Blog
Reguła Hunda
W artykule znajdziesz:
Reguła Hunda - reguła, zgodnie z którą najkorzystniejsze energetycznie w atomie jest takie zapełnienie orbitali elektronami, że liczba elektronów ze spinami swobodnymi, tj. elektronów niesparowanych (nie połączonych w pary), w obrębie danej wartości pobocznej liczby kwantowej / jest największa (program uprawnienia budowlane na komputer).
Reguła izomorfizmu - reguła, zgodnie z którą substancje pokrewne pod względem budowy chemicznej cząsteczek krystalizują w zbliżonych postaciach krystalicznych reguła Konowałowa - fiz. reguła, wg której roztwór stały jest w porównaniu z będącym z nim w równowadze roztworem ciekłym zawsze bogatszy w ten składnik, który dodany do stopu podwyższa temperaturę topnienia reguła korkociągu - reguła pozwalająca określić kierunek pola magnetycznego, wywołanego prądem elektrycznym; zgodnie z regułą, jeżeli będziemy wkręcać korkociąg w kierunku płynącego prądu, to zwrot jego uchwytu określi kierunek pola magnetycznego reguła Le Chateliera i Brauna (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Reguła I.enza - reguła, wg której indukowana w obwodzie zamkniętym siła elektromotoryczna ma taki kierunek, że płynący pod jej działaniem prąd przeciwdziała zmianie strumienia magnetycznego obejmowanego przez ten obwód reguła lewej ręki - ci reguła pozwalająca na określenie kierunku działania siły na przewodnik z prądem, znajdujący się w polu magnetycznym; jeżeli lewą rękę tak ustawimy, że linie sił pola magnetycznego będą wchodziły w dłoń, a cztery wyciągnięte palce będą wskazywały kierunek prądu, to duży palec ustawiony pod kątem prostym do poprzednich czterech wskaże kierunek działania sił i kierunek ruchu przewodnika z prądem w polu magnetycznym reguła oktetu, reguła gazu szlachetnego - reguła, wg której ośmioelektronowa zewnętrzna powłoka w atomach gazów szlachetnych jest układem szczególnie trwałym, a sąsiadujące z gazami szlachetnymi pierwiastki wykazują tendencję do przyłączania lub odłączania odpowiedniej liczby elektronów w celu uzyskania struktury odpowiadającej strukturze helowców (uprawnienia budowlane).
Reguła pól
Reguła pól - reguła konstrukcji samolotów naddźwiękowych polegająca na tym, że pole łącznego przekroju poprzecznego kadłuba, skrzydła i innych części składowych powinno się zmieniać wzdłuż długości kadłuba w sposób płynny, podobnie jak w opływowej bryle obrotowej; w związku z tym kadłub samolotu naddźwiękowego ma charakterystyczne przewężenie na odcinku styku ze skrzydłem reguła prawej ręki - cl. reguła służąca do określenia kierunku indukowanej siły elektromotorycznej; jeżeli prawą rękę ustawimy tak, że linie sil pola magnetycznego będą wchodziły w dłoń, a duży palec będący pod kątem prostym w stosunku do pozostałych będzie wskazywał kierunek ruchu przewodu, to kierunek powstającej SEM będzie zgodny z kierunkiem wyciągniętych czterech palców (program egzamin ustny).
Reguła przekory, reguła Le Chateliera i Brauna - ogólna, jakościowa reguła dotycząca układów w stanie równowagi; jeżeli układ znajdujący się w stanie równowagi zostanie poddany działaniu czynnika zewnętrznego, to w układzie zajdą takie zmiany, które zmniejszą wpływ tego czynnika (opinie o programie).
Reguła przekory’- reguła Lenza reguła Soddv’ego i Fajansa, prawo przesunięć - prawo określające liczbę atomową produktu przemiany promieniotwórczej (a tym samym jego miejsce w układzie okresowym Mendelejewa, mówiące, że jądro pierwiastka o liczbie atomowej Z emitując cząstkę u przekształca się w jądro pierwiastka o liczbie atomowej Z-2, emitując cząstkę /i w jądro pierwiastka o liczbie atomowej Z + 1, a cząstkę fi’ lub wychwytując elektron z orbity K - w jądro pierwiastka o liczbie atomowej Z- 1 (segregator aktów prawnych).
Reguła trzech - reguła wyznaczania czwartego wyrazu proporcji, gdy dane są trzy inne wyrazy reguła van’t Hoffa - reguła, zgodnie z którą wzrost temperatury o 10 stopni powoduje w przybliżeniu dwukrotne zwiększenie szybkości reakcji reguły Guldina - twierdzenie podające sposoby obliczania pól powierzchni i objętości brył obrotowych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32