Blog
Regenerat
W artykule znajdziesz:
Regenerat (gumowy) - produkt plastyczny otrzymany z odpadków gumowych w procesie regeneracji kauczuku; r. można formować podobnie jak mieszanki kauczukowe i poddawać ponownie wulkanizacji regenerator (ciepła) - bezprzeponowy wymiennik ciepła, w którym do ogrzewania w sposób okresowy powietrza lub paliwa gazowego wyzyskuje się ciepło uchodzących spalin lub gazów odpadkowych; r. jest to komora wypełniona cegłami lub kształtkami ogniotrwałymi w sposób umożliwiający kolejno przepływ gazów gorących i zimnych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Regenerator osadu, zbiornik reaktywizacji osadu - urządzenie analogiczne do komory napowietrzanej, w którym następuje regeneracja zdolności adsorbcyjnych i utleniających osadu czynnego regenerator telegraficzny - translacja telegraficzna, której zadaniem jest regeneracja sygnału register’ - grzejnik (c.o.) drabinkowy z rur, w którym szereg odcinków rur (gładkich lub żebrowych) poziomych połączono za pomocą bocznych rur lub skrzynek w jedną całość register - pasowanie padania regleta - ryga regolit - glina zwietrzelinowa regradacja gleby - przywrócenie glebie poprzednich cech przez odpowiednie zabiegi regresja - mat. zależność funkcyjna między zmiennymi losowymi w tzw. analizie regresyjnej wyznaczana empirycznie na podstawie obserwacji tych zmiennych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Regresja hodowlana - zbliżanie się użytkowości osobników potomnych danej populacji do wyjściowych wartości średnich, charakterystycznych dla populacji w chwili rozpoczynania pracy hodowlanej (pomimo stałego jej kontynuowania) regresja morza - cofanie się morza z zalanych lądów; r.m. zachodzi wskutek pionowych ruchów skorupy ziemskiej (podnoszących kontynenty i obniżających dna mórz), zmian klimatycznych powodujących uwięzienie wielkich ilości wody w lodowcach lub intensywnego parowania wody morskiej regulacja - utrzymywanie zadanej z góry wartości określonego parametru lub grupy parametrów danego procesu; r. jest szczególnym przypadkiem sterowania (uprawnienia budowlane).
Regulacja astatyczna
Regulacja astatyczna - regulacja automatyczna, przy której uchyby dążą z czasem do zera dla każdej ustalonej wartości zakłóceń regulacja automatyczna - regulacja, w której zarówno pomiar uchybu wielkości regulowanej, jak i odpowiednie zmiany warunków pracy obiektu regulacji są przeprowadzane automatycznie przez urządzenie regulujące, które przekazuje sygnały do obiektu za pośrednictwem nastawnika regulacja autonomiczna - regulacja wieloparametrowa, w której proces regulacji jednego parametru nie zależy od przebiegu regulacji innych parametrów (program egzamin ustny).
Regulacja bezpośrednia - regulacja automatyczna nie wymagająca doprowadzenia energii z zewnątrz; nastawnik jest uruchamiany energią pobieraną przez czujnik bezpośrednio z obiektu regulowanego regulacja całkowa - regulacja astatyczna, w której szybkość zmiany wielkości nastawiającej jest proporcjonalna do uchybu regulacji lub do uchybu nastawienia regulacja dwustawna - regulacja, w której nastawnik może przyjmować tylko dwa charakterystyczne położenia (np. zawór zamknięty lub otwarty) (opinie o programie).
Regulacja ekstremalna - regulacja automatyczna polegająca na optymalizacji regulowanego procesu przez świadome wprowadzanie zakłóceń na wejściu i badanie ich wpływu na wyjściu obiektu; zależnie od wyniku zmienia się odpowiednio nastawę wartości zadanych regulacja ilościowa - regulacja wydajności lub mocy urządzenia przez zmianę ilości czynnika, np. przez zwiększanie lub zmniejszanie dopływu pary do turbiny (segregator aktów prawnych).
Regulacja jakościowa - regulacja wydajności lub mocy urządzenia przez zmianę parametrów czynnika, np. regulacja mocy turbiny przez zmniejszanie lub zwiększanie ciśnienia pary regulacja jednowartościowa - regulacja jednej tylko zmiennej w obwodzie regulacji regulacja kaskadowa - regulacja w układzie regulacyjnym złożonym, w którym jeden lub wiele regulatorów zmienia wartość nastawioną jednego lub wielu regulatorów (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32