Blog

Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 2
15.05.2023

Przybory sanitarne

W artykule znajdziesz:

Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 3
Przybory sanitarne

Za podstawę przyjmuje się najliczniejszą zmianę personelu szatni.

  • W szatniach personelu oddziałów infekcyjnych i pracowni izotopowych należy przewidzieć:
  • 1 natrysk na 5 osób,
  • 1 umywalkę na 10 osób,
  • 1 oczko na 10 natrysków.
  • W szatniach personelu kuchni i pralni należy przyjmować:
  • 1 natrysk na 8 osób,
  • 1 umywalkę na 10 osób,
  • 1 oczko na 10 natrysków (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wyposażenie poszczególnych pomieszczeń powinno odpowiadać warunkom odbioru urządzeń sanitarnych oraz szczególnie istotnym w obiektach służby zdrowia wymaganiom sanitarno-higienicznym. Przybory sanitarne należy przyjmować zgodnie z aktualnie obowiązującymi katalogami. Typowe wyposażenie pomieszczeń szpitalnych oraz montaż przyborów sanitarnych należy realizować według następujących zasad (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Łazienka chorych na odcinku pielęgniarskim powinna być wyposażona w:

  • wanny żeliwne do obmurowania, z bateriami wannowymi na wysokości 0,05 m nad obrzeżem wanny; na oddziałach ginekologiczno-położniczych oraz urologicznych należy dodatkowo przewidzieć wannę nasiadową w kabinie wannowej,
  • miskę ustępową fajansową białą z sedesem oraz zbiorniczkiem płuczącym,
  • umywalkę fajansową białą z baterią dla ciepłej i zimnej wody (uprawnienia budowlane).

Natrysk dla chorych na odcinku pielęgniarskim powinien być wyposażony w baseniki kamionkowe białe lub brązowe glazurowane; zalecane jest stosowanie baseników z tworzyw sztucznych. Baseniki należy umieścić w oddzielnych kabinach, na cokołach o wysokości 0,20 m, oraz przewidzieć odprowadzenie ścieków przez spust i rurę o średnicy 32 mm nad wpust podłogowy o średnicy 50 mm. Mieszacze natryskowe (0 15 mm z termometrem, ze stałą rurą i sitkiem natryskowym) należy montować na wysokości 1,35 m od dna baseniku (program egzamin ustny).

W zespołach ustępowych dla chorych na odcinku pielęgniarskim należy stosować miski ustępowe fajansowe białe z sedesem z tworzywa, zbiorniczki płuczące żeliwne lub z tworzyw sztucznych. W zespołach ustępowych z więcej niż jedną miską ustępową należy przewidzieć kurki czerpalne ze złączką do węża oraz wpust podłogowy. Ustępy dla mężczyzn powinny być wyposażone w pisuary pojedyncze fajansowe, typu ściennego, na wysokości 0,65 m od podłogi (opinie o programie).

Zespoły ustępowe

Każdy pisuar powinien mieć na odpływie oddzielny syfon. Umywalki w pomieszczeniach sanitarnych powinny być fajansowe, białe, ze spustem z sitkiem zamiast grzybka i syfonem. Podejście do pionu powinno być z rur ocynkowanych o średnicy 40 mm. Bateria ścienna dla ciepłej i zimnej wody powinna być mosiężna, niklowana. Umywalkę należy montować 0,71 m nad podłogą, wylot baterii 0,86 m nad podłogą. Wpusty podłogowe należy przyjmować żeliwne o średnicy 50 mm, z otworem średnicy 54 mm w kratce emaliowanej. Kurki ze złączką do węża mosiężne 0 15 mm należy umieszczać na wysokości 1,55 m od podłogi (segregator aktów prawnych).

Zespoły ustępowe dla personelu powinny być zlokalizowane na oddziałach szpitalnych w oddzielnych pomieszczeniach. Wyposażenie i montaż przyborów należy realizować jak w przypadku zespołów ustępowych dla chorych.

Pomieszczenia brudowników należy projektować oddzielnie dla każdego oddziału. Należy je wyposażyć we wpust podłogowy 0 50 mm i zlew prostokątny z dwoma kurkami czerpalnymi o średnicy 15 mm, ze złączką do węża do ciepłej i zimnej wody. Na oddziałach, gdzie używane są podkłady ceratowe dla chorych, należy przewidzieć odpowiednie koryto do mycia podkładów. Niezależnie od tego należy przewidzieć kurki czerpalne o średnicy 15 mm ze złączką do węża na ciepłą i zimną wodę przeznaczone do zmywania pomieszczenia brudownika.

Pokoje dla chorych w nowo budowanych szpitalach powinny być wyposażone w umywalki fajansowe, białe, bez tylnej ścianki (rys. 7-1). Umywalki należy montować w odstępie od ściany ok. 5 cm, na wysokości 0,71 m od podłogi. Baterie mosiężne niklowane należy montować na wysokości 0,86 m od podłogi. Odpływ ścieków następuje poprzez syfon o średnicy 32 mm podejściem o średnicy 40 mm (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 8 Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 9 Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 10
Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 11
Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 12 Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 13 Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 14
Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Jak wykonać hydroizolację ścian fundamentowych? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami