Blog

13.07.2020

Przekrycie stropodachowe

W artykule znajdziesz:

Przekrycie stropodachowe

Przekrycie stropodachowe

Przekrycie stropodachowe stanowią prefabrykowane belki żelbetowe T-27. Budynek nie wymaga przy tym systemie chowu cieląt ani ogrzewania, ani ocieplenia (program uprawnienia budowlane na komputer). Zwierzęta przez cały rok przebywają na przestrzeni tylko osłoniętej od wiatru i deszczu. Fundamenty oraz posadzki i wybiegi wykonane są z betonu żwirowego przy zastosowaniu miejscowego kruszywa.

Budynek przeznaczony jest do zimnego wychowu zwierząt i nie wymaga ogrzewania ani ocieplenia. Ma on trzy ściany zewnętrzne, a od strony południowej istnieje otwarta przestrzeń. Pomieszczenia dla cieląt - usytuowane od strony północnej są dostępne dla promieni słonecznych od strony południowej za pomocą świetlika umieszczonego w części stropodachowej, widocznego na przekroju poprzecznym (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Kojce dla jałówek, umieszczone od południa, osłonięte są od wiatru i deszczu. Konstrukcja budynku rozwiązana została na siatce modularnej 6,00 X 6,00 m, w postaci konstrukcji półszkieletowej. Północna ściana pełna jest wykonana z cegły kratówki, natomiast dwa rzędy słupów żelbetowych prefabrykowanych wraz z prefabrykowanymi żelbetowymi podciągami stanowią szkielet nośny dla przekrycia stropodachowego. Przekrycie to stanowią prefabrykowane żelbetowe cienkościenne łupiny DC. Fundamenty i posadzki budynku są betonowe (uprawnienia budowlane).

Pomieszczenia dla jałówek usytuowane są w dwóch rzędach, po obu stronach korytarza paszowego przejazdowego przeprowadzonego wzdłuż podłużnej osi budynku. Budynek przewidziany jest jako zamknięty i ocieplony; służy on do alkierzowego wychowu inwentarza. W związku z tym ściany oraz stropodach wymagają odpowiedniego ocieplenia, a wnętrze pomieszczenia - wentylacji. Konstrukcja budynku rozwiązana została na siatce modularnej 4,50 + 3,00 + 4,50 m w osi poprzecznej budynku i 4,50 m w osi podłużnej, co stwarza możliwość powtarzania segmentowego. Fundamenty, ławy oraz posadzki wykonane są z betonu żwirowego na mokro, natomiast szkielet nośny - w postaci słupów nośnych i podciągów - z prefabrykowanych elementów żelbetowych (program egzamin ustny).

Ściany zewnętrzne ocieplane

Ściany zewnętrzne ocieplane wykonuje się na przykład:
a) z żużlobetonu wylewanego w formach przestawnych na budowie,
b) z betonu ciężkiego jednofrakcjynego.

Stropodach ocieplany przewidziany jest do wykonania z prefabrykowanych, cienkościennych elementów żelbetowych z odpowiednią izolacją parochronną. Wychowalnię buhajków o systemie wolnowybiegowym (opinie o programie). Pomieszczenia dla zwierząt w postaci wydzielonych boksów osłonięte są z trzech stron ścianami, natomiast otwarte od strony południowej z dostępem do wybiegów. Po przeciwnej stronie boksów na zakończeniu wybiegów usytuowana jest szopa-magazyn na siano umożliwiająca samokarmienie zwierząt. Na zapleczu stanowisk dla zwierząt usytuowano paszarnię dla dokarmiania paszami treściwymi oraz magazyn ściółki. Poidła automatyczne z podgrzewaczami elektrycznymi zainstalowane są w boksach. Konstrukcję budynku dla zwierząt rozwiązano na siatce modularnej 4,50 X 4,50 m, natomiast magazynu pasz objętościowych na siatce 3,00 X 4,50 m. Ściany nośne przewidziane są z pustaków żużlobetonowych Alfa, natomiast szkielet nośny z żelbetowych elementów prefabrykowanych.

Przekrycia stropodachowe stanowią łupinowe elementy cienkościenne prefabrykowane, np. DC. Konstrukcję boksów ze względu na ciężar własny i temperament zwierząt stanowią żelbetowe prefabrykowane słupy z wpuszczonymi odpowiednio prefabrykowanymi płytami żelbetowymi (segregator aktów prawnych).
Zgodnie z opracowaną przez zootechników technologią chowu bukatów przewidziano budynek nieocieplony, z możliwością wolnego wybiegu zwierząt celem zastosowania samokarmienia inwentarza kiszonkami znajdującymi się w silosach usytuowanych na wybiegach, oraz sianem znajdującym się w zasobniku umieszczonym w budynku od strony północnej (przy pomieszczeniach legowiskowych). Konstrukcja szkieletowa budynku została rozwiązana na siatce modularnej 6,00 X 6,00 m, z drobnowymiarowych elementów strunobetonowych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami