Blog

Siła pociągowa zdjęcie nr 2
30.03.2022

Przeciąganie

W artykule znajdziesz:

Siła pociągowa zdjęcie nr 3
Przeciąganie

Przeciąganie - sposób obróbki metali skrawaniem polegający na skrawaniu warstwy materiału z obrabianego przedmiotu za pomocą narzędzia wieloostrzowego (przeciągacza) wykonującego obróbkę jednym przejściem; rozróżnia się p. powierzchni wewnętrznych (p. wewnętrzne) i zewnętrznych (p. zewnętrzne); odmianą p. wewnętrznego jest przepychanie otworów za pomocą przepychaczy przeciąganie - ciągnienie przeciąganie drgań - zjawisko zachodzące w generatorze drgań elektrycznych, polegające na występowaniu skoków amplitudy i częstotliwości przy przestrajaniu generatora, połączone z histerezą przeciąganie generatora - zmiana częstotliwości drgań generacyjnej lampy mikrofalowej (np. magnetronu) pod wpływem zmian warunków obciążenia (p. fazowe) lub warunków zasilania (p. prądowe) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przeciąganie telekopiowe - w telegrafii kopiowej kontrastowej zniekształcenie obrazu polegające na tym, że linia oddzielająca pola o różnych stopniach zaczernienia jest przesunięta na kopii względem takiej samej linii na oryginale powodując zmniejszenie powierzchni o jednym stopniu zaczernienia a powiększenie powierzchni o drugim stopniu zaczernienia przeciągarka - obrabiarka skrawająca do przeciągania, której zespołem roboczym jest suwak poruszający się ruchem roboczym po prowadnicach, ciągnąc lub pchając przymocowany do niego przeciągacz (przepychacz)  (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Przeciągarka linowa - pomocnicza maszyna transportowa stosowana w górnictwie podziemnym, głównie do transportu materiałów i przedmiotów potrzebnych do obudowy wyrobisk przeciągarstwo - ciągarstwo przeciągnica przetokowa, przeciągacz wagonów - górn. wał kołowrotowy z napędem elektrycznym, osadzony pionowo na płycie, na który nawija się lina ciągnąca przetaczany wagon przeciągnięcie - utrata siły nośnej i sterowności samolotu w locie wskutek przekroczenia krytycznego kąta natarcia i oderwania się strug na płatach (uprawnienia budowlane).

Przeciągnięcie

Przeciągnięcie - wada materiału ciągnionego w postaci poprzecznych rys, nieciągłości i naderwań przeciągnięcie rzeki kaptaż rzeczny przeciągnik - ciągarka rabunkowa przeciążalność - zdolność (maszyny lub przyrządu) do okresowej pracy przy obciążeniu większym od znamionowego przeciążenie - nadwyżka obciążenia ponad obciążenie znamionowe (program egzamin ustny).

Przeciążenie - stosunek przyspieszeń występujących w locie po torze krzywoliniowym do przyspieszenia ziemskiego przeciek - niezamierzone lub nieuniknione przedostawanie się gazu, pary lub cieczy przez pory, szczeliny, niedokładne uszczelnienia itd. przecier - półprodukt w przetwórstwie owocowo-warzywnym w postaci półpłynnej masy, wytwarzanej przez przetarcie (na zimno lub na gorąco) rozdrobnionych warzyw lub owoców przez sita; p. bywają przerabiane na marmoladę, koncentrat pomidorowy, nektary owocowe itp.  (opinie o programie).

Przecieraczka - maszyna do wyrobu przecierów, wyposażona w metalowe sita i elementy przecierające: listwy, łapki, rolki, szczotki itp. przecierak - maszyna do rozdrabniania, ugniatania i rozcierania składników mas ceramicznych, już wstępnie rozdrobnionych; działanie p. polega na mieszaniu masy obrotowym mieszadłem i na przepuszczaniu jej przez sita przecieranie drewna - piłowanie wzdłużne przecieranie drogi - torowanie przez pierwsze pojazdy świeżo zaśnieżonej lub zawianej drogi; (2) torowanie drogi przez pojazdy po bezdrożach (segregator aktów prawnych).

Przecinak (ślusarski) - narzędzie do ręcznego przecinania na zimno cienkich prętów oraz do ścinania nadmiaru materiału, np. nadlewów, spoin; p. ma postać krótkiego pręta najczęściej o przekroju prostokątnym, z utwardzonym o- strzem tnącym przecinak (kowalski) - narzędzie do przecinania, odcinania lub nacinania materiału na gorąco przy kuciu ręcznym, przez pobijanie młotkiem przecinak’ - nóż tokarski do przecinania prętów przecinanie metali ręczne - przecinanie metali narzędziami ręcznymi dobieranymi do rodzaju i wymiarów przecinanego materiału, np. przecinanie prętów, rur, kątowników lub blach przecinakiem ślusarskim, cięcie blach nożycami lub cienkich blach nożem blacharskim przecinarka1 - tokarka do przecinania materiałów prętowych i rur nożami skrawającymi (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Siła pociągowa zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Siła pociągowa zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Siła pociągowa zdjęcie nr 8 Siła pociągowa zdjęcie nr 9 Siła pociągowa zdjęcie nr 10
Siła pociągowa zdjęcie nr 11
Siła pociągowa zdjęcie nr 12 Siła pociągowa zdjęcie nr 13 Siła pociągowa zdjęcie nr 14
Siła pociągowa zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Siła pociągowa zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Siła pociągowa zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami