienia (program egzamin ustny).

Próżniomierz odkształceniowy

Próżniomierz odkształceniowy - próżniomierz, którego działanie jest oparte na zależności odkształcenia głównego elementu głowicy próżniomierza od różnicy ciśnień gazu na nim występującej (opinie o programie).

Próżniomierz oporowy - próżniomierz cieplno- -przewodnościowy, w którego głowicy głównym elementem jest drut oporowy o dużym współczynniku temperaturowym rezystancji próżniomierz termistorowy - próżniomierz cieplno-przewodnościowy, w którego głowicy głównym elementem jest termistor próżniomierz termoelektryczny - próżniomierz cieplno-przewodnościowy, w którego głowicy głównym elementem jest termoelement próżniomierz termomolekularny - próżniomierz, którego działanie jest oparte na zależności energii cząsteczek gazu od ich temperatury próżniomierz względny* - próżniomierz wzorcowany przez bezpośrednie lub pośrednie porównanie jego wskazań ze wskazaniami próżniomierza bezwzględnego (segregator aktów prawnych).

Próżniowanie betonu - bud. odpowietrzanie masy betonowej próżniówka, formierka próżniowa - aparat do formowania próżniowego przedmiotów z folii termoplastycznych prustyt - minerał, siarkoarsen srebra, ważna ruda srebra prusydki - sole kompleksowe żelaza dwu- i trójwartościowego, w których jon żelaza występujący w anionie wiąże koordynacyjnie pięć jonów cyjankowych CN i jeden rodnik lub jon innego rodzaju; praktyczne znaczenie w chemii analitycznej ma nitriprusydek sodowy pryszcze, ospa, grys, krosty - drobne wypukłości czerepu lub szkliwa na powierzchni wyrobu ceramicznego pryzma - bryła w kształcie ściętego ostrosłupa, której podstawy są wielobokami podobnymi o bokach wzajemnie równoległych pryzma - bryła o regularnym kształcie usypana z materiału sypkiego (np. tłucznia, żwiru) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 8 Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 9 Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 10
Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 11
Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 12 Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 13 Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 14
Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wymagania na uprawnienia budowlane elektryczne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami