Blog

Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 2
05.05.2021

Ogrzanie materiału

W artykule znajdziesz:

Ogrzanie materiału

Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 3
Ogrzanie materiału

Cały czas, począwszy od chwili pojawienia się fazy ciekłej, przez ogrzanie materiału do maksymalnej temperatury ok. 1450°C, aż do momentu zestalenia się fazy ciekłej, jest to właściwy okres spiekania przy udziale fazy ciekłej. W warunkach przemysłowych okres ten trwa ok. 20-1-30 min i dotyczy określonego odcinka pieca obrotowego. Odcinek ten stanowi tzw. strefę spiekania pieca, której długość zależy od wielkości pieca i jego wydajności (program uprawnienia budowlane na komputer).

Synteza alitu przy udziale fazy ciekłej poprzedzona jest rozpuszczaniem w niej krzemianu dwuwapniowego i wolnego tlenku wapniowego. Proces ten stanowi dodatkową przyczynę zwiększenia się ilości fazy ciekłej, a ponadto powoduje, że pojawiają się w niej obszary przesycone w stosunku do krzemianu trójwapniowego, który jest w fazie ciekłej znacznie trudniej rozpuszczalny niż C2S i CaO, a ponadto jego rozkład na C2S i CaO zachodzi dopiero przy temperaturze ok. 1900°C, a więc znacznie wyższej od maksymalnej temperatury stosowanej przy produkcji klinkieru (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wspomniane wyżej lokalne przesycenie fazy ciekłej prowadzi do powstania zarodków, a następnie szybko rosnących kryształów alitu. Mikroskopowa obserwacja osobników alitu, a właściwie ich przypadkowych przekrojów na zgładzie klinkieru wykazuje, że alit osiąga postać prawie doskonałego kryształu, o prawidłowych ścianach, krawędziach i narożach. Świadczy to jednoznacznie o niezakłóconym przebiegu krystalizacji alitu z fazy ciekłej oraz o tym, że powstający z zarodków alit rozporządzał w środowisku płynnego stopu dostateczną ilością wolnej przestrzeni, w której mógł swobodnie wyrastać, osiągając pokaźne wymiary (czasem do 100 ąm) i prawidłowe formy swych kryształów. Warunki takie istnieją w wysokotemperaturowej części okresu spiekania, a więc w tym czasie, gdy materiał osiąga temperatury 1400H-1450-^ -j-1400°C, a więc gdy ilość stopu osiąga swoje maksimum, jego lepkość jest niska, a proces zestalania i częściowej krystalizacji fazy ciekłej jeszcze się nie rozpoczął (uprawnienia budowlane).

Synteza alitu

Widziane pod mikroskopem na zgładzie klinkieru przekroje kryształów belitu, w odróżnieniu od alitu, nie wykazują prawidłowości geometrycznych. Sylwety belitu są raczej okrągławe, co jest dowodem, że z chwilą pojawienia się fazy ciekłej utworzone pierwotnie na drodze reakcji między fazami stałymi kryształy belitu ulegały powierzchniowemu rozpuszczaniu w płynnym stopie (program egzamin ustny).

Warto wspomnieć, że duże, dobrze wykształcone kryształy alitu niejednokrotnie w swoim wnętrzu zawierają okrągłe relikty belitu. Jest to wynik sytuacji, jaka pojawia się wtedy, gdy w fazie ciekłej, otaczającej szybko rozpuszczający się kryształ belitu, w jego bezpośrednim sąsiedztwie powstaje szczególnie duże przesycenie w stosunku do alitu. Zarodki C3S powstają wówczas na powierzchni belitu, na której następnie zaczyna się budować sieć przestrzenna alitu. Kryształ alitu rośnie we wszystkich kierunkach i ostatecznie otula w swym wnętrzu okrągły relikt nie całkowicie rozpuszczonego belitu (opinie o programie).
Drugi ze składników niezbędnych do syntezy alitu, wolny CaO, zgodnie z zamierzonym celem technologii, występuje w gotowym klinkierze w znikomych ilościach.

Niewielkie i rzadko w klinkierze trafiające się relikty wolnego CaO są najczęściej wtopione w zeszkloną fazę ciekłą i podobnie jak belit mają również kształt okrągławy, co świadczy, że i ten substrakt syntezy alitu ulega rozpuszczeniu w płynnym stopie (segregator aktów prawnych).

Tak więc po osiągnięciu maksymalnej temperatury ok. 1450°C w zasadzie zakończona jest synteza alitu, na co zużyła się praktycznie cała ilość wolnego tlenku wapniowego i określona część belitu. Świeżo utworzone kryształy alitu i pozostałe ilości belitu otulone są jednorodnym stopem ciekłym fazą ciekłą. Następujące teraz obniżanie temperatury w zasadzie nie wpływa na ilość i skład obu faz krzemianowych, powoduje natomiast wzrost lepkości fazy ciekłej i w ostatecznym wyniku prowadzi do jej zestalania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 8 Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 9 Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 10
Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 11
Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 12 Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 13 Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 14
Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Systemy deskowania stolikowego zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami