Blog

04.04.2022

Regulacja konstrukcji

W artykule znajdziesz:

Regulacja konstrukcji

Regulacja konstrukcji - doprowadzenie ustawionej i prowizorycznie zamocowanej konstrukcji do właściwego położenia przewidzianego w projekcie regulacja nadążna - regulacja automatyczna, w której wielkość zadana jest przypadkową funkcją czasu, nie dającą się z góry określić regulacja pośrednia - regulacja automatyczna, w której nastawnik jest uruchamiany z obcego źródła energii za pomocą serwomotoru regulacja programowa - regulacja automatyczna, w której wielkość zadana jest określoną funkcją czasu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Regulacja proporcjonalna - rodzaj regulacji, w której zmiany wielkości nastawiającej są proporcjonalne do różnicy między wartością nastawioną i wartością wielkości regulowanej, czyli do uchybu nastawienia regulacja różniczkowa - rodzaj regulacji, w którym zmiana wielkości nastawiającej jest proporcjonalna do szybkości zmiany uchybu regulacji lub uchybu nastawienia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Regulacja rzek - zabiegi techniczne zmierzające do uporządkowania koryta rzeki w celu przeciwdziałania powodziom, przez ułatwienie odpływu wód i lodów oraz ochrony nadbrzeżnych gruntów przed rozmyciem, jak również w celu wytworzenia dogodnych warunków żeglugowych regulacja stałowartościowa - regulacja, w której wielkość zadana ma stałą wartość regulacja statyczna - regulacja automatyczna, przy której ustalające się z czasem uchyby regulacji zależą od wartości zakłóceń  (uprawnienia budowlane).

Regulacja wielostawna - regulacja, w której nastawnik może przyjmować wiele położeń regulacja wyrobu - masz. czynności mające na celu doprowadzenie montowanego wyrobu do stanu pełnej gotowości użytkowej regulator - człon układu regulacji, którego zadaniem jest określenie wartości wielkości regulowanej, porównywanie jej z wartością zadaną i na tej podstawie oddziaływanie na obiekt regulowany w celu nadania wielkości regulowanej pożądanego przebiegu regulator astatyczny - regulator całkujący regulator bezpośredni - regulator, który całą energię niezbędną do działania czerpie z obiektu regulacji (program egzamin ustny).

Regulator całkujący

Regulator całkujący, regulator astatyczny, regulator - regulator, w którym każdej odchyłce wielkości regulowanej od wartości zadanej odpowiada określona szybkość zmiany wielkości nastawczej regulator cyfrowy - regulator, w którym uformowanie sygnału wyjściowego (sterującego) odbywa się za pośrednictwem sygnałów cyfrowych regulator cykliczny - regulator, który reguluje jednocześnie kilka obiektów przełączając się kolejno od jednego do drugiego (opinie o programie).

Regulator dwustawny, regulator dwupołożeniowy - regulator przekaźnikowy, w którym wielkość wyjściowa może przybierać tylko dwa stany (np. włączyć - wyłączyć) regulator ekstremalny - regulator pozwalający utrzymywać takie wartości wielkości nastawianych, przy których wskaźnik jakości procesu regulowanego osiąga wartość ekstremalną. Regulator Hartunga - regulator odśrodkowy prędkości obrotowej wykorzystujący silę odśrodkową bczwladników znajdujących się w ruchu obrotowym. równoważoną działaniem sprężyn regulator I -»regulator całkujący regulator idealny - regulator pozbawiony bezwładności (segregator aktów prawnych).

Regulator impulsowy - regulator, w którym wielkość wyjściowa ma charakter nieciągły i może zmieniać swe wartości tylko w określonych chwilach regulator indukcyjny - transformator, którego uzwojenia - pierwotne połączone równolegle, wtórne zaś połączone szeregowo ze źródłem - mogą być wzajemnie przesuwane w celu uzyskania zmiany napięcia regulator krokowy - trój położeniowy regulator przekaźnikowy z korekcyjnym sprzężeniem zwrotnym, współpracujący z elementem wykonawczym o działaniu całkowy m regulator mocy - kol. zespól urządzeń stosowany do jednoczesnej regulacji prędkości i siły pociągowej pojazdu cieplno-clektryczncgo. zapewniającej najwłaściwsze i bez przeciążeń wykorzystanie mocy silnika cieplnego, rozporządzanej przy każdej jego pozycji biegowej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami