Blog

Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 2
24.04.2021

Przestoje załóg robotniczych

W artykule znajdziesz:

Przestoje załóg robotniczych

Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 3
Przestoje załóg robotniczych

Organizacja wykonywania robót metodami uprzemysłowionymi (program uprawnienia budowlane na komputer).
Sprawna organizacja wykonawstwa w budownictwie uprzemysłowionym jest podstawowym warunkiem pomyślnych osiągnięć. Zastosowanie niewłaściwych metod organizacyjnych może zniweczyć korzyści, które może nam przynieść uprzemysłowione budownictwo.

Przestoje załóg robotniczych, złe wykorzystywanie sprzętu, trudności techniczne w zakładach prefabrykacyjnych, jak również uchybienia organizacyjne w wykonawstwie, spowodowane niedostateczną znajomością dokumentacji, oto główne przyczyny powodujące niepowodzenia w stosowaniu uprzemysłowionych metod wykonawstwa.
Jednym z zasadniczych warunków sprawnego przebiegu wykonawstwa w uprzemysłowionym budownictwie jest kompleksowość brygad, ponieważ poszczególne czynności są ze sobą związane i wzajemnie od siebie zależne (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Ponieważ wykonywanie robót przez brygadę kompleksową odbywa się na podstawie umowy z przedsiębiorstwem, wobec tego istnieje wspólne zainteresowanie ekonomiczne, co dodatkowo wpływa na dobre zharmonizowanie prac, unikanie przestojów i właściwe wykorzystanie sprzętu.
Ważną jest sprawą, aby operatorzy sprzętu wchodzili również w skład brygady kompleksowej.

Robotami prowadzącymi w budownictwie uprzemysłowionym są prace związane z montażem elementów. W związku z tym we wszystkich rodzajach robót podstawową rolę spełnia sprzęt, przy pomocy którego odbywa się montaż elementów (uprawnienia budowlane).
Cykl montażu poszczególnych elementów można podzielić na trzy fazy:
- zaczepienie haków żurawia o uchwyty podnoszonego elementu; czynność tę wykonuje zespół placowy (1-2 robotników); zespół ten powinien przestrzegać właściwej kolejności podawania elementów, w tym celu musi on posiadać plan rozłożenia prefabrykatów na placu budowy oraz wykaz kolejności montażu;
- podniesienie elementu żurawiem, przemieszczenie go nad miejsce zamontowania i opuszczenie na wysokość ok. 30 cm nad poziomem ustawienia;
- opuszczenie elementu na ściśle wyznaczone miejsce, umocowanie go i zwolnienie haków żurawia (program egzamin ustny).

Cykl produkcyjny

Element zawieszony na haku żurawia nad miejscem jego wbudowania przejmowany jest przez zespół montażowy, który nastawia go tak, aby został on opuszczony dokładnie na wyznaczone miejsce. Zwolnienie haków żurawia może nastąpić dopiero wówczas, gdy element zostanie ostatecznie ustawiony (opinie o programie).
Oprócz wymienionych trzech faz montażu elementu jest jeszcze szereg czynności, jak uszczelnianie spoin pionowych i zalewanie ich zaprawą, wykonywanie spoin poziomych, spawanie wieńców i innych elementów.
Cykl produkcyjny, związany z wykonaniem robót na jednej kondygnacji, jest różny i zależny od wydajności stosowanego sprzętu. Średnio przyjmować należy 50H-60 podniesień żurawia
Przed przystąpieniem do robót związanych z wykonaniem budowy metodą uprzemysłowioną należy, podobnie jak i przy metodach tradycyjnych, odpowiednio zagospodarować plac budowy.

Teren, na którym mają być wznoszone budynki, powinien mieć wszystkie rurociągi instalacji podziemnych. Na terenie powinny być wykonane drogi, przy czym należy w pierwszym rzędzie wykorzystać ew. istniejące drogi stałe osiedla. Odstąpienie od tej zasady spowodować może w trakcie budowy obiektu straty w robociźnie i materiałach. Budowa uprzemysłowiona musi być rozpoczynana na terenie uprzednio uzbrojonym. Drogi należy wykonać po zakończeniu robót związanych z wykonaniem zewnętrznych robót instalacyjnych (segregator aktów prawnych).

Zaleca się szerokie stosowanie dróg z prefabrykowanych płyt żelbetowych.
Budynki służące do zagospodarowania placu budowy powinny być montowane z łatwo rozbieralnych elementów prefabrykowanych. Konstrukcja tych budynków powinna pozwalać na szybki montaż i demontaż oraz nie ulegać niszczeniu się w czasie wykonywania tych procesów (promocja 3 w 1).

Powyższe wymogi uzasadnia się tym, że cykl budowy uprzemysłowionej skraca się, a więc częstotliwość przestawiania tych zabudowań z miejsca na miejsce wzrasta.
Odległość osi torowisk żurawia od budynku powinna wynosić 4 metry.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 8 Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 9 Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 10
Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 11
Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 12 Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 13 Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 14
Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Sklejka suchotrwała zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami