Blog

Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 2
31.08.2022

Przemysł wydobywczy

W artykule znajdziesz:

Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 3
Przemysł wydobywczy

Przemysł wydobywczy i przetwórczy stanowił źródło powstania i rozwoju największej formacji miejsko-przemysłowej we wsch. części Europy: Doniecko Okręgu Przemysłowego. W tej, liczącej ok. 9 min mieszkańców konurbacji podstawowymi ogniwami osadniczymi są klasyczne reprezentujące jedne z największych ośrodków miejskich zarówno w skali kraju (Ukraina), jak i w tej części Europy (program uprawnienia budowlane na komputer).

L)o grupy wielkich zurbanizowanych regionów Europy należy także Randstad Holland (holenderskie „miasto wieniec"). Zgoła odmienne pod względem genezy oraz struktury funkcjonalnej od wymienianych wcześniej konurbacji, kreowane jest przez swoistą konstelację miast położonych w zach. części Holandii. W zespole Randstad Holland, rozciągającym się na pow. ok. 6 tys. km2, zamieszkanym przez ok. 7 min osób, znajdują się 4 największe miasta Holandii: Amsterdam, Rotterdam, Haga (‘s-Cravenbage, Den Haag) i Utrecht (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W związku z ogromnym nagromadzeniem funkcji gospodarczych o krajowym i międzynarodowym zasięgu (tutaj znajdują się także dwa gl. ośrodki komunikacyjne kraju: lotnisko w Amsterdamie i port morski w Rotterdamie) wyrasta Randstad Holland na swoisty. W skali ogólnoeuropejskiej staje się coraz silniejszym ekonomicznie i demograficznie ogniwem formacji, determinując proces jej utrwalania się i rozwoju w systemie miejsko-osadniczym i demograficzno-gospodarczym Europy. Ranking wielkościowy najludniejszych zespołów miejskich (pow. 1 min mieszkańców) (uprawnienia budowlane).

Dominacja ekonomiczna Europy

Europa, należąca tradycyjnie do najlepiej gospodarczo rozwiniętych regionów globu ziemskiego, legitymuje się współcześnie największym potencjałem ekonomicznym na świecie (program egzamin ustny). Opinia powyższa znajduje uzasadnienie w fakcie, iż partycypuje ona w 34% wytwarzanego produktu globalnego świata, dystansując w tym względzie zarówno Amerykę Północną, jak i Azję (po ok. 30%). Dowodzi to jednocześnie, że integrująca się gospodarczo Europa przełomu XX i XXI w. odzyskała prymat na mapie ekonomicznej świata, utracony na rzecz Stanów Zjednoczonych po wyniszczających ją działaniach II wojny światowej. Innym świadectwem siły gospodarczej Europy jest fakt jej dominacji w wymianie międzynarodowej - przypada na nią ok. 45% globalnej wartości światowych obrotów w handlu zagranicznym (opinie o programie).

Dominacja ekonomiczna Europy ma swe zasadnicze źródło w ogromnym potencjale gospodarki Niemiec (wartość PNB 2 122,7 mld USD), Francji (I 460,2 mld USD), Wielkiej Brytanii (1 263,8 mld USD) i Włoch (I 166,2 mld USD - 1998). Charakterystyczne są tu jednocześnie silne różnice w poziomie rozwoju społeczno-ekonomicznego w skali globalnej, jak i lokalnej. Gl. linia podziału, uwarunkowana przesłankami natury historyczno-politycznej, przebiega między zamożnymi krajami Europy Zachodniej a wyraźnie opóźnionymi w stosunku do nich pod względem ekonomicznego i cywilizacyjnego rozwoju państwami Europy Wschodniej (segregator aktów prawnych).

Wymowną ilustracją ogromnych dysproporcji jest m.in. fakt, iż kraje wschodnioeuropejskie zamieszkiwane przez 47% ogółu mieszkańców Europy wytwarzają zaledwie ok. 9% ogólnej wartości PNB tej części świata. Ich łączny potencjał gospodarczy jest zatem niemal trzykrotnie mniejszy od potencjału gospodarczego Niemiec, a mając na uwadze wartość PNB na 1 mieszkańca (średnio 2,3 tys. USD) - aż dziesięciokrotnie niższy od średniej zachodnioeuropejskiej (20,9 tys. USD). Z punktu widzenia wielkości wytworzonego PNB, czołowe miejsce pośród krajów Europy Wschód niej przypada w udziale Rosji (337,9 mld USD) oraz Polsce (I 50,8 mld USD - 1998). Zróżnicowany poziom rozwoju gospodarczego poszczególnych państw wyrażają jednoznacznie wskaźniki PNB na 1 mieszkańca. Aż w 18 krajach przekroczyły one wielkość 20 tys. USD i były to wyłącznie państwa Europy Zachodniej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 8 Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 9 Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 10
Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 11
Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 12 Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 13 Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 14
Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Uprawnienia budowlane – do czego służą? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami