Blog

29.10.2019

Remont starego obiektu a warunki techniczne

W artykule znajdziesz:

Remont starego obiektu a warunki techniczne

Remont starego obiektu a warunki techniczne

Osoby zarządzające kamienicą czy też innym obiektem nie muszą być tak naprawdę zobowiązane do przeprowadzenia generalnego remontu (program na komputer). Co ciekawe temat ten dotyczy nawet starszych budynków. W praktyce wszystkie działania remontowe leżą tylko i wyłącznie w rękach właściciela. W wielu przypadkach brak remontów podyktowany jest głównie kwestią finansową. Trzeba przyznać, że wynajęcie porządnej ekipy remontowej posiadającej właściwe uprawnienia budowlane kosztuje (program na telefon).

Nie każdego stać na taki natychmiastowy wydatek, jednak pewne nieprawidłowości nie mogą być niezauważalne. Zwłaszcza jeśli budynek zaczyna zagrażać życiu i zdrowiu ludzi tam mieszkających. Wtedy to właśnie Prawo Budowlane zaczyna odgrywać najważniejszą rolę. Jeśli budynek jest w fatalnym stanie i grozi uszkodzeniu bądź zawaleniu, to nikt nie będzie stał z boku. Jeśli obiekt był źle zbudowany, czyli niezgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, to w takich sytuacjach obiekt podlega rozbiórce (program egzamin ustny). W innym przypadku może on również zostać przejęty na własność przez Państwo i właściciel nie uzyska nawet odszkodowania. Państwowa Inspekcja Sanitarna nie ingeruje jednak w nieprawidłowości w technicznym wykonaniu budynku czy też użytkowaniu.

To nie oznacza jednak, że nie zostaniemy ukarani w końcu taki obiekt bez remontu, nie może wiecznie funkcjonować. Każdy remont nawet ten najmniejszy może przełożyć się na poprawę warunków technicznych budynku (opinie o programie).

Remont wymagany

Jeśli mówimy o dużej kamienicy z lokatorami, to taki remont, może tylko i wyłącznie wpłynąć na lepsze warunki mieszkalne dla ludzi (segregator aktów prawnych). Budynki nieremontowane bardzo często zostają wyburzone, ponieważ nie spełniają nawet podstawowych norm technicznych. Tylko w przypadku obiektów, które zagrażają życiu, można podjąć kroki celem zmuszenia właściciela do usunięcia usterki. W innych przypadkach nie ma możliwości dania nakazu remontu dla wspomnianego właściciela. Pamiętajmy, że w przypadku zawalenia się budynku odpowiedzialność spada całkowicie na właściciela lokalu, który po prostu użytkował obiekt użytkowy, posiadający wady techniczne (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami