Blog
Regulacja temperatury
W artykule znajdziesz:
Regulacja temperatury
System ten daje możność skutecznej regulacji temperatury zarówno centralnej na kotłach przez odpowiednie palenie, jak i poszczególnych pomieszczeń przez dławienie i z tego względu stanowi jeden z najwięcej korzystnych systemów ogrzewania. Wadę natomiast jego stanów, bezwładność, dzięki czemu nie nadaje się on do obsługi pomieszczeń, które mają być w szybkim czasie nagrzane (program uprawnienia budowlane na komputer).
Ogrzewanie parowo-wodne jest podobne w działaniu do niskoprężnego wodnego i posiada te same zalety.
Do ogrzewania wody wykorzystywana jest tu wysokoprężna lub niskoprężna para, która ogrzewa wodę w t. zw. podgrzewaczach, zastępujących w ten sposób kotły ogrzewania wodnego. Pewną ogrzewania parowo-wodnego stanowią ogrzewane parą piece wodne zainstalowane na stałe w pomieszczeniach obsługiwanych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Średnioprężne ogrzewanie parowe pracuje parą wytwarzaną w kotłach przy ciśnieniu od 0,5 - 2 atm.
Temperatura grzejników 110 - 130 stopni. Z tego powodu system ten nie jest używany do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, w pomieszczeniach zaś roboczych stosowany jest wyjątkowo. Należy zaznaczyć, że dla celów technicznych stosowana jest w pewnych wypadkach para przegrzana o temperaturze powyżej 300 stopni C (uprawnienia budowlane).
Niskoprężne ogrzewanie parowe może pracować parą wytwarzaną w kotłach niskiego ciśnienia, parą wysokoprężną przy- dławioną za pomocą zaworu redukcyjnego oraz parą odlotową z istniejących silników parowych. Ciśnienie pary w tym systemie wynosi od 0,05 - 0,5 atn, zaś temperatura powierzchni grzejnych 80 - 90 stopni.
Systemy ogrzewania parowego nie pozwalają zasadniczo na centralną regulację temperatury powierzchni grzejnych, dławienie zaś pary jest również mało skuteczne. Praktycznie mówiąc, regulacja temperatury w pomieszczeniu możliwa jest tylko za pomocą przerw ruchu systemu ogrzewniczego. To tez ta właściwość ogrzewania parowego musi być brana zawsze pod uwagę, kiedy będzie wymagane zapewnienie niższych temperatur na powierzchniach grzejnych (program egzamin ustny).
Bezpieczne odległości
Próżniowe ogrzewanie parowe pracuje parą znajdującą się pod ciśnieniem niższym od atmosferycznego. Źródłem pary mogą być specjalne kotły parowe; najczęściej jednak wyzyskuje się parę odlotową silników parowych, dzięki czemu próżniowe ogrzewanie parowe staje się niemal idealnym systemem ogrzewania dla zakładów przemysłowych z własną siłownią. Obniżenie ciśnienia w systemie ogrzewniczym uzyskuje się przez włączenie do przewodu odwadniającego pompy odsysającej skroplmy i powietrze (opinie o programie). Odpowiednia regulacja wydajności pomny pozwala regulować również w prosty i pewny sposób próżnię 1 tym samym temperaturę pary i powierzchni grzejnych.
Jak wynika z powyższego opisu, przy stosowaniu różnych systemów ogrzewania mogą być osiągane na powierzchniach rur i grzejników różne temperatury. Ze względu na powyższe
należy przede wszystkim mieć na uwadze, aby nieosłonięte elementy grzejne były odpowiednio oddalone od części lub materiałów palnych, lub też posiadały odpowiednią izolację.
Bezpieczne odległości nieosłoniętych elementów grzejnych od niezabezpieczonego drewna mogą być przyjęte jak następuje: w systemach niskoprężnych - 15 cm, zaś w wysokoprężnych - 35 cm; poza tym musi być zwrócona uwaga na konieczność takiego ustawiania powierzchni grzejnych, aby było utrudnione osiadanie na nich kurzu,( a jednocześnie ułatwione było jego usuwanie. Ważne jest też, aby powierzchnia ścian za grzejnikami była możliwie gładka (segregator aktów prawnych).
Dlatego też stosowanie osłon grzejników jest niepożądane, jak również nie jest wskazane zbyt bliskie od podłogi zawieszanie grzejników. Ma to specjalne znaczenie dla pomieszczeń, w których powstają łatwopalne odpadki i kurz.
Drugim ważnym warunkiem jest wykonanie odpowiedniej izolacji tam, gdzie ku temu zachodzi potrzeba (promocja 3 w 1). Na ogół należy dążyć, aby izolacja, szczególnie przy systemach wysokoprężnych, była wykonywana z materiału trudno zapalnego, a jeszcze lepiej z materiałów niepalnych, jak np. ziemia okrzemkowa, wata szklana itd.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32