Blog

Szkielet kamienny zdjęcie nr 2
02.04.2022

Rachunek różnicowy

W artykule znajdziesz:

Szkielet kamienny zdjęcie nr 3
Rachunek różnicowy

Rachunek różnicowy - dział matematyki zajmujący się badaniem własności różnic ciągów liczbowych rachunek różniczkowy - dział matematyki zajmujący się obliczaniem i badaniem własności pochodnych i różniczek funkcji rachunek sumacyjny - dział matematyki zajmujący się badaniem sum wartości, które funkcja /(.v) przybiera dla kolejnych wartości całkowitych zmiennej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Rachunek wariacyjny - dział matematyki zajmujący się metodami znajdowania minimalnych i maksymalnych wartości funkcjonałów w pewnych liniowych przestrzeniach funkcyjnych rachunek wektorowy - dział matematyki zajmujący się badaniem własności wektorów oraz operacji wektorowych rachunek zbiorów - mat. dział teorii mnogości zajmujący się badaniem własności działań na zbiorach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Rachunek zdań - jeden z podstawowych działów logiki formalnej, którego przedmiotem jest badanie związków logicznych zachodzących między zdaniami, zwłaszcza stosunku wynikania; do wyrażeń, jakimi operuje r.z. należą zmienne zdaniowe, funktory zdaniotwórcze od argumentów zdaniowych i czasami kwantyfikatory racjonalizacja - działalność zmierzająca do osiągnięcia zamierzonego celu w sposób doskonalszy od poprzednio stosowanego; r. może dotyczyć konstrukcji i jakości wyrobu, technologii i organizacji wytwarzania, warunków bhp, wykorzystania maszyn i materiałów raczarnia - zbiornik wodny przystosowany do chowu raków, z zapewnioną regulacją przepływu wody, dający się osuszać i zaopatrzony w kryjówki dogodne dla samic raków w okresie rozrodu; młode raki są przenoszone do odpowiednich wód śródlądowych (uprawnienia budowlane).

Raczek

Raczek - wymienna końcówka wiertła wiertarki obrotowej osadzona na żerdzi,składająca się z kadłuba, trzonka i skrzydełek zbrojonych płytkami z węglików spiekanych, z których każde ma dwie krawędzie tnące racznik - narzędzie do połowu raków z drobnookiej tkaniny sieciowej, rozpiętej na kilku drewnianych obręczach, lub wykonane z cienkich listewek drewnianych RaD - radioołów (program egzamin ustny).

Rad, Ra - promieniotwórczy pierwiastek chemiczny 11 grupy głównej układu okresowego (berylowce), liczba atomowa 88, o własnościach zasadowych; r. jest srebrzystobiałym metalem, chemicznie bardzo aktywnym; r. jest jednym z produktów rozpadu promieniotwórczego uranu; sam r. przemienia się w radon rad’ (z ang. radiation absorbed dose), rd - nielegalna jednostka dawki pochłoniętej promieniowania jonizującego, odpowiadająca 100 ergom energii pochłoniętej przez I g materii; I rad = 0,01 Gy (opinie o programie).

Radar’, radiolokator, stacja radiolokacyjna - urządzenie do wykrywania i określania położenia obiektów za pomocą fal radiowych, bezczynnego udziału obiektu w procesie pomiaru; pomiar radarowy polega na wysyłaniu w kierunku obiektu fali elektromagnetycznej i odbiorze echa tej fali odbitego od obiektu oraz pomiarze czasu, jaki upłynął od chwili nadania do chwili odbioru (segregator aktów prawnych).

Radar anty kolizyjny, radar przeciwburzowy - radar pokładowy, na którego ekranie uwidaczniają się inne statki powietrzne, wzniesienia terenu zagrażające lecącemu statkowi oraz niebezpieczne chmury burzowe radar artyleryjski - radar do określania współrzędnych obiektów będących celami dla artylerii; r.a. zazwyczaj zdolny jest do automatycznego śledzenia wybranego obiektu i jest sprzężony z przelicznikiem, który automatycznie ustawia działa w odpowiednim kierunku radar dopplerowski - radar pracujący na fali ciągłej niemodulowanej, w którym wykorzystana jest zmiana częstotliwości sygnałów odbitych od obiektów będących w ruchu względem niego (wynikająca ze zjawiska Dopplera) do określania prędkości tych obiektów radar geodezyjny - radar o dużej dokładności pomiarów odległości stosowany w geodezji radar impulsowy - radar charakteryzujący się tym, że wysyłane przezeń sygnały sondujące mają kształt krótkotrwałych impulsów; czas trwania tych impulsów jest rzędu mikrosekundy, częstotliwość zaś ich powtarzania - zależna od zasięgu radaru - rzędu kilkuset tysięcy herców (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Szkielet kamienny zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Szkielet kamienny zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Szkielet kamienny zdjęcie nr 8 Szkielet kamienny zdjęcie nr 9 Szkielet kamienny zdjęcie nr 10
Szkielet kamienny zdjęcie nr 11
Szkielet kamienny zdjęcie nr 12 Szkielet kamienny zdjęcie nr 13 Szkielet kamienny zdjęcie nr 14
Szkielet kamienny zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Szkielet kamienny zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Szkielet kamienny zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami