Blog

01.04.2019

Przygotowania do egzaminu – co się przyda?

W artykule znajdziesz:

Przygotowania do egzaminu – co się przyda?

Uprawnienia budowlane można zdobyć po zaliczeniu specjalnego egzaminu, co wiąże się z naprawdę sporym stresem (program na komputer). Zdanie egzaminu wcale nie jest łatwe, dlatego warto wiedzieć, jak się do niego przygotować. Przede wszystkim warto korzystać ze sprawdzonych materiałów pomocniczych, np. ze specjalnych aplikacji dostępnych na odpowiednich stronach internetowych. Należy przy tym pamiętać, że posiadanie uprawnień oznacza pełnienie ważnych i odpowiedzialnych funkcji kierowniczych, dlatego nie ma tu miejsca na fuszerkę czy niedouczenie (program na telefon). Zawód inżyniera budownictwa jest jednym z zawodów zaufania publicznego, dlatego egzamin jest tak skonstruowany, aby nie zaliczyły go osoby źle przygotowane (program na egzamin ustny).

Najważniejsze fragmenty

Przygotowania do egzaminu – co się przyda?

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do części pisemnej jest specjalny program, w którym odpowiada się na pytania przypominające te, które pojawiają się na prawdziwym egzaminie (promocja 3 w 1). Taki program dostępny jest zarówno w postaci on-line, jak i na urządzenia stacjonarne czy mobilne. Za jego pomocą można znacznie łatwiej przyswoić sobie pytania, a co więcej, przy każdym zagadnieniu znajdują się odnośniki do aktów prawnych, dzięki czemu szybciej zapadają one w pamięć. Ponadto w lepszych programach do każdego pytania dołączone są graficzne podpowiedzi, ułatwiające wybranie prawidłowej opcji. Zwykle w bazie każdego programu znajduje się ok. 4 tysiące pytań – przerobić trzeba wszystkie (segregator).
Egzamin ustny zdaje się po zaliczeniu egzaminu pisemnego. Można się do niego przygotować zapoznając się z ustawami i rozporządzeniami, które są wymagane dla danej specjalności. Akty prawne, jakie wymagane będą na egzaminie, można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa lub Polskiej Izby Architektów. Ponadto warto zaopatrzyć się w specjalny program do nauki na egzamin ustny, dzięki któremu przygotowania idą znacznie szybciej. Akty prawne najlepiej wydrukować i wziąć ze sobą – czasem na egzaminie ustnym można korzystać z własnych materiałów. Warto zaznaczyć sobie najważniejsze fragmenty oraz wykonać czytelny spis treści (opinie).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami