Blog

Przestrzeń między krokwiami
W artykule znajdziesz:
Przestrzeń między krokwiami

Przestrzeń między krokwiami aż do spodu pokrycia wypełnia się murem. Płatew krokwie izoluje się od muru warstwą papy (program uprawnienia budowlane na komputer).
W kroku i na płatniach stolcowych można wykonać dwoma sposobami z przybiciem krokwi do płatwi gwoździem z góry lub dwoma gwoździami bota wręby można wykonywać tylko w krokwi i płatwi, ma siodełkach przybitych do spodu krokwi w miejscu jej podparcia na płatwi.
DTMJ sposób oparcia jest lepszy, gdyż nie powoduje on zmniejszenia wytrzymałości krokwi w miejscu jej podparcia.
Gdy krokwie mają małą grubość, połączenie to wykonuje się z nakładkami przybijając je do krokwi i jętki połączonej w dotyk z krokwią.
Umączenie krokwi z jętką wykonuje się w każdej parze krokwi (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Umączenie krokwi z kleszczami wykonuje się w wiązarach głównych, w których kleszcze z obu stron słupy i krokwie. Kleszcze ze słupami połączone są na wrąb pełny wzajemny oraz na śrubę o średnicy 18 mm. a z krokwiami na wrąb w kształcie. Połączenie to powinno być wzmocnione kołkiem lub śrubą gruzów. 12 mm. W połączeniach z płatwiami kleszcze mają wcięcia (wręby) na głębokość 13.2.2 cm.
Dwie oddzielne części krokwi (górna i dolna) ułożone obok siebie przybite do płatwi w przypadkach, gdy będzie możliwe przesunięcie górnych lub dol- zycb części krokwi o ich grubość na zamek ukośny z nakładkami przybitymi gwoździami. To połączenie należy wykonać tuż nad samym oparciem krokwi na podporze pośredniej.
Występują one w więźbach dachowych konstrukcji jętkowo-płatwiowej kleszczowo-płatwiowej przy dużych rozpiętościach przekryć dachowych.
Przekroje poprzeczne płatwi
Przekroje poprzeczne płatwi zależne są od obciążenia, jakie będą przenosić, oraz ich rozpiętości między podporami i nachylenia połaci dachowych (program egzamin ustny). Przy stromych dachach, kiedy występuje dwukierunkowe zginanie płatwi. nie mogą one mieć zbyt smukłych przekrojów: stosunek szerokości do wysokości płatwi powinien wynosić wtedy 5:7. Przy nachyleniu dachów mniejszym niż 1:4 można stosować płatwie węższe, a wyższe. o stosunku boków 1:2(10×18; 10 x 20; 8 x 22 cm itp ). Słupy. Stosuje się slupy o przekroju kwadratowym lub prostokątnym zbliżony kwadratu, ustawiając je dłuższym bokiem w płaszczyźnie mieczy, a to ze względu osłabianie ich przez wręby w połączeniach z mieczami (opinie o programie).
Rozróżniamy następujące zasadnicze konstrukcje więźb dachowych:
l) wiązary krokwiowe.
2) wiązary jętkowe.
3) wiązary kłeszczowo-płatwiowe,
4) wiązary wieszarowe - rzadko obecnie stosowane.
Wiązary krokwiowe. Są to konstrukcje, w których krokwie mają dwa oparcia:
1) w kalenicy jako złącza krokwi,
2) nad ścianą zewnętrzną bez pośrednich podpór.
Stosuje się je przy rozpiętościach dachu do 7.0 m w świetle ścian zewnętrznych (segregator aktów prawnych). Długość krokwi powinna wynosić do 4.5 m. a przy lżejszych pokryciach do 5 m. Konstrukcja dachu stromego powinna mieć usztywnienia na parcie wiatru, w postaci wiatrownic. W dachach niskich rolę usztywnienia spełnia odeskowanie połaci dachowych. Wiatrownice wykonuje się z desek o przekroju 3,8 x I0-f-5 x 12 cm. które przybija się dwoma gwoździami do każdej krokwi od dołu, tj. od strony poddasza.
W zależności od sposobu oparcia krokwi na ścianach zewnętrznych rozróżniamy trzy rozwiązania wiązarów krokwiowych (promocja 3 w 1).
Rozwiązanie pierwsze to ustrój krokwiowo-belkowy, w którym rozstaw krokwi jest taki sam jak rozstaw belek stropowych w stropie od poddasza. Krokwie oparte są na belkach stropowych. Połączenie krokwi z belką wystającą poza krokwie wykonuje się na wrąb przedni lub środkowy, a przy belkach równo uciętych z krokwią stosuje się złącza na wrąb cofnięty.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32