Blog

Kolumna zdjęcie nr 10
21.09.2018

Remont i modernizacja przestarzałej instalacji elektrycznej

W artykule znajdziesz:

Remont i modernizacja przestarzałej instalacji elektrycznej

W przypadku prowadzenia prac związanych z modernizacją bądź naprawą elektrycznych instalacji zawsze najważniejsza kwestia dotyczy ustalenia już na samym początku ogólnego zakresu prowadzenia prac (szczegółowo się nie da przed wszystkim ze względu na możliwość wyrycia trudnych do przewidzenia usterek) (program na komputer). Wymiana instalacji przeprowadzana jest z wielu różnych powodów. Czasem są to względy estetyczne, a czasem względy bezpieczeństwa, bowiem pewna części instalacji jest uszkodzona i bezpośrednio lub pośrednio może zagrażać bezpieczeństwu domowników oraz okolicznych mieszkańców. Zdarzyć się może również sytuacja w której konstrukcja budynku, podlegająca modyfikacjom niejako narzuca również konieczność przebudowy pewnych elementów instalacji elektrycznej stanowiącej filar budynku (program na telefon).

Pierwotne wykonanie instalacji

Kolumna zdjęcie nr 11
Remont i modernizacja przestarzałej instalacji elektrycznej

Aby jednak móc spokojnie przystąpić do remontu czy prac modernizacyjnych związanych z instalacją elektryczną należy przede wszystkim ustalić, w jakim standardzie została ona pierwotnie wykonana (program na egzamin ustny). Pewne problemy pojawiają się przy modernizacji wszystkich instalacji jakie założone zostały w latach 90 ubiegłego wieku. Wszystko dlatego, że wówczas powszechnie pojawiały się wątpliwej jakości przewody dwużyłowe, które wykonywane były niestety z aluminium, a nie z miedzi. Przeprowadzając modernizację elektrycznych instalacji nie należy zapominać o tym, że musi ona spełniać wszystkie współcześnie wymagane przepisami zarówno polskimi jak i unijnymi normy (promocja 3 w 1). Chodzi tu przede wszystkim o to, że wszystkie wewnętrzne instalacje obowiązkowo muszą zostać wykonane przy wykorzystaniu przewodów miedzianych (segregator).
Dużym problemem może być również fakt, iż w wielu starszych instalacjach elektrycznych jest zbyt mało gniazd czy obwodów, przez co w pracach modernizacyjnych niestety konieczne jest lekkie naruszenie konstrukcji budynku, aby taki stan rzeczy udało się skutecznie zniwelować. Tu w zależności od potrzeb można zmodernizować stare układy bądź pokusić się o stworzenie całkiem nowych (opinie).

Najnowsze wpisy

19.06.2024
Kolumna zdjęcie nr 12
Uprawnienia wodno-melioracyjne

Prawa do nabywania wody i gruntów oznaczają prawa i obowiązki związane z inicjatywami w zakresie zaopatrzenia w wodę i nabywania…

18.06.2024
Kolumna zdjęcie nr 13
Uprawnienia majstra budowlanego

Kwalifikacje kierownika budowy różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują zestaw kwalifikacji i umiejętności, które umożliwiają nadzorowanie prac…

Kolumna zdjęcie nr 16 Kolumna zdjęcie nr 17 Kolumna zdjęcie nr 18
Kolumna zdjęcie nr 19
Kolumna zdjęcie nr 20 Kolumna zdjęcie nr 21 Kolumna zdjęcie nr 22
Kolumna zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kolumna zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kolumna zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Kolumna zdjęcie nr 32 Kolumna zdjęcie nr 33 Kolumna zdjęcie nr 34
Kolumna zdjęcie nr 35
Kolumna zdjęcie nr 36 Kolumna zdjęcie nr 37 Kolumna zdjęcie nr 38
Kolumna zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kolumna zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kolumna zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami